Sari la conținut
Forum Roportal
Evenimente in Sibiu

Evenimente in Sibiu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va propun un nou subiect de discutie, evenimentele culturale din orasul Sibiu. Anul acesta, in Sibiu vor avea loc 77 de evenimente finantate din bugetul local al orasului prin agenda culturala. Primul dintre ele va avea loc intre 26 aprilie si 7 mai - Targul de Pasti din Sibiu.

Pentru cei care vor sa viziteze acest targ, organizatorii, impreuna cu Ibis Hotels, au conceput un pachet de cazare extrem de avantajos. Targul reuneste 45 de comercianti din toate colturile tarii.

Va asteptam la Sibiu!

post-388926-0-00798500-1365517134_thumb.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu de fapt esti Hotel Ibis, nu? Atunci de ce iti spui Evenimente in Sibiu?

Nu sunt hotel Ibis. Numele meu e Bogdan Brylynski si ma ocup de partea de comunicare pentru mai multe evenimente din Sibiu printre care Targul de Pasti, Festivalul International de Film, Feeric Fashion Days si multe alte evenimente. N-am gasit o denumire mai generica decat aceasta pentru a prezenta toate aceste evenimente sub o singura "palarie". Cat despre prezentarea ofertei Ibis, am gasit ca este cea mai utila informatie pe care o pot transmite utilizatilor care nu sunt din Sibiu dar care ar dori sa participe la Targul de Pasti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, ok. Pe forumul asta nu prea sunt incurajate denumirile generice sub care se poate ascunde cine stie cine. In general lumea se fereste de reclama si de spammeri. Ia-ti si tu un nume cinstit si ai mai multe sanse sa ne povestesti depre ce faceti voi.

 

Ce gasim fain la Targul de Paste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, ok. Pe forumul asta nu prea sunt incurajate denumirile generice sub care se poate ascunde cine stie cine. In general lumea se fereste de reclama si de spammeri. Ia-ti si tu un nume cinstit si ai mai multe sanse sa ne povestesti depre ce faceti voi.

 

Ce gasim fain la Targul de Paste?

 

Am inteles. Pai, anul acesta la Targul de Pasti am mers foarte, foarte mult spre cei mici. Sunt o gramada de jocuri la care pot participa, Vanatoarea Oualor, Olimpiada de Pasti unde vor juca mini-golf cu ouă, se vor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muzeul Astra din Sibiu deschide gratuit porțile pentru toate femeile din România

https://www.monden.ro/muzeul-astra-din-sibiu-deschide-gratuit-portile-pentru-toate-femeile-din-romania.html 

"Ziua Internațională a Femeii este sărbătorită în fiecare an pe data de 8 martie, iar în România, evenimentele sociale și culturale dedicate femeilor sunt extrem de vaste de fiecare dată. Pentru a demonstra respectul față de femei, Muzeul Astra din Sibiu își deschide porțile tuturor femeilor. Intrarea de 8 martie este gratuită pentru femeile care doresc să sărbătorească prin cultură, tradiție și istorie această zi frumoasă."

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×