Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Starea societatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vezi argumentul - atunci cand ti se pare ca pasarica este tot ce trebuie pentru o viata roz, deci, pe cale de consecinta, o viata mai mult fu decat nefu, inseamna ca duci dorul la a avea un penis.

Educatia principala din media si din societate tinde spre asa ceva, dealtfel vedem reprezentate oripilate la tot pasul de filosofii care ofenseaza prin explicarea echilibrata a ce contine o viata, pe langa pasa. Rezulta iarasi lipsa de penis. Fie din dotare, fie... din dotarea cui trebuia sa-l aiba si sa-l foloseasca intru implinirea acestor reprezentante.

 

ma rog daca reduci viata doar la a fu si la a ne fu...de acord cu tine,desi luate separat cele doua organe genitale nu au niciun farmec poate ca doar utilitate..identica...tin sa precizez ca din tot ce ai postat mi-a placut ceva cu care sunt de acord dar luat totul la unisex *

Explicatia la a merge pe drumul tau este aceea ca a avea grija de tine si a face ceea ce iti place schimba starea de spirit si aduce o valoare reala, usor observabila. Iti va fi bine. Si stii ce se intampla cand iti este bine ? Atunci cand te afli la locul potrivit la momentul potrivit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se presupune ca mai oricine care spune ceva ce nu suna bine e nefu. Sa fii nefu e foaaarte rau se pare in acceptiunea unora dintre femei. Ce-nseamna asta. Probabil ca ele-s fu tot timpul. Daca insa ar fi fu tot timpul, n-ar avea nicio treaba sa bage-n seama ce nu le convine. Vezi cum bucla logica se intoarce fata de cel cu prejudecati neaose ?

 

 

 

 

 

Eu remarc ce nu imi convine si cand is fu si cand is nefu....ba is ceva mai alerta.

Nu vad nici o bucla logica.

Ohhh da, care este scuza ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Explicatia la a merge pe drumul tau este aceea ca a avea grija de tine si a face ceea ce iti place schimba starea de spirit si aduce o valoare reala, usor observabila. Iti va fi bine. Si stii ce se intampla cand iti este bine ? Atunci cand te afli la locul potrivit la momentul potrivit...

Absolut. Insa nu pot posta din punctul de vedere al unei femei, pentru ca... nu-s femeie. Desi poate ideile mele se aplica partial si femeilor, asta hotaraste fiecare in parte, citind, indiferent ce sex are.

Legat de a reduce viata la fu sau nefu, ei bine, doar sublinez ca persoanele care sar repede in fata cu acest argument - esti nefu, d-aia scrii ce nu-mi convine mie, la atat reduc viata. Logica mea uimitoare din dimineata asta ocupata cu frectia prin nordul Bucurestiului se pare ca e imbatabila. Probabil emana de la corporatiile de peste drum, acolo unde se intelege un punct de vedere echilibrat... pe care oamenii dezechilibrati nu il accepta.

 

Topicul este si rezultatul multitudinii de vaiete ale baietilor de pe la cazuri si necazuri in dragoste. De unde fetele p-acolo se vaita ca nu stiu pe cine sa aleaga, ca era unu'si s-au facut doi, baietii in schimb se vaita ca era una si s-a dus si aia. Daca vor intelege si accepta ce le spun, viata va deveni roz... dar nu datorita la pasa, desi va fi prezenta si aia in viata lor, ci datorita lor insisi, a mentalului si a abordarii asupra realitatii inconjuratoare.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ratiunea cum ca "ma deranjeaza ca se repeta" este cam la fel cum pe lilieci i-ar deranja ca rasare soarele.

 

Ohhhhhhhhhhhhhh SR soare al ropo!!!!!! Lui sa ne inchinam!!!! :crazy: :crazy:

Noh......nu mai zic ca iar o dau in flame si iar iau warn si nu mai vreau. Desi mai ca ar merita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu remarc ce nu imi convine si cand is fu si cand is nefu....ba is ceva mai alerta.

Nu vad nici o bucla logica.

Ohhh da, care este scuza ta?

Tu esti mai cu motz, ca doar nu te doare gura sa faci afirmatii nefondate, prezentate ca adevaruri absolute, apoi sa ceri altora sa se justifice, fara sa te intrebi daca ei considera ca au ceva de justificat, sau daca simt nevoia sa faca asta in fata ta. Faptul ca ma intrebi de o scuza implica cumva sa ma scuz ca te-am deranjat, ceea ce eu nu consider, dar asta e pe langa idee. Daca te-am deranjat vezi paralela cu liliecii. Poate ai prefera ca lucrurile sa stea exact opus fata de cum le prezint eu. Caz in care se repeta intreaga poveste : scopul este pasarica, aia face viata roz. Daca scopul este asta, atunci iti trebuie un penis pentru a o utiliza. Daca nu il ai, te rascoli, indiferent sub ce masca pui aceasta rascoala (vezi "IAR ?").

