Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

BMW X6 Stealth, o bestie cu 700 CP

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BMW X6 Stealth, o bestie cu 700 CP

 

 

 

Autor: Robert Stan

 

Duminică, 05 Mai 2013

 

 

O echipă de nemți entuziaști și, probabil, inconștienți a considerat că puterea de 555 CP a modelului BMW X6 M este insuficientă. Cu această idee trăsnită

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai folosim metoda aia veche comunista care zicea asa: daca 100% in cazul nostru 555 CP costa 120000, atunci 700 CP = X si ca sa aflam valoarea lui X, inmultim 700 cu 120000 si impartim la 555 = 151351 euro aproximativ, ca n-am socotit si cheltuielile de reclamare si multe altele.

Metoda e veche, dar nu e comunistă, ci greacă...antică. E "regula de trei simplă", care s-a dolosit şi se va folosi tot timpul. :)

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Metoda e veche, dar nu e comunistă, ci greacă...antică. E "regula de trei simplă", care s-a dolosit şi se va folosi tot timpul. :)

 

:lol2:

 

Pai folosim metoda aia veche comunista care zicea asa: daca 100% in cazul nostru 555 CP costa 120000, atunci 700 CP = X si ca sa aflam valoarea lui X, inmultim 700 cu 120000 si impartim la 555 :stars: = 151351 euro aproximativ, ca n-am socotit si cheltuielile de reclamare si multe altele.

 

http://www.chapmanbmw.com/Phoenix-BMW-X6-2013-BMW-X6+50i-X330678.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce sint as de scumpe masinile in Europa ca si aici cele bune sint total computerizate demult, si cele mai ieftine sint la fel doar nu sint asa de frumoase sau materialul nu este de buna calitate.

 

Pai in State concurenta este acerba, in timp ce in Europa s-a unit piata si nu prea, doar odata cu aparitia monedei euro a inceput sa se schimbe cate ceva in piata auto si a aparut mai multa concurenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×