Sari la conținut
Forum Roportal
Cristalboy

Biorezonanta. Electroacupunctura. Acupunctura.

Postări Recomandate

Sunt multe societati secrete care ar omori pe cineva doar ca sa nu-l lase sa devina mai puternic, in special pe cei cu perceptii extrasenzoriale sau pe cunoscatorii de medicina alternativa, 

De acord. Şi chiar aş reformula, în sensul că sunt "societăţi secrete" sau "organizaţii" care ar omorî pe cineva pentru mult mai puţin - respectiv pentru o dezvăluire a unei stări de fapt pe care respectiva societate prefera s-o ţină în umbră. 

  apreciez acupunctura cat si alte metode de medicina alternativa dar, aici e vorba de controlul maselor si de profitul medicinii occidentale si alte chestii de manipulare genetica precum vaccinurile pe care majoritatea le-au suportat si acum sunt mult mai adormiti ca in copilarie, in sensul spiritual al cuvantului.

Ok, sunt multe metode prin care se realizează controlul şi manipularea maselor. Însă ce voiam eu să spun este că nu trebuie să blamăm acupunctura sau biorezonanţa în sine pentru faptul că unii o folosesc în mod defectuos sau cu intenţii malefice. În rest...de acord cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe societati secrete care ar omori pe cineva doar ca sa nu-l lase sa devina mai puternic, in special pe cei cu perceptii extrasenzoriale sau pe cunoscatorii de medicina alternativa, apreciez acupunctura cat si alte metode de medicina alternativa dar, aici e vorba de controlul maselor si de profitul medicinii occidentale si alte chestii de manipulare genetica precum vaccinurile pe care majoritatea le-au suportat si acum sunt mult mai adormiti ca in copilarie, in sensul spiritual al cuvantului.

Tu ai probleme zdravene....

 

 

 

....controlul maselor....

 

....controlul prin vaccinuri....

 

....manipulare genetica.....

 

,,,,societati secrete care ar omori ptr nu stiu ce....

 

 

Sint cuvintele tale din comentariu.

 

In topicul de inceput spuneai ca acupunctura e....a masonilor.

 

Tu ai pretentia ca te-ai documentat? Nu mai spun de experienta, ori din tratamente facute pe tine, ori din practicare in profesie.

 

Ai facut vreodata acupunctura?

Ai facut vreodata vreun tratament cu bioenergie

Ai facut tratamente cu medicina cu chimicale?

Ai facut vreun tratament cu plante naturale, in special ceaiuri

Ai facut vreun tratament prin alimentatie?

 

Cind vei face astfel de tratamente atunci poti vorbi de rau astfel de ramuri ale medicinii, si sa le interzici omenilor accesul la ele.

 

 

Iti dau dreptate intr-un sens. Chiar exista oameni adormiti si treziti. Dar asta face parte din normalitate, ca si somnul de zi si de noapte. E un dat al naturii. Cind se trezesc cei adormiti apar acele formidabile miscari de masa. si se culca cei care au fost trezi. 

De acord. Şi chiar aş reformula, în sensul că sunt "societăţi secrete" sau "organizaţii" care ar omorî pe cineva pentru mult mai puţin - respectiv pentru o dezvăluire a unei stări de fapt pe care respectiva societate prefera s-o ţină în umbră. 

Ok, sunt multe metode prin care se realizează controlul şi manipularea maselor. Însă ce voiam eu să spun este că nu trebuie să blamăm acupunctura sau biorezonanţa în sine pentru faptul că unii o folosesc în mod defectuos sau cu intenţii malefice. În rest...de acord cu tine.

Nu controleaza nimeni masele. De manipulat se incearca.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Nu controleaza nimeni masele. De manipulat se incearca.

Ei, da, asta poate doar dacă dai tu un decret în acest sensbiggrin.png ...

Lăsând gluma la o parte, mi-ai vândut două afirmaţii cu caracter de porunci biblice, recte: 

1. Nu controlează nimeni masele.

2. De manipulat se încearcă.

Eu apreciez părerea ta fermă în acest sens şi faptul că mi-ai comunicat-o, însă m-aş bucura mai mult dacă ai dezvolta puţin venind cu oareşce argumente în acest sens. Până atunci dă-mi voie să rămân la impresia că sintagma "controlul şi manipularea maselor" e una care se referă la o stare de fapt, întâlnită în istoria omenirii.

Sigur, aici sunt nuanţe şi putem discuta ce se poate înţelege prin control şi manipulare, apoi în ce măsură s-a realizat, se realizează şi se pot realiza controlul şi manipularea maselor. Dar propun ca această discuţie s-o facem pe un topic separat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru mai nou in medicina particulara e Biorezonanta , Electroacupunctura , si Acupunctura , care dupa cate am observat e practicata de masoni.
Multi prieteni de ai mei au mers la un examen de Biorezonanta sau Electroacupunctura dupa care au inceput sa aiba probleme psihice serioase in general Schizofrenie

ma faci sa rad , acupunctuara nu are decat vro 6000 de ani  doar , electroacupunctura e ceva mai noua , in principiu nu poti face rau decat daca esti psihopat  sau  in lupta blochezi meridiane  , cabinetele de acupunctura  nu se  incadreaza 

Se stie din orient ca daca lovesti anumite puncte pe meridianele energetice omul se poate inbolnavi pe loc sau cu efect intarzaiat sau poate muri deasemenea.
]Sunt si astea niste arme psihotronice , si eu va sfatuiesc sa nu va atingeti de asa ceva chiar daca va arata aura si detalii medicale , cel mai bine e sa mergeti la o persoana antrenata care poate vedea aura.
eu personal am fost la astfel de aparate si nici nu am luat-o rara si nici  nu ma conduce nimeni  
Dar daca ati fost nici la psihiatru nu va recomand sa mergeti , ei va indoapa de antipsihotice care va altereaza facultatile mintale, daca aveti probleme folositi mesageria privata

aci suntem un pic de acord nu toti care ajung la ei  sunt  bolnavi mintali , unii sunt treziti  si nu isi explica  si inteligentii astia ii indoapa  cu medicamente ca sa stea calmi sa nu mai aiba  vedenii si ...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×