Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Cadouri de Paste, in functie de zodie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am observat ca, mai in gluma, mai in serios, cu totii citim chestiile astea despre zodii, asa ca in dimineata asta, cand am dat cu ochii de un articol, m-am gandit ca ar putea fi interesant/amuzant/distractiv, mai ales ca sa apropie una dintre sarbatorile pe care sincer nu le suport, si anume Pastele. :doh: Macar cu un cadou sa ne mai indulcim si noi (sau macar eu), aceste urate zile.

 

 

Sa nu uit sursa.

 

 

Stii ce cadouri sa faci de Pasti? Daca esti in pana de idei noi venim in ajutorul tau, oferindu-ti idei de cadouri in functie de zodie.

 

BERBEC

 

Caracteristici: Berbecul este o zodie extrem de incapatanata, care prefera cadourile scumpe, de firma si ingenioase. Pentru Berbec nu conteaza gestul, ci cadoul in sine, asa ca daca vrei sa ii cumperi ceva asigura-te ca este un lucru inventiv, care sa il impresioneze.

 

Idei de cadouri pentru zodia Berbec: articole cosmetice scumpe, tricouri, camera foto, ochelari de soare, parfumuri, buchete de flori, ceas, bilete la un concert.

 

TAUR

Caracteristici: Taurul nu este o zodi

e foarte dificila in ceea ce priveste micile surprize. Pentru el gestul conteaza si semnificatia cadoului in sine. Fie ca ii cumperi ceva scump, fie ca alegi un cadou ingenios si ieftin, Taurul va aprecia gestul si se va bucura de cadou.

Idei de cadouri pentru zodia Taur: bomboane, articole vestimentare, accesorii, abonament la masaj pentru cateva luni, o vacanta, flori, carti, o invitatie la un restaurant, bilete la concert, articole de frumusete, cristale, carte de bucate, lumanari parfumate.

 

GEMENI

Caracteristici: Gemenii sunt o zodie practica, motiv pentru care apreciaza cadourile utile, pe care sa le foloseasca mai tot timpul. Acestia sunt atrasi de tehnologie, asa ca daca te tin buzunarele le poti cumpara foarte multe obiecte folositoare, de care sa se bucure.

 

Idei de cadouri pentru zodia Gemeni: telefon mobil, electronice, ceas, laptop, set de pix si stilou, puzzle, jocuri inteligente (cub rubik, monopoly, jenga), enciclopedii, parfumuri, abonament la o revista, inele, bratari, betisoare parfumate, casti pentru telefon.

 

RAC

Caracteristici: Racul este o zodie destul de dificila cand vine vorba despre cadouri. Chiar daca ai impresia ca stii ce ii place, descoperi ca nu il cunosti suficient pentru a ii cumpara un cadou care sa il multumeasca. Pentru un Rac trebuie sa gasesti cadoul despre care ti-a vorbit sau despre care era foarte incantat, insa niciodata nu ti-a spus ca si-l doreste.

 

Idei de cadouri pentru zodia Rac: produse tehnologice, Ipod, telefon, casti audio, accesorii pentru telefon, o sticla de vin, un catel, fotoliu, halat de casa, plante de apartament, o vacanta in strainatate, bilete la concert, accesorii vestimentare, carti, parfumuri.

 

LEU

Caracteristici: Leul este o zodie pasionata de cadouri: emotia descoperirii, dorinta de a afla ce se ascunde in spatele ambalajului, placerea de a se bucura... pentru Leu orice cadou este perfect deoarece se simte apreciat si flatat.

 

Idei de cadouri pentru zodia Leu: bijuterii, articole vestimentare, ochelari de soare, bratari, telefon, carte, un tablou pictat sau chiar o caricatura cu persoana respectiva, parfumuri, lumanari parfumate, genti, ciocolata fina, bilete la spectacol, articole pentru casa.

 

FECIOARA

Caracteristici: Fecioara este o zodie extrem de pretentioasa. Nici macar ea nu stie ce isi doreste, asa ca daca vrei sa o multumesti trebuie sa iti pui imaginatia la lucru si sa vii cu idei ingenioase. Indiferent de cadoul pe care il cumperi, asigura-te ca il impachetezi diferit si cat mai spectaculos.

