Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Compatibilitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Compatibilitatea se construieste impreuna cu persoana iubita.

Conteaza mult cat de bine reusesti sa gestionezi diferentele dintre tine si ea pentru a face ca relatia sa mearga.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Compatibilitatea se construieste impreuna cu persoana iubita.

Gresit, zic io. 8) Compatibilitatea e ceea ce te face sa vezi ca "acolo" exista ceva. Poate fi iubire sau o simpla prietenie.

Compatibilitatea exista sau nu intre doi oameni. Tot ceea ce lasam de la noi de dragul potrivirii cu partenerul, inseamna compromis, nu compatibilitate.

 

Parerea mea, afcors. :)

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce intelegem prin compatibilitatea dintre un el si o ea/sau un el si un el/ o ea si o ea?.... :blink:

Depinde. Pentru unii inseamna cat mai multe lucruri in comun, ba chiar o oglinda a sinelui, pentru altii inseamna complementare iar pentru altii o combinatie intre cele doua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Compatibilitatea e atunci cand nu simti ca trebuie sa faci compromisuri (de orice gen), pentru a ramane intr-o relatie.

Bine, asta-i compatibilitatea perfecta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista relatie in care sa nu existe absolut nici un compromis, nicicand, oricat de insipid ar fi el. Cel putin nu in realitate.

 

Exemplu: Al meu sforaie de bubuie. Acum eu a trebuit sa fac compromis la chestia asta, caci altfel era coapta de mult casnicia. La inceput imi bagam dopuri in urechi, chit ca ma deranjau rau de tot. Am urechile mici. :o: Dupa aceea nici dopurile nu au mai fost deajuns, asa ca am facut iar un compromis, si anume ca eu sa raman in dormitorul mare (ala conjugal) si el sa-si mute domiciliul in alt dormitor ca sa sforaiasca acolea dupa placul inimii. Deci vezi ? Compromis ! :rot:

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De asta si ziceam ca este definitia compatibilitatii perfecte, pentru ca imi inchipui ca asa cum la transplanturi nu se pot gasi organe perfect compatibile :stars:, nici in love life nu ai cum sa gasesti compatibilitatea perfecta. Si nici nu stiu la ce le-ar servi celor doi un partener perfect compatibil, aia e o relatie statica, din start nu cred ca are sanse de evolutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nici nu stiu la ce le-ar servi celor doi un partener perfect compatibil, aia e o relatie statica, din start nu cred ca are sanse de evolutie.

Asa este. Cine are nevoie de o realatie statica ? Asta al meu daca mai sforaie mult va evolua pana in garaj. :lol:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×