Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Atentatul de la Boston, bilant: 3 morti; 140 răniți

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

IMAGINI DE COȘMAR!

 

Bilanțul atentatului de la Boston, Statele Unite: trei MORȚI și 144 de RĂNIȚI

 

ALTE DOUĂ BOMBE AU FOST DESCOPERITE | VIDEO

 

Autor: Ionuţ Fantaziu, Andrei Bădin, Ana-Maria Adamoae, Cristina Botezatu

 

 

Două bombe au explodat ieri, la un maraton care a avut loc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O alta zi sangeroasa in America!!! Ce vina au cei care au murit sau cei raniti???

Un atac tip terorist unde se detuneaza bombe in locuri aglomerate, spre ce fel de surse se uita investigatorii??? Religios sau militaresc ... cine stie???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant e ca americanii, cei naivi si prosti, au alergat la spitale sa doneze sange pentru raniti, s-au dus sa dea o mana de ajutor acolo unde au avut exploziile, si-au pus casele la dispozitie pentru cei care au venit din alte orase.

 

Nu vedeai o asemenea mobilizare in Romania.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spiritul de cetatean voluntar in caz de nevoie este foarte dezvoltat aici, multi lasa toata averea pentru aceasta cauza, sa educe tineretul in acest spirit sa fie util comunitatii.

Bisericile locale au mult de spus in aceste activitati umanitare. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi vin in minte doua zicale, in legatura cu subiectul asta : Payback is a bitch si Have a taste of your own medicine. Cine intelege, intelege.

 

O alta zi sangeroasa in America!!! Ce vina au cei care au murit sau cei raniti???

Nu-i bai. Zile sangeroase sunt in fiecare zi in lumea asta mare in unele locuri iar cei care au murit si ranitii din Boston au cam aceiasi vina pe care o au cei care mor si sunt raniti colateral in alte tari. Asta este, life sucks....tomorrow is another day. Vorba lu Scarlett... :pardon:

Singura tragedie este decesul baietelului acela de 8 ani.

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Payback zici, nu stiu de ce imi zbarleste putin parul pe spate o asemenea treaba.

Stii vorba aceea, daca am trai toti dupa regula 'ochi pentru ochi' am ramane toti orbi. Dar la cata mizerie se intampla zilnic in lume, probabil ca suntem deja orbi.

Blue cu tot respectul, e usor sa vorbeaca omul vorbe frumoase si idei nobile cand nu are experienta cu tragediile de genul asta sau cand nu a pierdut pe nimeni intr-un razboi sau sau sau...

Nu cred ca trebuie sa elaborez. Intelegi de ce gandesc cum gandesc fara sa fie nevoie sa explic. Enough said.

 

in tarile arabe zilnic se intampla masacre si nu se mai zbarleste nimeni....

Exact. Cand se intampla cate ceva la americani, ei sunt adeptii regulii "iti scot toata dantura pentru un dinte si te las si orb" . Asa ca...F them. Tragedie my foot. Daca nu mai vor tragedii, sa faca bine sa-si voteze la putere guverne care stau in banca si ograda lor si atunci nu va mai avea nimeni nimic cu ei.

 

In Pakistan cred ca au masacrat nu stiu cate sute de civili prin atacurile lor recente cu dronele alea fara pilot. Doare pe cineva in fund ca mor aia pe capete ca sa vaneze americanul cate vreun lider taliban ? Nu. Ori ca da bomba peste vreo capra ori peste vreun grup de tarani pakistanezi care plimba caprele, tot una e pentru occident.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ne intelegem de numa'

De ce crezi ca am spus despre 'payback' ca imi zbarleste parul pe spate? Pentru ca in felul acesta nu se va termina niciodata, cineva, undeva va plati inapoi. Si din nefericire, oameni nevinovati si nepartasi la jocurile celor babani. La fel cum se va intampla si acum, cand se vor descoperi faptasii.

I know, dar cineva undeva plateste oricum, cu sau fara atentate din astea. Cand se vor descoperi faptasii, daca sunt ce crede toata lumea ca sunt (av cors, ce altceva ? rolleyes.gif) nu se va schimba nimic din status quo actual, atitudinea oamenilor si de o parte si de alta, jocurile si interesele politico-economice, samd. Se va continua o perioada la stiri pe aceiasi melodie pe care o stim cu totii, vor mai justifica niste raiduri aeriene prin nu stiu ce catun primitivo-musulman de prin lume, si in cateva luni se intoarce toata lumea la dezbatut problemele fiscale locale si cine a castigat Dancing with the Stars.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×