Idei de cadouri pentru zodia Fecioara: agenda personalizata, tricouri personalizate, calendar, articole de casa, carti despre medicina, parfumuri cu esente fresh, articole vestimentare, accesorii, invitatie la un restaurant, carti de critica literara, aparate de bucatarie.

 

BALANTA

Caracteristici: Balanta este o zodie foarte deschisa, care iti spune direct ceea ce isi doreste. Aceasta considera ca este mult mai bine sa isi dea cu parerea decat sa cumperi tu ceva pe care nu o sa il foloseasca niciodata. Nu te simti jignita, ci multumeste-te pentru faptul ca nu vei petrece foarte mult timp in cautarea cadoului potrivit.

 

Idei de cadouri pentru zodia Balanta: sampanie, un parfum scump, un set de aromoterapie, articole pentru bucatarie, articole vestimentare, un abonament la masaj pentru cateva luni, un mesaj in sticla, dulciuri, bomboane, un CD cu artistul sau preferat, decoratiuni interioare.

 

SCORPION

Caracteristici: Scorpionul este o zodie destul de pretentioasa, care prefera cadourile scumpe, care sa ii stimuleze inteligenta. Nu ii plac lucrurile banale, care se gasesc prin toate magazinele asa ca, daca vrei sa il surprinzi, fa-i un cadou inedit, care sa arate ca ai umblat mult pentru a il gasi.

 

Idei de cadouri pentru zodia Scorpion: bilete la un concert in strainatate, bilete pentru o mini vacanta, un parfum foarte scump, un ceas, carti erotice, binoclu, microscop, o seara romantica la un restaurant intim, obiecte vechi, bijuterii scumpe, articole vestimentare.

 

SAGETATOR

Caracteristici: Sagetatorul este o zodie destul de ciudata atunci cand vine vorba de cadouri. Pentru el conteaza foarte mult gestul, insa si cadoul in sine joaca un rol foarte important. Sagetatorul este adeptul excursiilor si colectioneaza lucruri ciudate, destul de greu de gasit.

 

Idei de cadouri pentru zodia Sagetator: o vacanta in strainatate, obiecte care sa ii intregeasca micile colectii, obiecte de cult aduse din afara, carti in limbi straine, articole de calatorie, jocuri care sa ii solicite imaginatia, lampi, betisoare parfumate scumpe, invitatie la un restaurant cu specific, mesaje in sticla.

 

CAPRICORN

Caracteristici: Capricornul este o zodie conservatoare, care apreciaza cadourile potrivite stilului si personalitatii sale. Nu oferi niciodata un cadou ciudat unui Capricorn daca nu esti sigura ca nu il reprezinta. Asigura-te ca ii cumperi lucruri speciale, insa care sa i se potriveasca.

Idei de cadouri pentru zodia Capricorn: ceas de firma, articole de intretinere a parului, articole de alpinism, vacanta la munte, parfumuri scumpe, enciclopedii, sculpturi, betisoare parfumate, invitatie la un restaurant rustic, articole pentru birou, busola, casti audoi, cravata.

 

VARSATOR

Caracteristici: Varsatorul este o zodie extrem de sensibila, care apreciaza fiecare gest frumos. Pentru el conteaza ca ti-ai amintit si ca ii demonstrezi ca joaca un rol important in viata ta. Original din fire, se simte atras de lucrurile inovatoare, haioase si nonconformiste.

 

Idei de articole pentru zodia Varsator: fotoliu cu un design ciudat, electrocasnice, costum de baie intr-o nuanta puternica, horoscop personal, carti de religie, cursuri de yoga, aparat de radio, atlas astronomic, articole de vestimentatie, bilete de calatorie in strainatate, bilet de avion, walkie – talkie.

 

PESTI

Caracteristici: Zodia Pesti este o zodie care se multumeste cu orice. Pentru ea nu conteaza foarte mult ce contine cadoul, ci gestul tau si faptul ca ai vrut sa ii arati cat de mult conteaza pentru tine. Imaginatia este caracteristica lor principala, asa ca le poti cumpara cadouri ciudate, inspirate din viata lor.

