Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna seara!

Imi e putin (sau exagerat de mult) teama (chiar jena) sa scriu despre asta... Am aproape 21 de ani, fire foarte sociabila (culmea), dar si increzuta (cred).

Problema mea este: SINGURATATEA! Am reusit sa indepartez fiecare persoana prin superficialitatea si mandria mea (am ajuns la concluzia ca asta ar fi motivul). In acest proces au contribuit si multi alti factori: relatie de 3 ani cu un baiat (intalniri zilnice cu el in detrimentul "fetelor"), mutarea in Bucuresti, pierderea legaturii cu fostii colegi (treptat, dar sigur), aruncarea cu capul inainte in relatii de prietenie (fiind foarte naiva - uneori - eram in stare sa dau si haina de pe mine pentru "prietena mea"), facultate (primul an - camin, prieteni noi, multi si "buni" - extaz cum nu a vazut Parisul :)) apoi usor-usor am inceput sa vad ca lucrurile nu erau chiar roz (dupa ce "ma BFF" - colega de camera, de farfurie, de portofel si de ce o mai exista :) - imediat cum a gasit something better a disparut in neant, dar nu inainte sa-mi impartaseasca toate secretele mele cu fiecare vietate in parte, sau sa-mi dea "sfaturi" (dar nu personal) ci prin intermediul altora, etc.), cautarea (si gasirea) unui job ok (ce mi-a ocupat cauteva luni din viata, tinandu-ma non stop in focuri si epuizand fiecare muschiulet din corpul meu :)) ).

Astfel, am incetat orice legatura (m-am despartit si de tipul cu care am stat 3 ani). Mai tin legatura (nu prea des) cu cateva colege de la munca (mi-am dat demisia ca nu ma descurcam si cu facultatea si se apropie sesiunea, plus ca am restante de pe primul semestru pentru ca nu am ajuns la examene din cauza programului incarcat cu jobul), dar ele sunt maritate (sau aproape), fiecare cu alte probleme si idealuri.

Cand eram mai mica ma intelegeam mult mai bine cu baietii (mami imi zicea ca "fetele de la scoala sunt foarte invidioase si rautacioase" :)) - avea dreptate), dar acum ... probabil m-as intelege iar super bine cu ei daca as accepta conceptul de sexbuddy :))))))) (nu ma consider o fata frumoasa, dar sunt constienta de calitatile mele si de faptul ca am sexappeal :)) ).

De fetele de la facultate... hmmm... simplu! Am fost toate prietene (prin primul semestru, anul I), dar totul s-a rupt (TOTUL!) dupa prima sesiune, cand am reusit sa ma mentin la buget (pe merit), iar majoritatea ... nu (in conditiile in care ele sunt genul: toate cursurile, toate seminariile si tot ce o mai tine de facultate erau bifate zilnic :)) - bravo lor, mi-as dori sa fac si eu asa, dar nu ma dau inapoi cand se iveste altceva de facut in detrimentul facultatii).

Nu stiu exact ce astept sa rezolv cu acest subiect, dar mi-a facut bine sa impartasesc asta. Si daca aveti orice mica sugestie (sau reclamatie :))) ) va rog sa-mi raspundeti! Privesc criticile intr-o maniera constructiva (doar cand e vorba de cele obiective), deci va astept parerile.

Have a nice day/night! :))

P.S.: Sunt anul II :) - incerc sa pun putin umor acolo unde nu pot spune deschis cat ma doare ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce ai ras dupa ce ai scris fuckbuddy?

What's funny?

 

Just 'cause it reminds me of a funny story :)... si destul de ok (dar nu asta e ideea) !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viata trecem prin diferite faze al varstei si fiecare treapta al fazelor are pro si contra daca n-ai observat pan-acum!!! In gradinita, ca ai amintit si de aceasta treapta al vietii, clar ca toti copiii sint cei mai buni prieteni :crazy: Fiecare nivel al viatii e schimbatoare si trebuie sa te acomodezi la noutati altfel ar fi foarte monoton viata.

 

A venit timpul sa ai un barbat in viata ta!!! e simplu, nu prieten, unu mai stabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viata trecem prin diferite faze al varstei si fiecare treapta al fazelor are pro si contra daca n-ai observat pan-acum!!! In gradinita, ca ai amintit si de aceasta treapta al vietii, clar ca toti copiii sint cei mai buni prieteni :crazy: Fiecare nivel al viatii e schimbatoare si trebuie sa te acomodezi la noutati altfel ar fi foarte monoton viata.

 

A venit timpul sa ai un barbat in viata ta!!! e simplu, nu prieten, unu mai stabil.

 

Cred ca asta e si problema mea, NU MAI VREAU o relatie stabila... Vreau sa ma distrez, sa experimentez, sa ... nu stiu! Sa gust viata din plin! Ideea e ca imi e teama sa nu fac vreo prostie majora, tocmai de-asta zic ca am nevoie de cineva care poate intelege feelingul asta si ma poate indruma si acompania spre pacat :)), dar fara sa ma judece si eventual sa sharuiasca cu toti "Ce a facut Cristina aseara, fataaaaa!!! Zici ca nu era ea!!!!".

Nu stiu daca m-am facut inteleasa... Sper ca da!

 

eu zic sa porti chiloti mai des, poate ajuta

 

What's the point?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asta e si problema mea, NU MAI VREAU o relatie stabila...

 

 

Eu am accentuat ca ai nevoie de o relatie stabila, nu de prieten dar tu vrei indrumare spre PACAT ... adica barbati sexy numai sa te servizeze ... e greu asta de gasit in Romania???

Pe unde este cel mai apropiat centru militar american??? sau NATO au baieti aratosi :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×