Sari la conținut
Forum Roportal
Cristalboy

Biorezonanta. Electroacupunctura. Acupunctura.

Postări Recomandate

Nu te contrazic, dar sunt si oameni rai si corupti, ti-e greu sa accepti realitatea asa cum e si sa faci un pas pentru una mai buna?, stiu ca sunt si medici buni, unii sunt ca banii si altii sunt pe bani king2.gif

Editat de Cristalboy
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

focus.gif In primul rand imi confunzi demonul, si in al doilea rand nu eu vindec asta o fac cei de sus smile.gif , eu o pot face doar daca sunt in prezenta subiectului , si nu cred ca se nimereste in acelasi loc in care stau eu blum.gif

 

Oricum nu mai confunda si tu bolile cu experientele in afara corpului sunt foarte diferite ,oricine se poate trezi in astral rolleyes.gif

 

Mie de la cel de sus mi-a cazut o pisica de am crezut ca e un meteorit. M-am speriat tare.

Era al lui.

Ce sa mai astept de la el?

Cristalboy, fara gluma.

 

Exista boli psihice declansate de la banale boli cronice.

Ulcere sau chiar gastrite cronice netratate.

Hepatite cronice ce sint pe punctul de a da in ciroze.

Sinuzite grave

Etc.

 

Boli ce dau energetic continuu semnale negative spre sistemul nervos.

De multe ori nu se face legatura intre o boala cronica banala si un inceput de boala psihica, sau declansata cu diagnostic.

Daca s-ar stii sa se faca legatura multe boli psihice ar fi tratate simplu, tratind cauza.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mie de la cel de sus mi-a cazut o pisica de am crezut ca e un meteorit. M-am speriat tare.

Era al lui.

Ce sa mai astept de la el?

Cristalboy, fara gluma.

 

Exista boli psihice declansate de la banale boli cronice.

Ulcere sau chiar gastrite cronice netratate.

Hepatite cronice ce sint pe punctul de a da in ciroze.

Sinuzite grave

Etc.

 

Boli ce dau energetic continuu semnale negative spre sistemul nervos.

De multe ori nu se face legatura intre o boala cronica banala si un inceput de boala psihica, sau declansata cu diagnostic.

Daca s-ar stii sa se faca legatura multe boli psihice ar fi tratate simplu, tratind cauza.

 

Deci inteleg ca esti chinuit de o gastrita, de la prea multe chimicale fabricate de masoni si vandute farmaciilor, pai sa stii ca sunt multi si in domeniul medical, dar tu nu vezi ce  scrie sus era vorba de biorezonanta si altele, e de la ulcerul asta firar, daca esti unul dintre plangaciosii astia care mor de frica pe intuneric, ce sa mai zic dute si ia o pastila sa-ti treaca, dar aici e vorba de alte treburi pe care daca nu le intelegi mai bine nu te amesteci .

 

Si daca mai faci ăe desteptu cand nu trebuie pe langa offtopic mai sunt si alte treburi threaten.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci inteleg ca esti chinuit de o gastrita, de la prea multe chimicale fabricate de masoni si vandute farmaciilor, pai sa stii ca sunt multi si in domeniul medical, dar tu nu vezi ce  scrie sus era vorba de biorezonanta si altele, e de la ulcerul asta firar, daca esti unul dintre plangaciosii astia care mor de frica pe intuneric, ce sa mai zic dute si ia o pastila sa-ti treaca, dar aici e vorba de alte treburi pe care daca nu le intelegi mai bine nu te amesteci .

 

Si daca mai faci ăe desteptu cand nu trebuie pe langa offtopic mai sunt si alte treburi threaten.gif

Tu esti plingaciosul ce te vaiti de tot felul de mese ce te ataca.

Ai dat-o in balarii cu ce spui. Cine citeste cum incepi topicul, atacind mesele, isi da seama ca de fapt nu esti ce spui,  adica nu esti un initiat sau autoinitiat.

Ai fi stiut ca inforenergetica e o stiinta. Dar e posibil sa ai si tu o contributie la bagatul ei la cutie.

Deja se vede ca nu esti ce tot pretinzi.

Acupunctura trebuie facuta de cei ce cunosc meridianele, specializati, nu de unul ca tine.

 

unde ai vazut tu masoni in China de unde provine acupunctura.

 

Pai depinde... in mare parte e vorba de vointa, dar sa stii ca eu am programat un cristal pt cineva si are efect , dar un arhanghel e cel mai recomandat pt asta si ar trebui chemat de fiecare data cand iti vine pofta yes.gif, pana acum pt fumat acupunctura nu stiu ce efect are...

uita-te ce aberatii spui aici. 

Editat de NASTYPRIMUL
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti plingaciosul ce te vaiti de tot felul de mese ce te ataca.

Ai dat-o in balarii cu ce spui. Cine citeste cum incepi topicul, atacind mesele, isi da seama ca de fapt nu esti ce spui,  adica nu esti un initiat sau autoinitiat.

Ai fi stiut ca inforenergetica e o stiinta. Dar e posibil sa ai si tu o contributie la bagatul ei la cutie.

Deja se vede ca nu esti ce tot pretinzi.

Acupunctura trebuie facuta de cei ce cunosc meridianele, specializati, nu de unul ca tine.

