Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA

Postări Recomandate

[...]

Consider civilizat daca adaugi ceva la un topic demult uitat decat sa provoci un protest la adresa mea, ca e vorba de moarte sau de sex in biserica!!!   

 

 

Deci, cel ce nu-i de acord cu tine, e un mojic?

Nu stiu daca realizezi, dar te afli pe un forum. Aici nu-i nici blogul tau si nici tarlaua lu' tac-tu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu tine???     Halucinezi ... si lasa parintii mei afara din jocul tau!!!  ca esti vax or gas si iar esti pe turf strain de tine unde nu te regasesti.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apocalypsecover.0.jpg

 

Trebuia sa murim ieri cu toti de pe planeta si iar s-a amanat experienta pe 23 sau pa care zi ... vom vedea  :haha:

  :lol:  Mortal, Olga!

 

On: Este un anumit punct esential in inima, locul unde se uneste "verticala cu orizontala", unde este doar Viata. Acela trebuie "atins" si de-atunci inainte se experimenteaza doar Viata fara de Moarte, adica "Viata vesnica" ( "Nemurirea, "Indumnezeirea"). 

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre de fel de intersectia pe "verticala cu orizontala" vorbim???   nici nu stiu unde e inima ...  :haha:  

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma faci sa iau un termin cu doctorul de inima ... dar ala ma pune sa alerg pe banda aia ca soricelul in acea cusca cu roata si n-am chef, deci nu ma duc sa-mi deseneze o inima pe tricou, imi mai face si infuzie cu ceva colorat cu Iod la care sint alergica sa vada pe unde-ar fi astupat arterele, dar nu sint, asa ca e dublu paguba de timp ca tin mult post si mananc grapefruit, ultima acum 5 minute si era as de amar ca fierea.   E frig afara noaptea, nu s-au copt ca lumea pe pom.   :giveheart:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata este vesnica. Chiar si corpul uman poate sa traiasca vesnic. Viata si toate experientele sunt ale sufletului, el alege cat timp vrea sa se manifeste printr-un corp fizic si el alege sa ramana sau nu sa traiasca in acest corp fizic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Lucia N said:

Viata este vesnica. Chiar si corpul uman poate sa traiasca vesnic. Viata si toate experientele sunt ale sufletului, el alege cat timp vrea sa se manifeste printr-un corp fizic si el alege sa ramana sau nu sa traiasca in acest corp fizic.

O singură și umilă obsevație, dacă nu te superi. Corpul uman nu poate să trăiască veșnic. :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×