 

Ohhhhhhhhhhhhhh SR soare al ropo!!!!!! Lui sa ne inchinam!!!! :crazy: :crazy:

 

Accept ca ofrande virgine tinere, inalte, slabe, proaspete.

Dar, da, te poti inchina. In bunavointa mea accept gestul tau de pietate.

 

Noh......nu mai zic ca iar o dau in flame si iar iau warn si nu mai vreau. Desi mai ca ar merita.

 

Exista un remediu pentru asta: se cheama sa raspunzi pe subiect, sa nu te iei de mine (e pointless, o sa-ti intorc vorbele inapoi, e ceva de gradinita sa fac asta daca nu mi se opun argumente), sa iti prezinti propria parere despre subiectul topicului... cum ar fi... filosofia ta de relationare. Am spus doar ca nefiind femeie, nu pot vedea dintr-un punct de vedere feminin tot acest dans dintre barbati si femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Absolut. Daca vor intelege si accepta ce le spun, viata va deveni roz...

 

Ai vazut e ca si rezolvata problema, a mai ramas de gasit pe ea care vrea sa te asculte ... ce ecuatie simpla e viata :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vulpea care n-ajunge la struguri zice ca-s acrii......cam asa inteleg eu postarea ta :P

 

Daca nu iti plac femeile, evita-le, poti chiar sa te sterilizezi ca sa scapi de o eventuala dependenta fiziologica de ele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut e ca si rezolvata problema, a mai ramas de gasit pe ea care vrea sa te asculte ... ce ecuatie simpla e viata :good:

Viata e mereu o ecuatie simpla, oamenii o complica proiectand ce nu le convine e cei din jur, ca sa nu-si asume nicio responsabilitate. Cam asa se intampla atunci cand te agati de un om ca nu-ti convin ideile lui. Romaneste vorbind, e mai simplu sa te iei de cine emite ideea, daca nu poti, nu vrei sau nu stii cum sa o combati sau sa ai propria idee. Dar chestia asta nu da rezultate mereu,uneori intalnesti persoane care... pur si simplu nu pot fi convinse sa devina compliante prin ghidusii, miorlaieli, retorici vechi repetate la orice colt de bloc... ca alea nu-s chestii reale, tribul asta mare in care traim este asa de mare incat a oferit, fara sa intentioneze, libertate fata de ideile preconcepute, sau scopurile predefinite, in favoarea unui grup sau al altuia.

 

Vulpea care n-ajunge la struguri zice ca-s acrii......cam asa inteleg eu postarea ta :P

Daca nu iti plac femeile, evita-le, poti chiar sa te sterilizezi ca sa scapi de o eventuala dependenta fiziologica de ele.

Nu ai avea cum sa o intelegi altfel, corespunde in mare masura cu ce gandesti tu. Adica partea cu strugurii acri. Ei nu sunt acri, doar te depasesc dintr-un motiv sau altul, real sau imaginar. Ambele situatii au acelasi rezultat - stai fara struguri. Acum depinde cum vezi lucrurile. Proiectarea unui complex de superioritate provine din neimpliniri, nemultumiri care au alimentat ani de zile complexul initial, cel de inferioritate. Pana ce nu te eliberezi de el,n-ai cum sa emiti pareri despre o idee, vei incerca sa combati autorul pe care il percepi printr-o prisma distorsionata. Prisma corecta este de a vorbi pe subiect, sau de a trece pe langa daca e ceva lipsit de interes.

Intamplator eu stiu ca aici acest subiect nu va putea fi niciodata ignorat si stiu si de ce, dar tin pentru mine ca-s egoist. Si-n realitate in multe cazuri e la fel, doar ca acolo nu mai sunt necesare vorbele, limbajul non-verbal e suficient. Astfel, dansam impreuna, dar de la 15 metri distanta. Cine poate, va intelege, cine nu, va combate autorul.

 

...

Ce legatura are manelistul rus cu subiectul ? Ma refer la alta egatura decat o eventuala nevoie de a te mula pe un trend.

 

Astept sa initiezi un Relationships Boot Camp.

Promit ca voi participa.

Pe tine te voi taxa in plus. Stiu ca te plateste bine corporatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×