 

unde ai vazut tu masoni in China de unde provine acupunctura.

 

uita-te ce aberatii spui aici. 

Auzi nustiu ce aberatii ai tu la ochelari , dar tu n-ai de unde sa stii ce meridiane cunosc si cate carti am citit si de la cine am invatat, se vede ca esti unu dintre oamenii aia care n-au de lucru decat sa caute nod in papura la altii pt ca asta ti-e religia asa-i ? Esti de asa natura ca toti bagaciosii aia care au o lipsa de control asupra moralei care vine de la entitatile pe care le are in posesie in corpurile lui....  Du-te bah si apuca-te de ceva mai bun ca esti vai de capu tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frați paranormali, hai sa nu ne certam, vreți sa supăram entitățile? Daca vine demonul albastru, de unde scoatem noi atâtea piramide? Numai împreună putem reusi.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseneth, m-ai omorât! biggrin.png E clar că o să-ţi dedic o melodie...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la subiect, îmi permit şi eu un umil punct de vedere. 

 

Nu văd ce treabă ar avea acupunctura şi biorezonanţa, per se, cu masonii sau alte organizaţii oculte.

Acupunctura este o componentă a medicinei tradiţionale chinezeşti, fiind considerată o formă de medicină alternativă. Este larg răspândită în China, Japonia, Coreea, dar se practică şi-n Europa şi mai ales în SUA, în special în ultimii 40 de ani. Acupunctura a fost şi constituie subiectul cercetărilor ştiinţifice, însă dificultatea constă în principal în acceptarea conceptelor pe care aceasta se bazează, meridiane energetice, qi etc., concepte care nu au deocamdată un corespondent în limbajul ştiinţific actual.

Biorezonanţa este o metodă modernă de diagnosticare şi chiar de tratament - comparativ cu acupunctura. Pe forumuri, în general, problema biorezonanţei este tratată în spirit românesc, adică fie este ridicată în slăvi şi adulată mistic, fie este respinsă aprioric şi în momentul când cineva încearcă să vină cu explicaţii logice în acest sens i se sare imediat la gât. Fără să insist pe această temă, personal consider că explicaţia teoretică ce fundamentează această biorezonanţă este ok şi ţine de fizica din primii ani de liceu.

Însă ceea ce ne omoară astăzi nu e acupunctura sau biorezonanţa, ci faptul că aceste domenii sunt populate astăzi de şarlatani şi de oameni care practică aceste metode, să le numim astfel, fără a avea gradul de competenţă adecvat. Dar asta nu înseamnă că trebuie să le condamnăm sau să le respingem aprioric. Până la urmă este libertatea fiecăruia de a se informa şi de a respinge sau accepta anumite lucruri.
Probabil că, odată cu schimbarea paradigmelor acceptate astăzi, se va schimba şi percepţia noastră despre acupunctură şi biorezonanţă

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu privire la subiect, îmi permit şi eu un umil punct de vedere. 

 

Nu văd ce treabă ar avea acupunctura şi biorezonanţa, per se, cu masonii sau alte organizaţii oculte.

Acupunctura este o componentă a medicinei tradiţionale chinezeşti, fiind considerată o formă de medicină alternativă. Este larg răspândită în China, Japonia, Coreea, dar se practică şi-n Europa şi mai ales în SUA, în special în ultimii 40 de ani. Acupunctura a fost şi constituie subiectul cercetărilor ştiinţifice, însă dificultatea constă în principal în acceptarea conceptelor pe care aceasta se bazează, meridiane energetice, qi etc., concepte care nu au deocamdată un corespondent în limbajul ştiinţific actual.

Biorezonanţa este o metodă modernă de diagnosticare şi chiar de tratament - comparativ cu acupunctura. Pe forumuri, în general, problema biorezonanţei este tratată în spirit românesc, adică fie este ridicată în slăvi şi adulată mistic, fie este respinsă aprioric şi în momentul când cineva încearcă să vină cu explicaţii logice în acest sens i se sare imediat la gât. Fără să insist pe această temă, personal consider că explicaţia teoretică ce fundamentează această biorezonanţă este ok şi ţine de fizica din primii ani de liceu.

Însă ceea ce ne omoară astăzi nu e acupunctura sau biorezonanţa, ci faptul că aceste domenii sunt populate astăzi de şarlatani şi de oameni care practică aceste metode, să le numim astfel, fără a avea gradul de competenţă adecvat. Dar asta nu înseamnă că trebuie să le condamnăm sau să le respingem aprioric. Până la urmă este libertatea fiecăruia de a se informa şi de a respinge sau accepta anumite lucruri.

Probabil că, odată cu schimbarea paradigmelor acceptate astăzi, se va schimba şi percepţia noastră despre acupunctură şi biorezonanţă

Sunt multe societati secrete care ar omori pe cineva doar ca sa nu-l lase sa devina mai puternic, in special pe cei cu perceptii extrasenzoriale sau pe cunoscatorii de medicina alternativa, apreciez acupunctura cat si alte metode de medicina alternativa dar, aici e vorba de controlul maselor si de profitul medicinii occidentale si alte chestii de manipulare genetica precum vaccinurile pe care majoritatea le-au suportat si acum sunt mult mai adormiti ca in copilarie, in sensul spiritual al cuvantului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×