Sari la conținut
Forum Roportal
tjedy2000

Ati putea trai o viata cu un singur barbat/femeie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate o femeie (in special), sa ramana toata viata cu primul barbat cunoscut fara sa-l insele niciodata?

Nici macar mici aventuri de o noapte.

Rog introspectie profunda si sinceritate.

Intrebare adresata in special femeilor, dar si barbatii sunt bine veniti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate o femeie (in special), sa ramana toata viata cu primul barbat cunoscut fara sa-l insele niciodata?

Nici macar mici aventuri de o noapte.

Rog introspectie profunda si sinceritate.

Intrebare adresata in special femeilor, dar si barbatii sunt bine veniti.

O femeie poate ramane o viata langa primul barbat cunoscut, dar nu bag mana in foc daca poate fi si fidela pe toata perioada asta.

Intrebarea ar putea fi pusa si barbatilor......desi stiu ca majoritatea nu ar putea ramane fidel uneia singure.

In ceea ce ma priveste, cu gandul am inselat :good: , dar fizic nu.

Nu stiu daca o sa raman fidela sotului, nu am planificat sa-l insel si nici nu am incercat sa o fac pentru ca sunt fff sensibila, sigur m-as da de gol, asa ca nu ma intereseaza aspectul asta.

Pana la urma daca o femeie are tot ce-i trebuie acasa, la ce i-ar mai trebuie amant? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate...in cazul femeilor educate conform principiilor vechi 8) Acum depinde si de barbat..pentru ca daca e unu gelos care nu te lasa nici sa respiri nu mai ai chef de nici un inselat si nici de ramas toata viata cu el. Atitudinea lui conteaza.Ca exemplu personal (insa eu nu o privesc ca pe o relatie pt toata viata), prietenul meu este genul de om care imi lasa toata libertatea...si mi-a si spus ca pot face orice ca e capabil sa ma ierte :good: cu chestia asta ma tine langa el mai mult decat va imaginati, cu toate ca as fi genul care nu m-as da la o parte de la ceva inedit. Dar nu pot...ma simt legata de maini si de picioare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie poate ramane o viata langa primul barbat cunoscut, dar nu bag mana in foc daca poate fi si fidela pe toata perioada asta.

Intrebarea ar putea fi pusa si barbatilor......desi stiu ca majoritatea nu ar putea ramane fidel uneia singure.

In ceea ce ma priveste, cu gandul am inselat :good: , dar fizic nu.

Nu stiu daca o sa raman fidela sotului, nu am planificat sa-l insel si nici nu am incercat sa o fac pentru ca sunt fff sensibila, sigur m-as da de gol, asa ca nu ma intereseaza aspectul asta.

Pana la urma daca o femeie are tot ce-i trebuie acasa, la ce i-ar mai trebuie amant? 8)

 

 

Diferenta intre cei doi este ca barbatul inseala superficial. Sufletul ramane tot acasa la sotie.

Femeile in schimb ( nu generalizez) cand o fac, se implica mult mai mult. De aici au aparut cunoscutele discutii pe acesta tema.

Este bine ca fiecare din membii unui viitor cuplu, sa fi avut experiente anterioare.

Viata de cuplu este dificila. Dupa un timp apar perioade de sincope, de recul, peste care e de preferat sa se treaca daca se intentioneaza o casnicie de durata.

Tentatii sunt de ampele parti, dar profilul psihologic al femeii, face ca de cele mai multe ori o ruptura sa apara din cauza lor.

Personal prefer o dragoste matura, profunda, bazata pe altceva decat pe compatibilitate sexuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Diferenta intre cei doi este ca barbatul inseala superficial. Sufletul ramane tot acasa la sotie.

Femeile in schimb ( nu generalizez) cand o fac, se implica mult mai mult. De aici au aparut cunoscutele discutii pe acesta tema.

Este bine ca fiecare din membii unui viitor cuplu, sa fi avut experiente anterioare.

