Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

A murit Sarita Montiel prima actrita

Postări Recomandate

Monday, 08 April 2013

 

 

A murit FEMEIA care l-a IUBIT cu PASIUNE pe Ion DICHISEANU /VIDEO

 

 

Autor: Roxana Roseti

 

 

O legendă a Hollywood-ului a murit astăzi, la v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut aceasta femeie enorm de mult cand am vazut-o pe ecran in filme in copilarie. Inainte nici nu puteam inchipui ca exista si femeie ca ea de elegante si fine plus machiajul colorat ce purta, ca in RO in anul 1966 era doar carbune pentru ochi ca un creion negru era doar la Bucuresti la Comertul Exterior dar costa 100 de lei ca si cel maro, parfumul frantuzesc si altele erau de neatins, costau cat un salariu mediu. A vizitat de foarte multe ori Romania si toata filmele ei pana atunci au fost prezentate, nu stiam de relatie ei cu Dichiseanu. Avea o voce iesita din comun de frumoasa, a avut si o viata destul de lunga si aventuroasa si plina de succese pe langa fericita, sper. Tot ce se poate inchipui a facut, macar cineva n-a trait degeaba. A ajuns la Hollywood si a fost platita cu 1 milion de dolar mult inainte de Liz Taylor pentru a juca in filme.

Aseara am fost intr-un magazin cu produse mexicane si acolo muzica mereu este la maxim, dar de data asta canta Sarita. Am sufletul incarcat la plecarea ei, o sa-mi treaca cu muzica.

Nu-mi place ca evenimentul este umbrit de madama cu pumnii de Fier!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o spaniola care nici n-a fost nobila, are nume scurt :crazy:

 

Sara Montiel, de care probabil mulţi îşi mai aduc aminte.

 

Reflecta lungimea articolului cat de multi isi aduc aminte de marea actrita, inclusiv jurnalista!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Regina cantecelor a fost primul film rulat in Romania, era un film unde ea canta foarte des si pentru mine era primul film de acest gen, pana atunci vedeam doar operete sau opere unde se canta la teatru pe scena, dar nu in filme. M-a vrajit cu hainele de pe ea dar peste toate continutul filmului m-a surprins ca nu putea fi cu iubitul ca ea era doar cantareata saraca pana ce el era din alta familie. Ce tragedie! ce de muzica! o aud si azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×