Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Compatibilitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca n-ai respect si admiratie pentru cineva ca om, ca iubit/iubita nu o sa ai in nici un caz.

 

 

Eu zi ca-i deajuns si o buna intelegere al partilor ca admiratia este o idee mai complexa decat am gasi la ori care biped!!! Daca nu-i datorezi prea mult ... mai putin respect ca si asa n-o sa primesti inapoi nimic din acest efort. Cel mai bine este sa fie o relatie de afacere intre cei doi ca sa ramana interesati!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine este sa fie o relatie de afacere intre cei doi ca sa ramana interesati!!!

 

curat afacere. unii semneaza si contracte.

iar daca unul din ei e contabil, poate face si bilantul

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai contractul te apara de iubire si dragoste daca devine acra relatia!!!

 

i-auzi.

cum anume te apara un contract?

 

Azi se cumpara software pentru nestiutori ca sa-si faci singur socotelile, in State se invata si la liceu contabilitate!!! Se mai fac sedinte de familie sau individual cu fiecare copil despre cheltuieli personale si familiare!!! Nu se traieste dupa cum bate vantul :doh: ci organizat.

 

organizat, sa traiti.

da' era vorba de altceva

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tinde spre majoritate ca divorturile sint foarte frecvente si daca n-ai trait un numar oarecare de ani cu unu dupa casatorie, parca 12 ani in caz ca n-ai copiii, nu prea primesti nimic si atunci incepe dezastrul!!!

Ca sa fie bine sigilata dragostea, si sa se evite neplacerile, se face contract de la inceputul vietii maritale sa fie fiecare in siguranta financiara!!!

 

Pentru ca viata si asa este o afacere, de ce n-ai avea si un contract???

 

In State actul de casatorie se numeste LICENTA de Casatorie si este valabil 5 ani, dupa care daca vrei se reinnoieste prin ceremonie sau cum il vrei, dar daca n-ai divortat este considerat act valabil :yahoo: De cand cu casatoriile de same sex, daca ai documentatie ca stai cu unu de un numar de ani, esti deja considerat ca si sotie sau partner de viata cu drepturi legale, insa contractul de casatorie este un alt document important.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie bine sigilata dragostea, si sa se evite neplacerile, se face contract de la inceputul vietii maritale sa fie fiecare in siguranta financiara!!!

Iar ai inteles gulash din subiect. Cum adica sa fie sigilata dragostea ?

Dragostea nu se impune prin contracte sau altceva. Cred ca stii asta.

 

In State actul de casatorie se numeste LICENTA de Casatorie

Eu cred ca tu confunzi Marriage Licence cu Marriage Certificate.

Dar in fine, vezi ca esti total off topic. Subiectul nu este despre contracte prenuptiale sau situatii financiare, si in nici un caz despre ce este "in State...".

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ea glumeste, nu exista nicio garantie pe lumea asta pt. dragoste, numai naivii cred asa ceva. Ei cer intotdeauna sa fie asigurati ca vor trezi interesul si cauta sa isi asigure dragostea. Ea nu mi s-a parut pana acum a fi naiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×