Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Minciunile din reclame

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O clienta latino, grasa, scunda si trecuta intra in coafor si arata poza din reclamele de pe perete ca vrea sa fie exact ca cea reclamata: - blonda, alba si tanara si nu glumeste. Coafeza abia a avut timp sa apese butonul de ajutor!!!

Asta ce e banc ?

Trebuie sa fii retardat mintal ca sa mergi la coafor si sa ai pretentii ca din masliniu sa iesi de acolo alb, slab, mai inalt si aratand cu 20 de ani mai tanar. :rot:

 

Blonda pot sa o faca aia fara probleme. Daca ii sta bine au nu sau daca mai iese cu ceva par in cap, asta e partea a doua. Dar nu despre asta e vorba. Ca sa continui pe exemplul tau cu parul...ceea ce multe femei cred este ca daca cumpara nu stiu ce sampon sau balsam promovat la TV, care chipurile ar fi asa de bune si ar contine nush ce molecule si proteine super destepte, acele produse le vor face parul des, sanatos, matasos, pe cand ele au o matura uscata si degradata in cap in loc de par. Good luck with that...poate daca le da o data Harry Potter cu bagheta magica in cap li se va transforma si parul lor.

 

Din atatea milioane de oameni ce mananca la Mc. cate ati auzit sa reclame ca, ce platesc ei, nu arata ca in poza ?

In concluzie, le place sa fie pacaliti.

Eee...cand ghioraie matzul si nu tre sa scoata omul decat vreo 3 lei din buzunar sa-si ia un cizburgar si o coca, nu mai se uita el la poze. Niste carne si o chifla sa fie ca restul nu mai conteaza. :lol:

Da cand dai minim vreo 40 $ pe cate o crema care-ti promite ca vei arata ca fundul de bebelus in 3 saptamani, apai cum sa nu te superi pe reclama si pe urma pe tine insuti ca ce prost ai fost, cand te uiti in oglinda dupa perioada de rigoare si vezi ca tot mumia lu Ramses te priveste indarat. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta ce e banc ? Trebuie sa fii retardat mintal ca sa ...

 

A fost mai mult decat retardata de asta-i era frica si a chemat ajutor in caz ca este inarmata cu vre-o foarfeca sau altceva!!! s-a intimplat mai demult, cu 16 ani in urma.

 

*************

 

Eu am gasit foarte estetice peste tot hamburger-urile ... ma intreaba sa aleg si bucata de carne cruda din care o sa-mi faca unde eu merg sa maninc si-mi face in fata totul, este bar de salata asa de dichisita ca te saturi doar daca salata maninci cu sausce-urile din dotare si saratzele. Chifla e facut la fel in cuptor pe loc, eu m-as multumi si cu mai putina extravaganta dar asa este acolo in local ca se joaca la aparate cine vrea si trebuie sa fie mai sofisticat totul. Dar si la McDs vin perfecte burgerurile!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si la McDs vin perfecte burgerurile!!!

Jura-te ca arata exact ca in poza hamburgerul de la Mc.

Nu te cred. :lol:

 

Big mac si cartofi prajiti in imaginile publicitare

 

Big mac si cartofi in realitate

 

 

 

Perfectia are nevoie sa-si schimbe dioptriile. :rot:

 

Cat despre restaurantele sau imbisurile unde iti "construiesti" tu burgerul de la salad bar si carnea cat si chifla sunt proaspat preparate acolo, alea da...nici nu sufera comparatie.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce scarba mi s-a facut cand am vazut pozele cu Mc...obeza am fost, dar la mec nu am mancat si nu o sa mananc niciodata.

 

aici se vand jeansi care te scapa de celulita. Slava cerului avem un show la tv (FBI - forbrukerinspekt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gustos? assshhhhhhh, caca. cum naiba sa iti placa gustul ala????? oribil este mirosul cand trec pe langa un asemenea fast-Food, imi imaginez ce gust are. anyway, nu pot face eu nimic in gustul tau :P

 

 

la kfc am oprit, imi placea puiul ala, pana m-a mancat in *ur sa storc o bucata de pui intre servetele. mi s-a luat de atunci.

