Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Crezi că te tragi din daci?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doamne Sfinte, dece romanii isi complica viata cu tot felul de teorii utopice? Doamne Sfinte,dece romanii sunt asa de infierbantati sa se prezinte ca urmasii dacilor,un popor slav care nu sa evidentiat cu cultura lor si ce se "stie" despre ei sunt numai supozitii.

 

Cine a populat Europa inainte cu mii de ani , s-au asimilat in popoarele barbare care au navalit din est spre vest. Dece intotdeumna din est? Deoarece in apus nu avea cine sa navaleasca din oceanul Atlantic.

 

Toate triburile care au navalit la Europa au lasat amprenta ADN -ului lor in urma lor.

 

Aceasta teorie a fost prezentata inainte cu zeci de ani ,nu dupa examinarea ADN-ului (care este o prostie) ci dupa cercetarile limbelor vorbite .

O parte din navalitori au sosit din India de azi si restul din stepele Rusiei de azi. In India se vorbesc 400 de limbi.Au fost descoperite uneori cuvinte in limbile europene identice cu cele care se vorbrsc in unele limbi din India.

 

Istoria Europei aminteste navalirea barbarilor ca Hunii,Tatarii si altii. De fapt,aceste navaliri au fost si inainte de timpul cand istoria a inceput sa fie scrisa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sub avatar se vede ca esti moderator. haha.gif

Deasupra-s, radacinile . laugh.gif

Eu am cativa prieteni la care radacinile cresc "pe deasupra" dar ei nu mai reusesc sa discute daca au fost din stramosi Daci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Sfinte, dece romanii isi complica viata cu tot felul de teorii utopice? Doamne Sfinte,dece romanii sunt asa de infierbantati sa se prezinte ca urmasii dacilor,un popor slav care nu sa evidentiat cu cultura lor si ce se "stie" despre ei sunt numai supozitii.

 

 

sper ca am inteles eu gresit. si spus cumva ca dacii sunt slavi ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare doar mie, sau omu din prima fotografie are un picior foarte lung si gros in loc de penis?

 

Eu aș fi zis că e o reprezentare artistică a cromozomilor, dar tu fiind fată, ai alte lucruri în cap :o:

 

chromosome2.jpg

Doamne Sfinte, dece romanii isi complica viata

 

Cred că Dumnezeul tău e unul răzbunător, fără supărare! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×