Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Si ne iarta noua greselile noastre...

Postări Recomandate

Arcangelo, nu zic ca sa ierti sau sa nu ierti, ci te intreb daca te simti impacat, ca si cum nu ai fi fost ranit niciodata. Daca te simti tu ok, atunci nu mai trebuie sa-ti bati capul cu a ierta sau a nu ierta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei...exista un motiv pentru care oamenii nu VOR sa ierte de fapt: pentru a nu fi raniti din nou.

Pastrezi durerea ca sa stii sa te feresti pe viitor de...durere.Foarte "inteligent".

Da,sunt impacat,sunt ok...totul pare perfect...insa din cand in cand visez cate ceva din trecut...si imi dau seama ca undeva,in profunzime au ramas locuri dureroase si nevindecate.

 

Am vorbit cu sora-mea la telefon azi...evident ea nu isi aminteste macar cum s-a purtat...totul e "doar in mintea mea".

Ce usor e sa uiti ce ai facut altora pesemne,spre deosebire de a uita ce ti-au facut altii tie!

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si de cenu poti sa iti bagi piciorul in opinia ei si in atitudinea ei de nepasare fata de tine? daca vezi ca pe ea o doare in fund, sa te doara si pe tine de parerea ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei...exista un motiv pentru care oamenii nu VOR sa ierte de fapt: pentru a nu fi raniti din nou.

Pastrezi durerea ca sa stii sa te feresti pe viitor de...durere.Foarte "inteligent".

 

ok.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×