Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Cine este noul papa, Francisc I ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu are cum sa fie antichristul, pentru ca antichrist inseamna sa fi antibiserica lui Christ, biserica care s-a dovedit a fi in istoria ei cea mai bicisnica organizatie criminala din istoria umanitatii!

Si a fi impotriva unei atat de mai bicisnicii ...este ca si cum ai fi impotriva fascismului hitlerist la puterea 100 ... adica ceva extrem de pozitiv ...ceea ce papa (oricare ar fi el) nu poate fi niciodata, pentru ca el este tocmai seful acestei organizatii criminale.

 

Papa nu este anticristul ca el este reprezentantul lui Cristos pe pamint.Adica Cristosul vazut.Capul acstui Cristos este cel descris de Pavel ca se imbraca in haine de lumina.

 

Tot ce nu merge dupa aceasta rinduiala ,este anti .Adica anticrist.

As putea sa dau niste indicii mai ales ca se vorbeste de codul de bare.

Cunoate cineva steagul Israelului?Dar haina de tugaciune a lui Isus sau a oricarui evreu pina in ziua de azi?Vedeti codul de bare pe haina.

Este o haina fara nici o cusatura,o am si eu si o are ori ce evreu, Cine e anticristul?

Ghici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As putea sa dau niste indicii mai ales ca se vorbeste de codul de bare.

Cunoate cineva steagul Israelului?Dar haina de tugaciune a lui Isus sau a oricarui evreu pina in ziua de azi?Vedeti codul de bare pe haina.

Este o haina fara nici o cusatura,o am si eu si o are ori ce evreu, Cine e anticristul?

Ghici.

Steagul e o stea in 6 colturi cu doua dungi.

Si camasa de dedesupt era cu dungi? Hristos a purtat doar camasa ca si imbracaminte.

Numarul 666 din codul de bare implica chiar aceste numere 6 de 3 ori in toate codurile (si sunt folosite pentru control)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Papa nu este anticristul ca el este reprezentantul lui Cristos pe pamint.Adica Cristosul vazut.Capul acstui Cristos este cel descris de Pavel ca se imbraca in haine de lumina.

pai preobabil ca din cauza asta , credinciosii initiati il denumesc si il slavesc pe Christos cu numele de Lucifer ...adica cel care face /aduce lumina.

 

Tot ce nu merge dupa aceasta rinduiala ,este anti .Adica anticrist.

De aceea Diavolul este numit in Biblie ca fiind Potrivnicu!

 

 

Este o haina fara nici o cusatura,o am si eu si o are ori ce evreu, Cine e anticristul?

Ghici.

Esti si tu ..dar sunt si eu ...cu toate ca nu am vesminte ca ale tale.

 

 

Numarul 666 din codul de bare implica chiar aceste numere 6 de 3 ori in toate codurile (si sunt folosite pentru control)

Da Isus o fi avut la chiloti un cod de bare ...macar ca si vesmintele iudeilor?

 

Nu de alta, dar conform doctrinei crestine, Dumnezeu ne spioneaza din ceruri si atunci cand ne stergem la fund ... si asta fara sa aibe nevoie de un cod de bare :yahoo:

\

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Steagul e o stea in 6 colturi cu doua dungi.

Si camasa de dedesupt era cu dungi? Hristos a purtat doar camasa ca si imbracaminte.

Numarul 666 din codul de bare implica chiar aceste numere 6 de 3 ori in toate codurile (si sunt folosite pentru control)

 

Steagul nu este steaua in 6 coluturi.Aceasta este Stema Israelului Staegul este haina de rugaciune cu emblema pe el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Steagul nu este steaua in 6 coluturi.Aceasta este Stema Israelului Staegul este haina de rugaciune cu emblema pe el.

Atunci stegurile puse unul langa altul formeaza numarul 666

 

post-368061-0-99782700-1365141478_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci stegurile puse unul langa altul formeaza numarul 666

 

post-368061-0-99782700-1365141478_thumb.jpg

 

Nu te contrazic.Ai libera alegere.Numai as vrea sa mi explici si mie ce vrea sa zica Apocalipsa la cap 17

.Pe cine are in vedere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te contrazic.Ai libera alegere.Numai as vrea sa mi explici si mie ce vrea sa zica Apocalipsa la cap 17

.Pe cine are in vedere?

In general biserica noastra nu se ocupa cu astfel de analize decat foarte rar si in mod generalist.

Din punctul meu de vedere lucrurile pot fi definite doar raportandu-le la timpul prezent. In prezent fiara si proorocul mincinos sunt stiinta si tehnologia atee. Deci daca maine ar veni apocalipsa astea doua ar fi incriminate. Cata vreme inca n-a venit apocalipsa nimeni nu poate sti daca acestea sisi vor pastra statulul evoluand in ac easta directie sau vor aparea altele mai grozave.

Pentru codul de bare exista o parere enuntata de un rus Kuraev (a studiat si in Romania), care a zis in felul urmator: semnul fiarei va fi primit de om prin proprie vointa nu prin impunere. Deci probabil ca nu acesta este semnul, cel putin nu in varianta in care ne este prezentat azi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general biserica noastra nu se ocupa cu astfel de analize decat foarte rar si in mod generalist.

Din punctul meu de vedere lucrurile pot fi definite doar raportandu-le la timpul prezent. In prezent fiara si proorocul mincinos sunt stiinta si tehnologia atee. Deci daca maine ar veni apocalipsa astea doua ar fi incriminate. Cata vreme inca n-a venit apocalipsa nimeni nu poate sti daca acestea sisi vor pastra statulul evoluand in ac easta directie sau vor aparea altele mai grozave.

Pentru codul de bare exista o parere enuntata de un rus Kuraev (a studiat si in Romania), care a zis in felul urmator: semnul fiarei va fi primit de om prin proprie vointa nu prin impunere. Deci probabil ca nu acesta este semnul, cel putin nu in varianta in care ne este prezentat azi.

Dar tu ai citit cap 17 de care am zis .Sau numai asa nist pareri ca sa nu intri in subiect?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu ai citit cap 17 de care am zis .Sau numai asa nist pareri ca sa nu intri in subiect?

Pai despre fiara este vorba in capitolul 17, stiinta atee adica. Care a fost si in vechime inainte de Potop, apoi nu a mai fost fiind distrusa de potop si a aparut acuma la sfarsitul lumii. Femeia desfranata e conducerea politica a lumii care se inchina fiarei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai despre fiara este vorba in capitolul 17, stiinta atee adica. Care a fost si in vechime inainte de Potop, apoi nu a mai fost fiind distrusa de potop si a aparut acuma la sfarsitul lumii. Femeia desfranata e conducerea politica a lumii care se inchina fiarei.

 

Versetul 4 spune ca femeia aceasta esra impodobita cu aur cu pieter scumpe etc etc Apoi versetul 15 spune ca ea domneste peste noroade multe si limbi diferite .

Apoi verstul18 spune ca a este cetatea cea mare care are stapinire peste imparatii pamintrului.

Stii .Asa pe scurt doar.

Ca sa vezi ca stiinta nu se imbraca nici stil Papa si nici stil Prea fericitul Patriarch etc .Si nici nu dicteaza asupra imparatilor asa cum stim din istorie,pe care oricum nu vreau sa ti o amintesc.

Dar nu ai coloana vertebrala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×