Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Viata fara copii

Postări Recomandate

Am lucruri mai importante de facut in viata, decat sa ma oftic pe net. :crazy:

Pe mine ma intriga lupa ta mititica prin care masori lumea si nu vrei sa intelegi ce iti spune altcineva. :doh:

Cam atat. :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai nostri au avut mult mai putine conditii la dispozitie cand am aparut pe lume. Desigur ca exista mult mai multa disponibilitate de a asuma responsabilitati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu imi permit momentan sa le ofer o viata buna (nu de lux, buna).

2. Nu in Romania.

3. Mai greu de gasit o persoana cu care sa vreau sa fac asta.

Legat de cei care spun "daca n-ai copii, nu-ti da cu parerea", atat ii duce pe ei capul.

 

Pe tine cat te duce capul daca scrii cele de mai sus???

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

linistita.... era viata mea inainte sa am copii , dupa ce am avut copii viata mea a devenit agitata dar ....linistita....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat poti, bre, ce sa-ti cer mai mult. Atat stii matale.

Cum nu doresc sa fim prieteni, n-am de ce sa nu-ti spun ca daca valoarea lu' matale sta in perpetuarea speciei... nu e o valoare asa de mare. Tiganii-s mai valorosi ca matale, fac copii mai multi. Si aia cresc, sa stii.

Daca voiai sa cresti copiii aici, stateai aici, daca e o tara asa de buna de crescut copii in ea.

Cat despre cu cine, mi-e sa nu dau peste cineva ca matale, care vede strict bani si strict interesele sale.

Cat m-o duce pe mine capul ? Destul de mult de cand l-am scos de unde era infipt cat sa vad ca traditionalismul a murit, ba cred ca se descompune acum unde e ingropat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tiganii-s mai valorosi ca matale,

Daca voiai sa cresti copiii aici, stateai aici, Cat despre cu cine, mi-e sa nu dau peste cineva ca matale, care vede strict bani si strict interesele sale.

Cat m-o duce pe mine capul ? Destul de mult de cand l-am scos de unde era infipt cat sa vad ca traditionalismul a murit, ba cred ca se descompune acum unde e ingropat.

 

 

"You can't take away people's right to be assholes !"

 

:stars: I don't intend to do that!!!

 

 

Inca din copilarie pana sa am 10 ani voiam sa plec din ROmania!!! remember eu-s secuia si daca ti-ai pune mintile cu una din Tinutul Secuiesc ai avea ocupatie pentru timpul liber.

Acu mai dai si vina pe mine ... pai daca m-ai vedea, n-ai mai grai asa, ca numa' tip de femeie ca mine ai vrea cu idei la bani cu tot ca eu stiu si cum sa creezi bani pe langa sa-i cheltui. Nu sta mult in saramura sa nu faci riduri!!!

 

PS: bucura-te de compania lor pana mai sint tigani valorosi langa tine!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreti voi doi sa va dati, asa frumos, ignore?

lasa-i! ..brb, ma duc sa iau popcorn :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa pot intoarce timpul as schimba multe...mai putin decizia de a face un copil...l-as face fara nici o ezitare tot la 21 de ani...nu imi pot inchipui viata fara el...m-as simti goala, pustiita si fara rost...tot ceea ce fac fac pentru el si pentru viitorul lui...

nu stiu cum ar fi sa nu il am...mi-e greu sa imi imaginez...

nu ii inteleg, dar nu ii condamn pe cei care aleg sa nu aibe copii: fiecare decide cum doreste. decat sa ii aduci pe lume de gura lumii si nedoriti, mai bine nenascuti.

 

De regula, decizia de a face copii (sau nu) se ia in baza istoricului nostru familial. Eu asa cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi regreta caniciodata nu a insistat la domnul sot si nu a facut mai multe ca sa aiba copii.

Se zice că e mai bine ca omul să regrete că n-are, dec

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se zice asa, se zice "mai bine regreti ca ai facut, decat sa regreti ca nu ai facut". Si nu cred ca se aplica si in cazul copiilor. Stiu ca mamele mai spun ca mai bine nu faceau copilul, dar o zic la nervi si apoi le pare rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×