 

(forbrucherinspect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma omor dupa reclame, in sens ca ok ...o sa incerc vreun nou produs de curatenie, daca este reclama prea mare, daca nu ma convinge a doua oara nu mai cumpar. M.a irita ca numai muieri is folosite in reclamele alea

Rimel......eu nu gasesc sa fie unul mai cu tzaspe ceva decat altul. Folosesc foarte rar...bine sunt adolescente care isi fac picior de paianjen in ochi, nu ii stilul meu,la mine se usuca in baie mai repede.

Ruj....rezistent la transfer si daca pot o singura marca si culoare. (ii surprinzator de ieftin)Nu mai incerc absolut nici o noutate, sa fie reclama reclamei.

 

Ten.....demachiat/curatat ceva folosit de mamicile si bunicile noastre si care inca se vinde....da,Doina formula 2. Cam 3-4 lei sticlutza si nu o dau pe nimic. Am cumparat odata un Wichy si a fost waxyyyyyy.Hidratare crema cu miere si propolis - la Plafar.....marfa ieftina tot romanesc, nici un antirid, cand o sa fac riduri,asta este, shit happens.

 

Par....sampon merge cam absolut orice - recunosc ca de cand a disparut un sampon romanesc cu extract de nuci, iau mai mult Pantene, dar nu se apropie decat putin- si pentru corp sapun de la plafar (descoperit firma in Zalau de unde ii iubi si facut aprovizionarea).

Dove de cand ii pe piata si nu schimb pe nicio reclama...si crema de corp si deo si uneori samponul. DOVE este o marca de incredere.

Singura chestie unde sa zic ca mai sar, dar nici asta ii fondul de ten..dar nici prea tare ca ma tine mult timp sticluta de vreo 15 euri in tarisoara.

Parfum....la fel are un maxim 25 de euri si imi place si ii ala de ani intregi....daca il scot de pe piata ii rau. Tine mult again ca nu vad rostul parfumarii daca merg la piata, is curata si port antiperspirant Dove.

Nu schimb detergentul...Nu schimb marci de curatenie si marci care is testate.

La produse de beauty....cu o exceptie (mie imi pare pret spre scump ,fata de banii mei,dar recunosc ca Bourjois nu ii ceva mega scump,numai ca doar asta imi place ), sunt foarte ieftina sa zic :crazy: .

In general is influentata sa incerc un produs nou si daca nu merge nu mai iau. Dar am o preferinta in produse Made in Romania.

 

Sustin ideea unei campanii prin care minciunile din reclame is scoase la vedere, dar pana la urma cred ca trebuie sa mai si decizi ca tu ai banii,tu ii dai.

 

Nu fast-foodez. Bine la noi nici nu sunt, iar cand is in strainezia iau rar kebab sharf de la turci cand nu am gatit.

Nu as Mc.Niciodata,iar apripioare fac eu...nu iese crusta chiar asa de crusta, dar ii chiar buna.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da cand dai minim vreo 40 $ pe cate o crema care-ti promite ca vei arata ca fundul de bebelus in 3 saptamani, apai cum sa nu te superi pe reclama si pe urma pe tine insuti ca ce prost ai fost, cand te uiti in oglinda dupa perioada de rigoare si vezi ca tot mumia lu Ramses te priveste indarat. :lol:

 

In cazul ala te gandesti ca nu ai citit bine instructiuniile de folosire. :crazy:

Eu am baut Redbull si nu mi-a dat aripi.

Cred ca era expirat ala! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul ala te gandesti ca nu ai citit bine instructiuniile de folosire. :crazy:

 

Hell...poate n-am citit bine nici numele de pe cutie si in loc de crema de fata antirid am cumparat crema anti-hemoroizi. :rot:

Ok joke aside, ce instructiuni ? Clean face, apply morning and night, no not swallow, if product comes in contact with eyes, rinse immediately ? Astea ? Wow...ce complicate sunt. :lol:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×