Sari la conținut
Forum Roportal
Miriabou3

Voi aveti incredere sa comandati de pe Internet ?

Postări Recomandate

Hello! Vreau de ceva timp sa imi reamenajez dormitorul si am gasit pe internet diferite site-uri cu mobila foarte draguta. Problema este ca nu prea mai am incredere sa comand online deoarece am patit acum ceva timp sa fiu pacalita de o firma de mobila. Am comandat de pe site-ul lor (salteleacasa.ro) un sifonier care mi-a placut foarte mult, nu am avut probleme cu el, pana cand intr-o zi era sa cada o usa peste mine. Si tin sa mentionez ca asta s-a intamplat dupa vreo 6 luni de cand l-am cumparat...si nu cred ca unui sifonier de buna calitate ar trebui sa i se intample asta! Voi ce ziceti? As vrea sa stiu daca ati mai comandat online si ce firme imi recomandati. Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce ziceti?

 

Am mai facut cumparaturi pe NET, dar nu mobila. Pe asta prefer sa o vad inainte de-a o cumpara, nu de alta, dar nu-mi place sa-mi cada usi in cap sau sa se rupa patul :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut cumparaturi pe NET, dar nu mobila. Pe asta prefer sa o vad inainte de-a o cumpara, nu de alta, dar nu-mi place sa-mi cada usi in cap sau sa se rupa patul :lol:

eu ma uit pe net (ca mai toate au magazine online) si apoi ma duc in cel fizic, direct la tinta, ca sa zic asa si cumpar ce mi-a placut online, ca sa nu mai pierd vremea

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am incredere-n nimeni!!! Nici din catalog nu comand nimic, adica de la TV am comandat ultima oara niste aparate mici de bagat in priza cu efect sa socheze tintarii si alte zburatoare in casa dar au reclamat ca ataca si soriceii, pentru cei care au case de week-end.

Practic nu face nimic, doar lumineaza :yahoo: am in toate prizele prin casa 8 in total si n-am nevoie de veioze sa nu ma impiedic noaptea!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt magazine si magazine. De exemplu, cand esti in oras si cauti un taxi, te mai uiti si la masina sa nu fie lovita si la sofer, sa nu arate ca unul vai de mama lui, nu? Asa si la magazine: cele seriose au descrieri la produse, termeni si conditii, politica de returnare, etc. Eu, de exemplu, nu mi-am luat teapa si am cumparat de multe ori de pe internet, chiar si salteaua, de la saltele-ortopedice.net Mi-a placut ca aveau o varietate mare de saltele, scria preturile la toate, nu trebuia sa stau eu sa calculez cat sa adaug tva pentru ca era deja in pret, ce sa mai, magazin serios si il recomand. In principiu cele care ofera "transparenta" ofera si siguranta. Adica atunci cand faci comanda eventual suni si vezi cum te trateaza, intrebi de transport, de costuri, de durata livrarii, modalitatea platii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai facut cumparaturi pe NET, dar nu mobila. Pe asta prefer sa o vad inainte de-a o cumpara, nu de alta, dar nu-mi place sa-mi cada usi in cap sau sa se rupa patul laugh.gif

Sa inteleg ca tu probezi si patul inainte de a-l lua ? :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca tu probezi si patul inainte de a-l lua ? laugh.png

Mi se pare normal sa probezi patul inainte sa-l cumperi, ca sa stii exact cum o sa fie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt magazine si magazine. De exemplu, cand esti in oras si cauti un taxi, te mai uiti si la masina sa nu fie lovita si la sofer, sa nu arate ca unul vai de mama lui, nu? Asa si la magazine: cele seriose au descrieri la produse, termeni si conditii, politica de returnare, etc. Eu, de exemplu, nu mi-am luat teapa si am cumparat de multe ori de pe internet, chiar si salteaua, de la saltele-ortopedice.net Mi-a placut ca aveau o varietate mare de saltele, scria preturile la toate, nu trebuia sa stau eu sa calculez cat sa adaug tva pentru ca era deja in pret, ce sa mai, magazin serios si il recomand. In principiu cele care ofera "transparenta" ofera si siguranta. Adica atunci cand faci comanda eventual suni si vezi cum te trateaza, intrebi de transport, de costuri, de durata livrarii, modalitatea platii.

 

si eu am luat de pe saltele-ortopedice si mi s-au parut foarte ok cei cu care am interactionat. au produse bune. in general iau de pe net tot ce nu necesita proba (nu iau incaltari, nu iau haine, de exemplu)

Mi se pare normal sa probezi patul inainte sa-l cumperi, ca sa stii exact cum o sa fie!

da, patul a fost unul dintre lucrurile pe care nu am vrut sa le iau de pe net - dar am verificat intai oferta online (nu ma costa drumurile de la un magazin la altul si timpul... sa zicem ca e "record"). totusi salteaua mi-am permis s-o iau online. patul nu, pentru ca am fost la fata locului sa masor daca incapea intre perete si dulap. la saltea a fost altceva: acolo aveam deja marimea patului, era mai usor de gasit - mai ales ca sunt marimi standard.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×