Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

20 hours ago, Gaslight said:

Aici e și vina unor femei care se uita cu lacrimi în ochi la prea multe telenovele și filme siropoase si vor bărbați care sa plângă cu ele. 

Părerea mea este ca barbatii vor deveni mai feminini cu cât femeile se poarta mai masculin. 

In societatea de azi nu mai conteaza, pot fi amandoi oricum, viata merge foarte bine inainte si asa, asa ca de aia nu este problema, adica nu mai conteaza, joburi au si femei si barbati in egala masura, bani au, si ptr ei asta conteaza, daca exista caracter, comportament frumos, ceva in cap, ajunge, merge si relatia. Ca daca feminizarea aducea ceva rau, nu mai faceau asta, deci functioneaza.

Dar cum am intrebat si pe colega, de cei se feminizeaza ! Care e scopul si cauza ?! Ca viata iar mergea bine inainte si daca nu se femninizau, si daca e ceva ca nu conteaza, de ce mai fac asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Mosotti said:

In societatea de azi nu mai conteaza, pot fi amandoi oricum, viata merge foarte bine inainte si asa, asa ca de aia nu este problema, adica nu mai conteaza, joburi au si femei si barbati in egala masura, bani au, si ptr ei asta conteaza, daca exista caracter, comportament frumos, ceva in cap, ajunge, merge si relatia. Ca daca feminizarea aducea ceva rau, nu mai faceau asta, deci nu dauneaza, le place asa si e okey.

Dar cum am intrebat si pe colega, de cei se feminizeaza ! Care e scopul si cauza ?! Ca viata iar mergea bine inainte si daca nu se femninizau, si daca e ceva ca nu conteaza, de ce mai fac asta.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei ce blameaza masculinitatea si rigoarea militara, sunt doar niste comozi care au stat in fotoliu majoritatea timpului si preferabil de bani gata. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Mosotti a spus:

Dar cum am intrebat si pe colega, de cei se feminizeaza ! Care e scopul si cauza ?! Ca viata iar mergea bine inainte si daca nu se femninizau, si daca e ceva ca nu conteaza, de ce mai fac asta.

Sincer sa fiu, nu prea mi-am pus problema, dar sunt destule femei care vor ca partenerii lor sa fie eleganti, aranjati și (direct sau indirect) le cer asta. Unii ar face multe lucruri pe care le dorește partenera sau pe care cred ei ca le dorește, iar de la a te aranja ceva mai mult pana la a merge la salon, nu-i decât un pas.

Daca femeile își doresc un bărbat sensibil, elegant si fără par pe corp, unii ar face multe pentru a avea o partenera. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Maeve. said:

Cu ce se descurca? Sa agate femei carora le plac tipii efeminati? Si ti s-a raspuns la intrebare. Scoala militara te baga in anturaj masculin per default si inveti ce e aia competitie si responsabilitate Aia efeminati stiu ce e aia rivalitate?

Nivelul de testosteron nu are legatura cu inrolarea intr-o institutie. Deja e o exagerare fara masura sa sustii ca cine nu face armata e efeminat.

Ai uitat de obedienta fara discutie (ordinul se executa, nu se discuta/ nu ai voie sa gandesti sau sa obiectezi pe motiv de constiinta), plus abuzul de autoritate. Nu am statistici referitor la nr de sinucideri cand armata era obligatorie, insa stiu ca au avut loc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Abbie3 a spus:

Nivelul de testosteron nu are legatura cu inrolarea intr-o institutie. Deja e o exagerare fara masura sa sustii ca cine nu face armata e efeminat.

Ai uitat de obedienta fara discutie (ordinul se executa, nu se discuta/ nu ai voie sa gandesti sau sa obiectezi pe motiv de constiinta), plus abuzul de autoritate. Nu am statistici referitor la nr de sinucideri cand armata era obligatorie, insa stiu ca au avut loc.

Nu zic ca cine nu face armata, e efeminat. Daca asta s-a inteles, scuze. Spun doar ca pe unii cu lipsa de testosteron i-ar ajuta un pic de rigoare. Bine, inteleg ca au fost multe umilinte sau sunt...dar daca echivalam abuzul de autoritate, el este prezent pretutindeni, nu doar in armata. Insa, de beneficiile armatei nu zice nimeni..Poate parea ca iau apararea armatei mai mult decat e cazul, poate e asa, pentru ca modelele mele masculine pozitive au purtat uniforma.De la civili am intalnit mai multe cazuri de abuz de autoritate. Dar e posibil sa fiu subiectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 10/28/2020 at 2:34 PM, Maeve. said:

Cu ce se descurca? Sa agate femei carora le plac tipii efeminati? Si ti s-a raspuns la intrebare. Scoala militara te baga in anturaj masculin per default si inveti ce e aia competitie si responsabilitate Aia efeminati stiu ce e aia rivalitate? 

 

 

Dar de ce sa fie rivalitate si unde ? Nu pricep.

Barbatii din SUA nu se descurca ? Ca aia nu fac armata obligatoriu, au si aia familii, neveste, gagici, copii, prieteni, ce naiba. Femeile nu stiu ce e aia responsabilitate ? Trebuie sa faca armata ? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 10/28/2020 at 2:38 PM, Maeve. said:

Daca cumva criteriul ar fi doar inteligenta, am putea sa ne cuplam cu alte femei.

Normal ca nu doar inteligenta, si inteligenta, comportament frumos, sa-ti dea atentie, comunicare, descurcaret in viata, descurcaret in pat, job okey, cam asa, adica ce e nevoie in viata normala. Ca si la femeie, ca si ea trebuie sa indeplineasca aceleasi chestii intr-un cuplu. In rest ce mai vrei si pentru ce ? Gaslight zice ca unele vor barbati, aranjati, eleganti, deci si fizic placut ca doar fizicul e proba eliminatorie, si aia este.

Editat de Mosotti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×