Viata de cuplu este dificila. Dupa un timp apar perioade de sincope, de recul, peste care e de preferat sa se treaca daca se intentioneaza o casnicie de durata.

Tentatii sunt de ampele parti, dar profilul psihologic al femeii, face ca de cele mai multe ori o ruptura sa apara din cauza lor.

Personal prefer o dragoste matura, profunda, bazata pe altceva decat pe compatibilitate sexuala.

Perfect de acord cu tine, eu am mai spus asta si pe un alt topic...o femeie cand inseala se implica si emotional (nu generalizez nici eu).

Daca apar coborasuri si cei doi vor sa ramana impreuna si lupta pt relatie sunt convinsa ca raman impreuna, dar daca unul e hais si altul cea...automat ca nu merge.

Cat despre ce zici tu: ruptura apare din cauze femeii...aici nu sunt de acord cu tine. Avem un amic avocat, divorturile apar datorita: consumului de alcool, agresivitate....care de obicei vin din partea barbatilor.

Tentatiile sunt f mari de ambele parti, cel mai usor de a le ocoli e sa realizezi ca ce ai acasa e cel mai bun pt tine.

Relatiile ce se bazeaza pe bani si sex...dupa parerea mea...nu rezista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Perfect de acord cu tine, eu am mai spus asta si pe un alt topic...o femeie cand inseala se implica si emotional (nu generalizez nici eu).

Daca apar coborasuri si cei doi vor sa ramana impreuna si lupta pt relatie sunt convinsa ca raman impreuna, dar daca unul e hais si altul cea...automat ca nu merge.

Cat despre ce zici tu: ruptura apare din cauze femeii...aici nu sunt de acord cu tine. Avem un amic avocat, divorturile apar datorita: consumului de alcool, agresivitate....care de obicei vin din partea barbatilor.

Tentatiile sunt f mari de ambele parti, cel mai usor de a le ocoli e sa realizezi ca ce ai acasa e cel mai bun pt tine.

Relatiile ce se bazeaza pe bani si sex...dupa parerea mea...nu rezista

 

 

Din pacate trebuie sa-ti dau dreptate. Intr-adevar, multe relatii se termina din cauza consumului de alcool si violentei conjugale. Cred ca nivelul de trai si educatia precara este de vina aici.

Rupturile apar mai des din cauza femeilor, cand nu sunt probleme colaterale de genul celei amintite anterior.

Pentru a rezista tentatiilor, partenerii trebuie intr-adevar sa realizeze ca ce este acasa, este o parte din sufletul lor si sa se comporte in consecinta.

Dar din ce in ce mai putini procedeaza asa.

Si poate ca nu ma intereseaza. E problema lor. Nu? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si poate ca nu ma intereseaza. E problema lor. Nu? 8)

Bati in retragere :o: .........De ce ai mai deschis topicul? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai exista cazuri in care poti ramane alaturi de partenerul tau pana la sfarsitul vietii fara sa il inseli, insa aceste cupluri pot fi declarate "specii ocrotite".

Am fost prima dragoste pt prima mea dragoste si eram convinsi ca vom ramane impreuna, insa ne-am maturizat si ascultandu-i tot mai mult pe cei din jur am ajuns la concluzia ca, fiind impreuna, nu ne putem trai viata (cat infantilism :good: ) astfel ca ne-am despartit. Nu a aparut niciodata termenul "definitiv", insa acum "ne traim viata" si daca va fi sa fim impreuna vom fi, dar nu va mai exista riscul sa ne scoatem ochii ca ne-am impiedicat reciproc sa incercam sa fim fericiti alaturi de altcineva. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca femeia are o anumita experienta in spate, poate ajunge sa aiba o relatie care sa tina pana la sfarsitul vietii.... Daca te referi daca poate ramane pana la sfarsitul vietii cu primul ei barbat....si asta se poate dar depinde de foarte multi factori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bati in retragere 8) .........De ce ai mai deschis topicul? :good:

 

 

Bat in retragere? Deloc!

Vroiam doar sa spun ca nu ma intereseaza personal ce fac altii. E problema lor. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×