Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Mama il inseala pe sotul ei cu tatal meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mama a divortat de tata acum 16 ani. Dupa 5 ani s-a recasatorit cu actualul sot. Au avut o casatorie fericita, fara probleme. Mama a facut in ultimii ani cateva credite la banci fara sens si fara acoperire, in momentul in care nu le-a mai putut plati, a apelat la banii tatei. Care, foarte generos, a ajutat-o. Din una in alta, s-a infiripat intre ei o relatie extraconjugala, pe care eu am banuit-o de vreun an de zile, dar am aflat sigur acum doua luni. Cand am intrebat-o pe mama de ce face asta, mi-a zis ca e viata ei si ca o priveste, si ca eu sunt doar geloasa ca ea la 58 de ani are parte de mai multa actiune decat mine la 36. Nu stiu ce intelege ea prin actiune, ca tata are 67 de ani. Eu stau in aceeasi casa cu ea si sotul ei. Stiu ca el ar fi distrus daca ar afla. Plus ca mi-e jena sa vad cat de fals se poarta mama cu el. De parca ar fi unicul. La inceput am crezut ca intre mama si tata e doar interes financiar, dar cand o vad cat e de fericita, well, asta ma sperie cel mai tare. Sunt eu prea puritana, sau asta e o situatie ciudata? Ce ma sfatuiti sa fac?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te sfatuiesc sa te muti. ai 36 de ani, nu 16.

 

 

mistocaro :airkiss:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nimic.e viata ei si are dreptul la alegere....si nu e ciudata situatia ,poate un pic altfel dar nu ciudata :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te sfatuiesc sa te muti. ai 36 de ani, nu 16.

 

Nu am cum , deocamdata. Si daca ma mut, cu ce se schimba situatia?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stateai acolo nu aflai. aia se schimba...ce nu stii, nu te doare

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stateai acolo nu aflai. aia se schimba...ce nu stii, nu te doare

 

Nu am aflat pentru ca stateam acolo. Pe mine nu ma doare. Doar ca mi se pare ciudat. Pentru cine nu mi-a citit postarile mai vechi, well, tata a fost un monstru care si-a torturat copiii pana au crescut mari, si nevasta, poate in proportie mai mica, dar si ei i-a facut viata un iad timp de 20 de ani. Pe mine mai mult asta ma intriga,cum poate sa se uite la un asemenea om, nu adulterul in sine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt femei carora le place abuzul. fizic, psihic. probabil ca sotul cu care e acum e prea bun, ei ii Place mai 'dur'. si probabil ca l-a iubit enorm pe taica-tu daca s-a intors la el dupa atata vreme si atata viata de chin.

 

 

face ce vrea cu viata ei si nici nu e obligata sa se explice. e femeie adulta, tu la fel.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am aflat pentru ca stateam acolo. Pe mine nu ma doare. Doar ca mi se pare ciudat. Pentru cine nu mi-a citit postarile mai vechi, well, tata a fost un monstru care si-a torturat copiii pana au crescut mari, si nevasta, poate in proportie mai mica, dar si ei i-a facut viata un iad timp de 20 de ani. Pe mine mai mult asta ma intriga,cum poate sa se uite la un asemenea om, nu adulterul in sine.

 

Gadeste-te ca a fost maritata cu un asemenea om 20 de ani. Si, daca cu ea nu s-a purtat la fel de rau ca si cu voi copiii, atunci cand el a ajutat-o cand avea mai multa nevoie, ea s-a reindragostit de el.

Nu stiu ce ai putea tu sa faci. Eu as sta deoparte si nu m-as baga; e viata lor.

Nasol, daca locuinta in care stai cu mama si cu sotul, este si a sotului. O sa iasa urat : divort+partaj.

 

Sunt 3 posibilitati : sotul ar putea ori sa nu afle, ori, dupa ce afla, sa o ierte sau sa divortete.

Editat de Sara'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt femei carora le place abuzul. fizic, psihic.

Nu le place, dar se obisnuiesc cu el, este singura lor forma de siguranta, sunt dezorientate fara el, cel care le agreseaza.

 

 

Fugi, crezi ca tatal tau se comporta normal cu mama ta, acum? Adica o agreseaza in vreun fel?

Editat de fire de praf
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fugi, crezi ca tatal tau se comporta normal cu mama ta, acum? Adica o agreseaza in vreun fel?

 

Se comporta normal cu ea, asa cum se comporta normal si cu mine. Nu ar mai avea forta sa agreseze pe cineva, sincera sa fiu nu stiu cum are forta sa intretina o relatie, dar nu vreau sa ma duc cu mintea pana acolo ca mi-o scrantesc si mai tare. Dimpotriva, cred ca mama profita de tata pentru a-si satisface anumite nevoi financiare. Adica de data asta mama e agresorul, intr-un fel mai bland si imperceptibil pentru majoritatea oamenilor.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×