Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Starea societatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu se pot îmbunătăţi, e nevoie de o nouă generaţie pentru asta. Pe cei care au astăzi 25-30 de ani nu mai ai nicio şansă să-i educi, iar pe măsură ce îmbătrânesc, va fi şi mai rău, vor deveni din ce în ce mai mult asemenea părinţilor lor. Am mai spus că eu nu mă mai pot înţelege cu nimeni dintre cei din generaţia mea, iar mai recent asta a devenit valabil şi pentru cei cu 10-15 ani mai tineri.

 

La 25-30 de ani e cam ultimul moment când oamenii sunt încă sănătoşi la cap, dar şi atunci trebuie să-i selectezi dintre cei deja acceptabili, pentru că nu poţi să-i educi tu. Ştiu că pare greu de crezut, dar în materie de concepţii de viaţă, educaţia se încheie pe la 15-16 ani, chiar dacă punerea în practică a celor învăţate va avea loc mult mai târziu.

Educatia e continua si al dracului de acuta, in special dupa 25, cand intelegi mersu' lucrurilor.

Nu ma refer la intelegere, ci la educatie. Ceea ce inveti sa faci (si nu faceai). Ca presupun ca nu te referi doar la maniere.

Eu m-am educat sa nu mai critic, inainte de a privi dincolo de aparente. Dar nu-mi prea iese. Educatia.

 

Dom'le, da' daca, in ciuda unor refrene nici macar halucinante de pe roportal, io cred cred totusi ca a fi momarlan, intr-o relatie amoroasa si nu numai, nu tine de sex?

Cred ca stii ca "momarlan" n-are legatura cu marlanismul. Sau nu?

Vezi pastori de prin Valea Jiului, parca.

 

 

Sigur nu exista macar inca vreo doua categorii? Gen.. alea pe care le lasa rece, alea care nu il plac. Par exemple.

 

Sorry, gata, nu mai zic nimic pe langa subiect.

Nu. Groaznic de gresit.

Femeile se impart in doua categorii. Care-l plac pe Harald si care nu recunosc. Io d'asta ma oftic...mad.gif

 

--

SR., mai este dom'le si suflete pereche. Da' nu le bulversa cu filozofiile astea de la prima intalnire, ca se sperie si o tuflesc.

Daca vrei ca o pasarica sa-ti cante triluri, fa-te nevazut in preajma ei, ca-i timida ca o mimoza. Da' nevazut, nu vazut prin vecine, ca iar nu mai canta.

...si ea, pasarica, scoate asa... niste sunete, de te unge pe suflet si te scoate din ascunzis. Unele au voce de sirena (astea te duc la pieire).

Editat de InPing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Burlacii care isi doresc sa nu mai fie burlaci, sa tina cont ca ei nu sunt perfectiunea intruchipata, si sa accepte defectele femeii pe care o plac.

Asta o zice o femeie maritata de 12 ani. :P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

InPing, a fost bun vinul ? :drunk:

 

Burlacii mai bine isi vad de treaba lor decat sa accepte orice tuta, ca are si ea suflet etc. Eu asta le tot explic. Pentru sex, merge orice, de gustibus, evident. Pentru alte implicatii, ai rabdare sau n-avea si vino si plange-te pe Ropo despre cum ti-ai pierdut "dragostea" vietii tale. De ce ? Nu stiu, de exemplu pentru ca te-a prostit cineva ca trebuie sa te casatoresti sau sa ai o relatie sau alte vrajeli din astea. In viata nu trebuie nimic, decat sa mori. Relatii poti sa ai nenumarate, sexuale. Relatii sufletesti... sa zicem ca majoritatea femeilor nu-s capabile de implicare altfel decat la modul egoist. Dar nu-i treaba mea, nu le-am distrus eu creierul. Ideea e sa ai rabdare sa apara cine trebuie, fara sa te inchizi in casa, evident.

A, da, si sa ignori pe casatoriti. Daca-i asculti te apuca groaza. I-am ascultat eu. Nu gaseau un motiv mai bun pentru casatorie decat "pai tu ce lasi in urma ta in viata asta ?" O punga cu oase, de exemplu. Traditiile invechite nu se mai aplica in perioada contemporana. Acum 12 ani nu era perioada contemporana.

Exceptiile sunt rare si ma bucur sa aud de ele sau sa le vad. Dar sunt exceptii.

 

Asa, Amareno, nu-ti place de mine, te las, rece... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu gaseau un motiv mai bun pentru casatorie decat "pai tu ce lasi in urma ta in viata asta ?"

 

:lol2: Si nu te stricai de ras la raspunsul asta? Of, mama..

 

Asa, Amareno, nu-ti place de mine, te las, rece...

 

:scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: Si nu te stricai de ras la raspunsul asta? Of, mama..

Tot de la casatoriti... "ia una acolo, care-o fi, sa ai si tu nevasta".

De la viitori casatoriti "viata e grea de unul singur, e greu si cu banii, e greu sa vii acasa sa gasesti casa goala". N-au calculat ca eu nu am problema asta sau pot sa-mi umplu casa relativ usor.

Exemple mai sunt.

 

Deci o sa plang... nu vrei nici macar sa ma strangi de gat... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traditiile invechite nu se mai aplica in perioada contemporana. Acum 12 ani nu era perioada contemporana.

 

 

ce le raspunzi parintilor cand te bat la cap ca e vremea sa o faci si tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

InPing, a fost bun vinul ? :drunk:

 

Nu mai beau domnule, ca-s (din nou), tatic. Si treb'e conduita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce le raspunzi parintilor cand te bat la cap ca e vremea sa o faci si tu?

"Cu cine ?" Nu prea se (mai) gasesc eligibile pentru asa ceva. Dar sa nu spui la nimeni, da ? Ramane secret. Cam ca si regele care umbla gol. Acu s-a schimbat, umbla regina.

 

Blues, ia uite la S.R., ma instiga la offtopic!

La fel cum te las si rece :o:

 

Nu mai beau domnule, ca-s (din nou), tatic. Si treb'e conduita...

 

Felicitari :)

 

Iti fac cadou... sa nu bag de seama cand scrii ce scrii :cheers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Burlacii care isi doresc sa nu mai fie burlaci, sa tina cont ca ei nu sunt perfectiunea intruchipata, si sa accepte defectele femeii pe care o plac.

Asta o zice o femeie maritata de 12 ani. :P

 

Burlacii mai bine isi vad de treaba lor decat sa accepte orice tuta, ca are si ea suflet etc.

 

QED, iata ce zic io si ce raspunzi tu. :crazy:

Io vorbesc despre femeia care ii place unui barbat, tu vorbesti despre tute. :crazy:

Esti incrancenat tare. Io, in locul tau, ori m-as reprofila, ori as discuta cu un psiholog, daca nu mi-ar fi bine in pielea mea. Cand cineva nu reuseste sa-si gaseasca partener de viata, sa-si faca o introspectie sincera, apoi sa arate cu degetul catre cei din jurul sau. Doar nu or fi toate tute. :roll:

Editat de Lizbeth
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×