Sari la conținut
Forum Roportal
Cristalboy

Demonul cu piele albastra

Postări Recomandate

Confirm, piramida are efecte psihice.

Energiile de forma sint responsabile.

De fapt piramida are unghiurile cele mai ascutite din toate corpurile solide regulate.

Probabil de aici e.

Atentie ca pot apare probleme, daca nu ai stapinire de sine, in sensul ca ...iti pui problema ce se intimpla.

Si raspunsurile vin. Atunci sa te tii.

 

Mareste starile de meditatie de tip yoga.

Nu va jucati, ca se poate produce spargerea unei separari intre ....lumi, ce poate duce la ....nebunie.

Pierzi contactul cu realitatea in care traim.

Ar trebui sa foloseasca acele stari ca sa te echilibrezi. Adica sa crezi in ceva la care foloseste.

Cum ar fi.....premonitiile, ce nu stii mai deloc ce sint.

Iar daca vei stii dinainte ce se va intimpla, e si asta daunator, fiindca iti pui problema cum sa eviti, si pina sa eviti, realizezi ca se intimpla altceva perfect asemanator cu ce stii ca va fii.

Adica o nebunie.

 

Ce spune initiatorul topicului cu demonul ala, si ca se distreaza de minune, ma face sa cred ca isi bate joc de propriul lui subiect.

Nu le am cu...daemonii, deci nu mai insist.

Editat de NASTYPRIMUL
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e o nebunie tot ce crede omul ca vede intr-o asa zisa stare de transa...transa care poate e doar rezultatul unei imaginatii prea bogate...Cine a vazut cerul ,uita de multe ori sa priveasca pamantul ,pentru ca scarile catre cer incep aici si nu in...meditatii...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca scarile incep pe Pamint nu inseamna sa stam numai pe pamint, de frica....cerului.

Pamintul are cataclisme periodice, ce rad viata pe Pamint.

Si orice planeta si orice e material distruge ce e material.

Oamenii sint datori fata de ei, sa realizeze iesirea definitiva ca civilizatie in spatiul cosmic.

Apoi ne putem da seama ce era cu noi pe aceasta planeta.

 

Na ca am luat-o cu iesitul in spatiul cosmic.

Editat de NASTYPRIMUL
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ce iures poate genera un simplu vis...

Ideea este interesanta, atacurile energetice de acest tip se pot petrece si in vis si pe treaz.

Ce nu inteleg din povestea asta este treaba cu piramida.... Unde tii tu piramida aia, este o proiectie mentala?

 

Apoi, pentru a identifica entitatea trebuie sa mergi in trecut, la alte experiente si incercari sa vezi pe unde ai fost si pe unde ai lasat urme.

Intrarile astea tip vis pot fi imaginare, dar pot fi si reale. In cazul in care vizita a fost reala si s-a incercat intrarea prin "vis" asta inseamna ca ai fisuri energetice. Intrarile de tip "vis" sunt interioare - cineva se poate folosi de fisuri energetice din campul tau pentru a patrunde in interiorul tau, la un anumit nivel - mental, spiritual etc.

 

Povestea nu prea are sens rupta din context si de multe ori infatisarea entitatii este irelevanta pentru identificarea ei. Incearca sa cauti alti parametric. Poate ai reusit intre timp sa o identifici si atunci discutia nu isi mai are rostul.

 

Piramida e facuta din carton, vopsita alb, o tineam pe un mobilier mai inalt decat patul, in stanga lui, iar el a venit din fata a intrat pe usa si m-a luat de gat, eu am sesizat campul piramidei, care acoperea mobilierul, si l-am aruncat sub...

Cred ca e o nebunie tot ce crede omul ca vede intr-o asa zisa stare de transa...transa care poate e doar rezultatul unei imaginatii prea bogate...Cine a vazut cerul ,uita de multe ori sa priveasca pamantul ,pentru ca scarile catre cer incep aici si nu in...meditatii...

 

Scarile catre cer sunt, centrii energetici asa ca nu-ti imagina balustrade aurite si scari de marmura :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu imi imaginam...spuneam doar ca scarile catre cer sunt treptele pe care le construiesti aici,in aceasta viata...cand se mai subrezeste una e bine sa o iei de la capat...Tu poti urca pe scarile tale...In fond toti ne dorim scari de lumina care sa ne aduca mai aproape de Dumnezeu...acu' nu stiu cati si reusim...dar merita incercat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura au entitatile divine cu fiintele supra-naturale, in afara de faptul ca existenta lor este pusa la indoiala?

 

Niciuna, dar unii au impresia ca toti viseaza sa ajunga acolo unde viseaza ei, in transa sau in urma citirii de basme religioase. La urma urmei, nu-i nicio diferenta intre a o lua razna in domeniul esoteric, halucinand cu demoni, si a crede in personaje din religii. Amuzant este ca fiecare rade de damblaua celuilalt, fara sa si-o vada pe a lui ;)

Sincer, ma asteptam ca religiosii sa ia apararea halucinatorilor esoterici, ca frati de credinta in fantastic.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine Toma, dar sa stii ca unele persoane nu intra in transa, pur si simplu sunt constienti si lucizi, daca tu nu ai avut parte nici macar de o transa atunci... ghinionul tau, oricum Jack, daca tu crezi ca esti in cufarul lui Davy Jones cand visezi, atunci chiar esti acolo loopy, daca nu daca ai simtul de bilocare/ dedublare atunci e cu totul altceva, unele lucruri trebuie traite sa le intelegi ..scout_en.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Niciuna, dar unii au impresia ca toti viseaza sa ajunga acolo unde viseaza ei, in transa sau in urma citirii de basme religioase. La urma urmei, nu-i nicio diferenta intre a o lua razna in domeniul esoteric, halucinand cu demoni, si a crede in personaje din religii. Amuzant este ca fiecare rade de damblaua celuilalt, fara sa si-o vada pe a lui wink.png

Sincer, ma asteptam ca religiosii sa ia apararea halucinatorilor esoterici, ca frati de credinta in fantastic.

 

Fara nici un accent tendentios... da tu unde nu visezi sa ajungi ? adica dupa ce termini ce ai de terminat.

Editat de Zen`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×