Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Avea intrucat marginea de sus a fantanii e la niveul solului; e acoperita dar o broscuta are loc sa intre; am verificat, nu mai era alta; in plus Bloas nu stie, dar a fost gasita o carapace mare pe langa gardul curtii cu fantana.

Nu stiu daca o sa ramana mereu la noi, poate la vara o duc totusi in mediul natural, nu neaparat in balta de acolo intrucat nu am incredere, e prea aproape de sat.

 

Broastele testoase au nevoie de minim o luna de hibernare, in mod normal hiberneaza o jumatate de an.

http://practic-idei.ro/broastele-testoase-au-nevoie-de-minim-o-luna-de-hibernare.html

Editat de nimeni d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vor sa redea broaste testoase in natura, da, in muntii Dobrogei, sunt broaste testoase, pe culmile aride ale acelor munti deveniti prin eroziune, dealuri.

 

attachicon.gifxc.jpg

La maturitate devine un fel de terminator care se hraneste ,printre altele si cu pui de zburatoare sau soparle ori soareci [daca-i prinde] In Dobrogea sant multe surate de-ale ei.

 

 

 

 

Nu stiu daca o sa ramana mereu la noi, poate la vara o duc totusi in mediul natural, nu neaparat in balta de acolo intrucat nu am incredere, e prea aproape de sat.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×