Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Bolile re/inventate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vedeti in link-ul de mai jos cum se pot transforma oameni sanatosi in pacienti, tendinte naturale in tulburari grave si nu este vorba de ipohondrie.

 

 

 

 

sursa

Editat de Fugi
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti in link-ul de mai jos cum se pot transforma oameni sanatosi in pacienti

 

 

Acei oameni nu erau sanatosi din nastere inca, asa ca nu este greu de sucit mintea lor cu medicamente sau vitamine reclamate ca solutie finala la bunastarea lor!!! Cunosc personal fiinte care doar din astea traiesc, o vitamina peste un medicament comandat nu stiu din ce tara ca aici nu i se da o reteta dar pe computer se poate obtine usor si este diagnozat dupa

cateva intrebari generale pe site-ul respectiv 1-2-3 si deja e spre revenire, crede naiva.

Sint altele care doar ca aud reclama si deja sint bolnave dupa acel medicament desi se spune ca una din efectele secundare este sinuciderea!!! E mare gradina aia proverbiala!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti in link-ul de mai jos cum se pot transforma oameni sanatosi in pacienti, tendinte naturale in tulburari grave si nu este vorba de ipohondrie.

 

Intr-adevar. DSM 5 va fi si mai stufos. ''Expertii'' intentioneaza sa catalogheze pe cineva drept deprimat daca sufera mai mult de 2 saptamani dupa moartea unei persoane apropiate. Plus faimoasa ''tulburare'' cunoscuta ca ''oppositional defiant disorder'', in sensul ca cine tinde sa nu fie e de acord cu ce i se spune (la scoala, in presa, de catre autoritati, acasa, oriunde) sau pune prea multe intrebari e bolnav.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

voi nu intelegeti ca societatea asta[care este americanizata la maxim] are nevoie de roboti ,milioane de roboti care sa produca bani la o mana de bogatasi?Roboti care sa nu se abata de la o anumita linie prestabilita si care sa nu puna prea multe intrebari?

Apropo,am observat ca cei bogati nu prea sunt stampilati drept bolnavi psihic sau ciudati cand fac ceva, ei sunt doar... excentrici :stars: ?

Editat de The heart of tiger
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ceva. Ori suntem imbolnaviti prin Codex Alimentarius, ori nu suntem si doar ni se spune ca suntem bolnavi, ori si una si alta?

De exemplu, graul ala modificat genetic care da cancer si depresie la ficat, chiar e otravitor , sau doar ni se induce ca e otravitor? Si pana unde functioneaza asta?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu, graul ala modificat genetic care da cancer si depresie la ficat, chiar e otravitor , sau doar ni se induce ca e otravitor? Si pana unde functioneaza asta?

 

Orice aliment modificat genetic este daunator organismului, deoarece acesta nu-l percepe ca fiind propriu. In plus, sugestia indusa ajuta la grabirea declansarii bolii. Parerea mea...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ceva. Ori suntem imbolnaviti prin Codex Alimentarius, ori nu suntem si doar ni se spune ca suntem bolnavi, ori si una si alta?

De exemplu, graul ala modificat genetic care da cancer si depresie la ficat, chiar e otravitor , sau doar ni se induce ca e otravitor? Si pana unde functioneaza asta?

 

Si una si alta. Sunt multe marturii legate de recolte modificate genetic si efectul lor asupra animalelor si oamenilor (in SUA, in India etc).

 

Problemele inventate de companiile farmaceutice sunt in mare psihice din cate am observat, pentru ca e atat de usor sa convingi oamenii ca le au. Adineauri auzeam un reportaj conform caruia SUA e numarul unu la psihotropice pe cap de locuitor si una din 4 femei ia antidepresive. Copiii si adolescentii sunt drogati la ''recomandarea'' psihiatrilor, care se imbogatesc din asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×