Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Cartile de credit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu-i rau, numai ca banii dati pe chirie ii vad ca si pierduti. mai bine ii dau la Banca si la sf raman cu apartamentul. pt mine chiria nu e o solutie financiara inteligenta. insa eu nu am firma unde sa investesc

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i rau, numai ca banii dati pe chirie ii vad ca si pierduti. mai bine ii dau la Banca si la sf raman cu apartamentul.

 

la sfarsitul.. vietii. Daca platesti 20-30 de ani la el.. niciodata nu va fi al tau. Posibil sa si crapi intre timp..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i rau, numai ca banii dati pe chirie ii vad ca si pierduti. mai bine ii dau la Banca si la sf raman cu apartamentul.

Şi la sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ca stau cu chirie :haha: si n-aveau vaze in casa.. Avand in vedere ca nu imi plac florile rupte, nici nu imi cumpar. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1000 euro chirie x 12 luni x 20 ani = 240 000 euro

 

peste 20 ani chiriasu e cu atatia bani in minus si fara apartament fata de unu care investeste inntr-un apart. acu' daca e sa mor si nu am terminat de platit apartamentul, Banca il vinde si banii achitati revin mostenitorilor. aici nu faci ce vrei cand stai cu chirie, tre sa ceri aprobarea proprietarului, dar in ap cumparat faci ce vrea muschiul tau. am un apart scos in chirie, nici un cui nu are voie sa bata in pereti fara aprobarea mea. sa nu se inteleafga aiurea, sa stea cine vrea cu chirie, mie mi se pare mai avantajos sa strangi depozitul minim si sa iti iei apart.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu despre ce rate bancare vb tu Harald, aici plateste lumea 3%...

 

5-6 sute de euro chirie, nu 1000.. ca doar nu-mi trebuie penthouse, ce dreaq.

acu depinde si unde stai. eu vb de NO.

 

un apart in Oslo care are 50mp costa de la 1300 in sus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut de ales intre a da 1200 euro lunar pe un apartament cu chirie sau de dat 500 la Banca. eu zic ca nu am ales gresit.

 

cine are nevoie de bucatarie noua la fiecare 3 ani? in contractul de chirie sta clar ca daca sparge si distruge, plateste chiriasul. chestii ce tine Direct de bloc plateste proprietarul. acum depinde cum sunt scrise si contractele, dar legea nu cere nimic mai mult decat tzevaraie, izolatie, chestii d-astea. si nu am auzit pe nimeni sa refaca izolatia la bloc

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1000 euro chirie x 12 luni x 20 ani = 240 000 euro

 

peste 20 ani chiriasu e cu atatia bani in minus si fara apartament fata de unu care investeste inntr-un apart.

Lasă abureala, că nu m-am născut ieri. Zi şi C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai stiu ca esti dinozaur si nu te-ai nascut ieri, dar poate ma luminezi si imi spui cat investeste un proprietar in apartament. ca sa stiu si eu la ce sa ma astept. am fost pusa la cunostinta ca la 15 ani se schimba geamurile si la 10 ani DACA e nevoie de inlocuiesc tevile. mai am alte investitii pe care tu ca si chirias nu le ai?

 

 

of Harald, nu ma lua cu 'asa, si?'. nu strig camasa de pe mine, evidentiam ca sunt avantaje cand tu esti cel care decide ce se face cu apartamentul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×