Sari la conținut
Forum Roportal
Varalamare

Facultatea de Medicina Dentara vs. cabinet privat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Una dintre cunostintele mele are o masea cariata ce trebuie scoasa. Gandindu-se ca e mai ieftin, s-a dus vineri la Facultatea de Medicina Dentara. Pentru inceput, a dat 20 de lei pentru consultatie si 65 de lei pentru radiografie. I-a zis sa vina a doua zi, sambata, pentru spalare... De data asta a dat 10 lei. S-a mai dus si azi: alti 20 de lei (plus 10 spaga, dar sa nu-i punem la socoteala). Extractia costa 100 de lei. Cel putin asa i-a zis vineri.

 

Oare nu era mai bine daca se ducea la un cabinet privat ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am adunat ce ai scris tu si da 245 ron !!?? E corect?

Cred ca tot pe acolo ajungea si la un cabinet privat - daca nu chiar mai ieftin.

 

Din cate stiu eu interventiile stomatologice nu beneficiaza de reducere de la casa de asigurari de sanatate (vorbesc de RO !) - asa ca nu prea are importanta daca mergi la cabinet particular sau la stomatolog in clinica de stat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt 50 de lei a dat pe consultatii si 65 pe radiografie. Urmeaza 100 de lei pentru extractie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi i-a scos maseaua. 90 de lei. Si nu o profesoara s-a ocupat de ea, ci un medic rezident (am vazut parafa pe chitanta). Maine ii voi face poza maselei. In total 140 de lei. La Universitatea de Medicina Dentara, bineinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×