 

Idei de cadouri pentru zodia Pesti: CD-uri cu artistul lor preferat, autograf cu cantaretul lor preferat, accesorii pentru telefon sau laptop, articole de pescuit, carti de poezi, carti de meditatie, bauturi fine, invitatie la un restaurant intim, articole pentru casa.

Editat de Sicilia
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine doar aproximativ.

Eu, in calitate de peste, nu ma multumesc cu orice. :x: Sunt peste 17 ani de cand imensa majoritate a cadourilor pe care le primesc sunt anumite sume de bani, pentru ca "stii tu mai bine ce-ti place, de ce sa-ti luam/sa-ti iau ceva care nu-ti place"? Sau mai sunt persoane care ma intreaba ce mi-as dori drept cadou, cam tot aceeasi Marie, dar cu alta palarie.

Cred ca as aprecia si un rahat, daca as simti ca e personalizat. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CAPRICORN

Caracteristici: Capricornul este o zodie conservatoare, care apreciaza cadourile potrivite stilului si personalitatii sale. Nu oferi niciodata un cadou ciudat unui Capricorn daca nu esti sigura ca nu il reprezinta. Asigura-te ca ii cumperi lucruri speciale, insa care sa i se potriveasca.

Idei de cadouri pentru zodia Capricorn: ceas de firma, articole de intretinere a parului, articole de alpinism, vacanta la munte, parfumuri scumpe, enciclopedii, sculpturi, betisoare parfumate, invitatie la un restaurant rustic, articole pentru birou, busola, casti audoi, cravata.

 

 

Eu prefer fara cadouri decat cu articole din bazar, cine ma cunoaste stie!!! Regula de a aduce in casa ceva este scris cu litere mari doar comestibile se accepta: langosi fara umplutura, o paine facut in casa, un tort, depinde de ocazie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SAGETATOR

Pentru el conteaza foarte mult gestul, insa si cadoul in sine joaca un rol foarte important.

Ba nu, eu vreau bani! Pentru ca numai asa voi putea avea cadoul pe care mi-l doresc cu adevarat.

De vreo 5 ani, mi-am obisnuit rudele, prietenii, apropiatii, sa-mi dea numai bani de ziua mea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am obisnuit rudele, prietenii, apropiatii, sa-mi dea numai bani de ziua mea.

 

Este cea mai practica idee, ca nu iese din moda, marimea se potriveste ca si culoarea :yahoo: ocupa loc mic si e usor de impachetat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

TAUR

lumanari parfumate.

 

GEMENI

betisoare parfumate,

 

 

LEU

lumanari parfumate,

 

SAGETATOR

betisoare parfumate scumpe,

 

CAPRICORN

betisoare parfumate,

 

:crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

BERBEC

 

Caracteristici: Berbecul este o zodie extrem de incapatanata, care prefera cadourile scumpe, de firma si ingenioase. Pentru Berbec nu conteaza gestul, ci cadoul in sine, asa ca daca vrei sa ii cumperi ceva asigura-te ca este un lucru inventiv, care sa il impresioneze.

 

Idei de cadouri pentru zodia Berbec: articole cosmetice scumpe, tricouri, camera foto, ochelari de soare, parfumuri, buchete de flori, ceas, bilete la un concert.

deci mi se potriveste de minune!!!!

 

si sapt trecuta am primit de ziua mea exact ce scrie aici: cosmetice, parfum, flori, rochie, bilete la Elton John

 

ce chestie...:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cea mai practica idee, ca nu iese din moda, marimea se potriveste ca si culoarea :yahoo: ocupa loc mic si e usor de impachetat ...

Sa-mi fie cu iertare, dar la prima citire, eu am inteles din postarea ta ca ti-ai dori un negru gen midget, iesind din tort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy:

Subscriu. :lol:

 

BERBEC

bilete la un concert.

 

TAUR

bilete la concert

 

RAC

bilete la concert

 

LEU

bilete la spectacol

 

SCORPION

bilete la un concert

 

Editat de Melissa Rebecca
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×