Sari la conținut
Forum Roportal
zolex

M-ar interesa un program cu care sa scriu pe poze!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! As avea nevoie de un sfat...vreau sa fac un clip de ziua fratelui mei si am nevoie de un program pentru asta, pana acum am mai facut cateva clipuri in windows movie maker dar acum vreau sa fie ceva cu totul special, nu vreau sa apara scrisul pe poze asa pur si simplu ci mi-as dori ceva asemanator ca in acest clip http://www.youtube.com/watch?v=8RHeHVUFIjY !

 

Va rog mult cine ma poate ajuta...sa-mi raspunda cat de repede posibil pentru ca in cateva zile trebuie sa fie gata clipul...va multumesc anticipat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Microsoft PowerPoint

 

Mersi mult de tot pentru raspuns.Stiu ca sunt multe tutoriale pe net despre cum sa folosesti Powerpoint-ul dar daca te pricepi ai putea sa-mi spui mai exact cum adaug text pe poza, dar sa apara cuvant dupa cuvant nu tot textul odata...nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun, poate ca ma exprim cam prost...daca poti te rog raspunde-mi :D iti multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din vasta mea experienta de IT-ist, ultima oara am folosit PowerPointul pentru lucrarea de licenta, ar trebui sa faci cate un slide(pagina) pentru fiecare litera in felul urmator:

 

"Buzele tale ca doua petale"

 

Slide1: B

Slide2: Bu

Slide3: Buz

Slide4: Buze

Slide5: Buzel

Slide6: Buzele

Slide7: Buzele(spatiu)

Slide8: Buzele(spatiu)t

...

SlideN: Buzele(spatiu)tale(spatiu)ca(spatiu)doua(spatiu)petarde

 

;)

 

E posibil sa existe o varianta mai scurta, am ramas in urma cu noile functionalitati plus ca nu prea il folosesc.

 

Si tine minte: Google e Taticul Nostru :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al Micu, niciodata P Point nu a fost asa. inca de la 97 avea efectul acela de litera dupa litera. si intr-un singur slide.

 

-----------------

 

referitor la softuri: programe micute nu stiu. stiu softuri mari, profesionale de editare video. unul mai usor de folosit(si invatat) de Cyberlink Power Director iar altul este Sony Vegas.

 

uite in powerdirector. dar cam la fel arata si sony vegas.

http://www.youtube.com/watch?v=LOSTXFTr1lk

Editat de Redondo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspuns, deocamdata studiez powerpoint-ul dar inca nu am gasit faza aceea de care as avea nevoie, cu scrisul sa apara litera dupa litera sau cuvant dupa cuvant...tot vizionez tutoriale, sper sa reusesc pana la urma! Mersi mult tuturor ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM REUSIT :good:

Al Micu' mersi mult de tot pentru ajutor...pana la urma am reusit in powerpoint, e atat de simplu de folosit..l-am invatat in 3 zile :D

Va multumesc tuturor pentru raspuns...bafta multa va doresc si toate cele bune :roll:

Editat de zolex
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×