Sari la conținut
Forum Roportal
Sara'

Emigrantii altor tari

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inchipuieti ce coincidenta cosmica, din toata India aia sa se intalneasca ei in Toronto, iar unul sa caute apartament si celalalt sa aiba spre inchiriat.

Karma :o:

 

Ii critici pe romanasi,

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista exemple care sa-i sustina fabulatiile.

Ti-as da un punct, dar ma abtin. Mi-e ca vazul tau selectiv n-o sa vada punctul si ti-l dau degeaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e ceva fals... e nevroza bastardului, a celui respins de tata, lipsit de familie... el vorbeste frumos despre "familia" lui imaginara...

Te-a molipsit si pe tine Cleric ?

In calitate de 50% "arabete" crescuta si traita printre arabeti, iti pot spune eu ca nu suntem nici nevrozati si nici respinsi sau lipsiti de whatever the f**k ever iti trece tie prin minte, deci draga SR ia vorbeste tu in numele si despre natia ta, caci la capitolul ala esti in cunostinta de cauza. Nu mai oferi tu teorii cretine cu privire la altii.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a molipsit si pe tine Cleric ?

In calitate de 50% "arabete" crescuta si traita printre arabeti, iti pot spune eu ca nu suntem nici nevrozati si nici respinsi sau lipsiti de whatever the f**k ever iti trece tie prin minte, deci draga SR ia vorbeste tu in numele si despre natia ta, caci la capitolul ala esti in cunostinta de cauza. Nu mai oferi tu teorii cretine cu privire la altii.

 

M4A2 pentru tine daca ma iei cu d-astea. Sau C-7, ca esti in Canada. Face Diemaco.

Nu esti arabete, decat ca rubedenii. Esti romanca toata ziua. Cu severe valente moldovenesti. Asta reiese din ce si cum scrii.

Nu uita sa mentionezi ca arabetii nu evolueaza pentru ca-i oprima albii.

 

Logica simpla ar trebui sa te faca sa te intelegi ca nimeni n-a plecat din Orientul Mijlociu de bine ce-i era "acasa"... dar simte nevoia de acasa, asa ca isi cheama "fratii"... care il trag pe sfoara sau nu, treaba lor.

 

Insa cum nu s-au invrednicit sa faca ceva pentru ei la ei in tara, e mai probabila varianta cu trasul pe sfoara.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In afara de cateva cazuri de exceptie, la majoritatea oamenilor emigrarea vorbeste de la sine. Ca barfesc sau nu tara de origine nu mai are importanta. Dimpotriva , ar fi chiar schizofreni ( vorba lui Cleric :D ), sa afirme ca isi iubesc patria si ca tara lor e cea mai tara din toate tarile.

 

Puteti sa-mi scrieti pe adresa oliverfrancezul@hotmail.com

 

Nu merge adresa de email, asa ca iti raspund aici. Inainte de a pleca in Francia, iti dau un pont cum sa ai mai multe sanse sa obtii jobul visat in Romania. La rubrica Postul pentru care doresti sa aplici, scrie : Orice post disponibil din conducere . Sau, pentru si mai multe sanse scrie : Bordul Director.

Mult succes!

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Logica simpla ar trebui sa te faca sa te intelegi ca nimeni n-a plecat din Orientul Mijlociu de bine ce-i era "acasa"... dar simte nevoia de acasa, asa ca isi cheama "fratii"... care il trag pe sfoara sau nu, treaba lor.

Serios ? Iote ca mie imi era bine acolo si nu am plecat din motive de rau ce mi-ar fi fost. Dupa cum am spus, rezuma-te la emanat idiotenii despre natia ta.

Iar in ceea ce priveste originile mele, nu te avanta nici aici in afirmatii ca esti dea dreptul penibil, la fel de penibil ca si fotografia aia la bustul gol, expusa pe forum. Ai clasa frate...:rot:

 

Are dreptate Ampera cand zice ca ii este scarba de ce a lasat in urma.

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serios ? Iote ca mie imi era bine acolo si nu am plecat din motive de rau ce mi-ar fi fost. Dupa cum am spus, rezuma-te la emanat idiotenii despre natia ta.

Iar in ceea ce priveste originile mele, nu te avanta nici aici in afirmatii ca esti dea dreptul penibil, la fel de penibil ca si fotografia aia la bustul gol, expusa pe forum. Ai clasa frate...:rot:

Are dreptate Ampera cand zice ca ii este scarba de ce a lasat in urma.

Dap, serios.

Da, stiu, oamenii pleaca de unde le e bine. Se cunoaste aceasta regula.

N-am loc de tine sa eman idiotenii, desi ma straduiesc.

Mai zi-mi o data ca-s penibil, poate te cred si vin sa spargem seminte-mpreuna.

Sunt convins ca ai ceva cu fotografia mea. E o diferenta intr-adevar intre ea si ultima ta fotografie. Una enorma.

Intamplator cu Ampera ma inteleg bine... deci scarba ei se refera la alte persoane. Mai incearca, e posibil s agasesti pe cineva care sa-ti dea dreptate. As putea sa iti dau eu niste nume, dar nu-i necesar, ii vezi la puncte de reputatie.

Certandu-te cu mine nu rezolvi nimic, nu-s impresionat de pus fusta-n cap.

Invata sa combati o opinie, nu autorul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vin sa spargem seminte-mpreuna.

Nu sunt genul care sparge seminte. :o:

Invata sa combati o opinie, nu autorul.

Cand o sa inveti si tu sa discuti la subiect si nu pe plan personal cu mine, atunci o sa invat si eu sa nu ma iau de autor. Deal ?

 

PS: Nu port fuste. ;)

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca depinde si de conlocutor. Am lucrat ca baby-sitter la doua familii instarite de arabi, din capitala. Apoi, am lucrat la o firma unde aveam foarte multi clienti arabi, femei si barbati care doreau sa se stabileasca la noi. Nu am absolut nimic sa le reprosez. De la cei mai saraci la cei mai bogati, aveau o finete si o educatie pe care nu o gasesti la noi. Si mi-au vorbit mult despre tarile lor, despre istorie, cultura. Erau constienti de lipsurile si lacunele culturii lor, uneori glumeau chiar ei pe tema asta. Dar cred ca si atitudinea mea conta. Pentru ca ma puneam de la inceput pe picior de egalitate cu ei, asa cum faceau si ei. Chit ca eram angajata lor, niciodata nu s-au aratat superiori sau infatuati fata de mine. Iar schimburile de experienta in ceea ce priveste cultura araba si cultura romaneasca erau intotdeauna un motiv de destindere si interesante.

Deci, eu cred ca depinde si ce oameni intalnesti in tarile in care emigrezi. Si cum se raporteaza ei la tara din care vii si la tine.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×