Sari la conținut
Forum Roportal
silvet

Limba Germana - curs practic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Curs practic de limba germana (vol. I - 534 pagini, vol. II - 352 pagini) - Emilia Savin, Ioan Lazarescu, 1982.

Pret - 70 lei

 

Doar Bucuresti (Titan).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai am volumul I dintr-un curs tiparit in 1978 (302 pagini), insa, din pacate, nu cunosc autorii din cauza ca lipseste prima fila.

Pret 25 lei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fac ordine in carti si am mai gasit inca 3 manuale de limba germana:

- manual pentru clasa a VII-a, 280 pagini - Livia Stefanescu, Johanna Pichler-Andrei, Olga Vasiliu, 1969 - 10 lei

- manual pentru clasa a VIII-a, 304 pagini, Livia Stefanescu, Grete Klaster-Ungureanu, 1970 - 10 lei

- manual pentru clasa a XI-a, 145 pagini - Ilse Chivaran-Muller, Hans Muller, 1984 - 5 lei

Ultimul a fost al meu, insa pot spune ca primele doua sunt foarte bune.

 

Eu as prefera sa-i vand unui singur cumparator (incepator) volumul I din 1978 si cele 3 manuale la pretul de 40 lei toate, dar astept si variantele voastre.

 

Primul curs (2 vol.) il reduc la 60 lei fix.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu mai stiu cat aveau garantie, pentru ca s-a sters termenul, sau l-am sters eu ca sa nu se vada ?

 

Uite aici explicatia la cat de bune sunt:

http://forum.softpedia.com/topic/921842-limba-germana-curs-practic/

 

Iar tie iti recomand sa le cumperi de aici:

http://www.okazii.ro/cautare/limba+germana+curs+practic+savin+lazarescu.html?per_page=200&fuzzy=0&autoc=write

 

In concluzie, preturi fixe ... chiar acum o saptamana m-a intrebat o fata de ele, insa atunci nu am avut timp ... deci din experienta stiu ca este doar o chestiune de timp pana sa le dau ... iar la astea de germana chiar foarte scurt timp, pentru ca sunt cautate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×