Sari la conținut
Forum Roportal
Nicolainicu

cine ma poate lamuri de ce

Postări Recomandate

Nici mie, dar nu as putea sa ma consider experta in fenomen. Ma gandeam mai mult la posibilitatea de a beneficia de educatie in limba materna.

Exista un cadru de protectie, pana la urma asta ii important. Sunt state un chiar limba romana este protejata.Dar asta este offtopic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si tu suferi de sindromul 'victimei'? e foarte popular pe roportal, te-ai molipsit repede. ia-ti jucariile si cara-te in alta parte de nu-ti convine. :pardon:

 

atentie oameni buni,nu intrati pe roportal ca ghiolbanii va spurca(ahtung womeni boony,non entrare sur ``rodoor`` ke los golanos ve squirtos,bos meg)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ia uite cum sar toti maidanezii sa ma muste de posterior...

...

nu transformati discutia intr-o troaca de porci,dupa modelele vazute la tv...

Aș avea o părere, fiind eu așa mai nedus la biserică. Nu folosi, ascuns după un monitor, exprimări pe care n-ai avea curajul să le folosești față

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atentie oameni buni,nu intrati pe roportal ca ghiolbanii va spurca(ahtung womeni boony,non entrare sur ``rodoor`` ke los golanos ve squirtos,bos meg)...

 

Pai iesi de pe roportal, nu mai spurca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Iubești cireșele?  ...   iubim cu toții să savurăm cireșe roșii suculente   .....    iubesc cainele, ba pisica sau fusta, masina, arma, etc."

De ce apare tot mai des in presa cuvantul a iubi in legatura cu animale sau alimente, haine etc.,???   Nu gasesc corect deloc si nu suna bine la ureche.   Eu am invatat la scoala limba romana dar era clar ce iubim si ce ne place!!!   

Iubim exclusiv oameni, restul ne place!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit interesant tabelul si am hotarat sa impart cu cei care mai citesc pe aici!!!  

Neaparat trebuie sa am o problema???   Eu nu ma framant pentru nimic prea mult, practic nu ma poate preocupa problema alotora.

Sa ma enervez ca s-a dus Pelosi in Asia/Taiwan, ROC, sau de sanatatea lui Putin sa ma ingrijorez si in acordanta sa-mi fac planuri de viitor, sau ce draque sa fie aceea chestie???  

Chiar am o problema, nu sint decisa ce garnitura sa prepar azi langa Carne de Vita in stil Vanatoresc,  Spätzle sau Spaetzle ori altceva???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×