Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Cele mai bune spitale din lume

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cel mai bun spital din lume este acela in care te vindeci de boala pe care o ai! Dotari, servicii si alte lucruri de genul asta, sunt importante, dar cea mai importanta este insanatosirea.

 

Un top al celor mai bune spitale din lume, cred eu, ar trebui intocmit in functie de statistici care sa tina cont de, cat la % din pacienti s-au insanatosit in respectivele spitale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai luxos spital: - Centrul Medical Cedars Sinai Medical, Los Angeles, SUA, costă 912 dolari pe noapte.

 

 

Au gresit la cifre aici, costa incomparabil mai mult pe noapte, altfel n-ar fi al celebritatilor.

 

O camera de hotel de lux pentru un muritor de rand costa mai mult decat atit chiar si in Las Vegas unde sint ieftine hotelurile in general.

 

In Phoenix costa mai mult o noapte de spitalizare cu 2 paturi, d'apoi acolo!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala din Africa de Sud de ce e in topul celor mai bune, pentru ca este cel mai mare ? crazy.gif

 

Cele mai bune sisteme de sanatate din lume conform unui raport eliberat de WHO (World Health Organisation) :)

 

http://www.businessinsider.com/best-healthcare-systems-in-the-world-2012-6?op=1

raportul ala a fost intocmit acum 13 ani. Spania sa fie in top? rata somajului a ajuns la 27%, mi-e greu sa cred ca o duc bine la sist Medical. ame cu grecia, e concurs...nu o duce bine. daca rata mica a mortalitatii inseamna punerea in top, au gresit topul'.'Spain ranks just behind Switzerland in infant mortality rate (4.21) and ranks sixth in the world in life expectancy (80.9).'

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun spital din lume? Nu cred ca exista asa ceva. Sunt o multime de spitale "bune" peste tot dar fiecare in diferite subiecte.Nu toate in SUA.

 

De exemplu,in Israel sunt cam 12 spitale daca nu gresesc si daca gresesc ,sunt mai multe.

Sunt mici,mijlocii si mari in privinta numarul de paturi. Majoritatea lor sunt bune si mai bune dar in anumite subiecte ,nu in toate. Sunt spcializate in tratamente contra cancerului inclusiv transplntari de madva.Sunt altele specializate in tratamentele inimei,plamanilor, rinichilor,vederii si altele. Asa cred ca se intampla si in alte tari.

 

In Israel se fac si cercetari medicale platite de alte state sau/si de ONU incadrul celor mari spitale din tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun spital din lume? Nu cred ca exista asa ceva.

Dupa cum zicea si Velvet, cel mai bun spital e ala unde te vindeci in conditii bune, cu medici competenti si preferabil fara plata. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×