Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Viata fara copii

Postări Recomandate

eu intreb "ce vrei sa mananci?"

raspuns: "nu stiu, nu ma intreba pe mine, fa ce vrei"

Recunosc că la capitolul ăsta am o problemă, dar e complet diferită. Dacă discutam dimineaţa că va fi o anumită m

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa fac copii fara sa ma marit. Dar nu m-as descurca :D

 

 

Crezi???

 

Exista si o grupa de femei putori regale ...

 

N-am cuvinte ... dar invat repede romaneste ... update cu noutati, poate-mi prinde bine intr-o zi :yahoo:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine, viata fara copil era un lung prilej de derapaje. sau, mai bine zis, un mai bun prilej pentru derapaje.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am intalnit specia de gospodina ... atat era. putea a ceapa si a prajeala

 

Chiar si regina daca intra in bucatarie unde se prajeste ceapa, va mirosi a chiftea!!!

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am cuvinte ... dar invat repede romaneste ... update cu noutati, poate-mi prinde bine intr-o zi :yahoo:

 

Nu inteleg...nu intelegi termenul?

desigur nu am pus disclaimer.......nu ma refeream la nimeni de pe forum,nu mi-as permite ca nu am fost in casa nimanui de aci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa zic mereu, ca decat sa imi dea Dumnezeu un copil bolnav, mai bine deloc. Poate si din egoism sau comoditate, dar, in primul rand, pentru ca viata la pat sau in spitale, nu prea e viata. Nu stiu daca aberez, e posibil sa da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copiii bolnavi cad in alta categorie de topic!!! Eu stiu ce inseamna asta foarte bine, si n-as dori nimanui sa vegheze decade langa un bolnav. Am mai amintit aici, am avut un frate mai mic cu 1 an decat mine, diagnozat la 2 ani cu Distrofie Musculara, a trait 21 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad de ce ar cadea in alta categorie de topic.

 

 

Cred ca fiecare vedem altfel viata. Pentru mine un copil care are limitari la ceva, nu mai este sanatos. Vad si eu copiii autisti aici si aud de la parinti cum se chinuie cu ei ca scoala nu-i primeste cu alti copiii, daca nu se tine de lectii cu restul, trebuie sa-l duca departe de casa intr-o scoala privata si le usuca si de bani la benzina pe langa cel de scoala, ca sa se uite in viitor la nimic, ca nu stie nimeni la ce va fi capabil sa faca singur in viata. La doctori au un numar de probleme ca trebuie nu stiu cum preparat pentru teste, chestii pe care asigurarea nu acopera, sedare in unele cazuri ca devine agresiv, si foarte multe altele. Acum cand inca e mic mai merge, dar problemele reale apar cu maturitate si sexualitate, cand vrea sa mearga pe ici-colo seara, iar parintii nu sint de acord. Pana ce parintii la copiii sanatosi la 16 ani le-a dat cheile masinii si merg la munca dupa orele de scoala si n-au treaba de ingrijit copiii, copiii bolnavi raman pentru

restul vietii doar fiinte de intretinut si ingrijit. Este o mare diferenta cand pe cel bolnav inca trebuie sters la fund cand altii deja fac curte la fete.

Realitatea e asta, ca se alinta situatia, e alt ceva, dar nu se schimba nimic defapt.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu asa zic mereu, ca decat sa imi dea Dumnezeu un copil bolnav, mai bine deloc.

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca daca nu ce-o sa faci, o sa te oftici ? Da-i bataie ! :D

 

De obicei am dreptate cand zic ceva.

 

Parintele infailibil e unul dintre cele mai neplacute persoane (ca sa ma exprim politicos).

 

eu nu am zis ca sunt infailibila...nici ai mei nu au fost...toti gresim...dar daca ne luam dupa tine nu mai facem copii veci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×