Sari la conținut
Forum Roportal
Taxig

Taxi gratis - ne implicam si ajutam

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fiecare persoana care apeleaza la ajutorul nostru traieste o drama. De multe ori, din pacate, o drama cumplita ..
Cu aprobarea lor, le vom povesti viata in cateva randuri si experienta prin care trecem noi atunci cand ii ajutam !

CITESTE AICI primul articol si spune-ti parerea : http://www.taxigratis.ro/drama-dnei-elena.html

Distribuie mai departe mesajul, merita sa fie auzit!

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place sa vad copii bolnavi, dar uneori viata e cruda. Am ajutat-o si pe Roxana, transportand-o pana la o clinica.

roxana.jpg

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc smile.png

 

Cateva noutati :

-> Am reusit sa obtin o colaborare cu Toyota, vor pune la dispozitie proiectului o masina hybrid. (consum redus, multe avantaje) - detalii aici.
mihai2.jpg
-> Ajutati si de Pizzeria Dominium , am oferit unor copii de la Spitalul Marie Curie (Centrul educational Faustina) o mica bucurie. Poate pentru noi nu inseamna mult, dar pentru ei, satui de mancarea din spital, o felie de pizza reprezinta un deliciu.
6NJVMcI.jpg
-> Daca aveti vreo sugestie sau vreti sa va implicati si voi in aceasta initiativa, folositi cu incredere pagina de aici sau dati-mi mesaj pe site.
Orice implicare este extraordinar de binevenita, din moment ce sunt singura persoana care sustine proiectul, din toate punctele de vedere.
Multumesc !
Editat de Taxig
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut !


Cu toate că am avut şi am din păcate probleme destul de grave cu maşina (am găsit-o lovită nasol in parcare), am reuşit măcar temporar sa o pun pe picioare şi să continui proiectul.


Continuând "povestea" proiectului, am avut plăcerea astăzi să cunosc o persoană foarte specială, care chiar dacă este copleşită de probleme (medicale grave,financiare,de tot felul), continuă să lupte şi se străduieşte să-şi traiască viaţa, chiar dacă duce un trai enorm de greu. Ea este dna Daniela, de profesie doctor , acum pensionată pe caz de boală (pe o sumă mizeră). De multe ori mă intreb ce aş face eu dacă m-aş afla în situaţia oamenilor pe care-i ajut, dacă aş rezista... Am rămas foarte plăcut surprins de discuţiile pe care le-am avut cu dânsa şi sper să o mai pot ajuta şi în viitor.


dna-daniela.jpg
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×