Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Ce ne face speciali?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu toate ca dr. mi-a spus ca e o mare belea, in caz de ceva....:pope: :roll:

 

In State iti propune sa donezi sange din cand-in-cand sa-l ai in rezerva in caz de ceva!!!

Daca ai nevoie de operatie majora, te forteaza sa faci ca altfel n-au de unde sa-ti aduca grupa asta de sange, n-au nici pentru cele mai urgente cazuri necesarul de rezerva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In State iti propune sa donezi sange din cand-in-cand sa-l ai in rezerva in caz de ceva!!!

Daca ai nevoie de operatie majora, te forteaza sa faci ca altfel n-au de unde sa-ti aduca grupa asta de sange, n-au nici pentru cele mai urgente cazuri necesarul de rezerva!!!

Atunci ii naspa de tot in State. Aici nu-ti propune nimic. Daca vrei donezi daca nu nu, iar daca ti se intampla ceva au de unde sa-ti faca transfuzie si cu sange din grupa B negativ. Eu cand am avut accidentul am pierdut o gramada de sange si am avut 2 operatii consecutive dupa ce am ajuns la spital. Au necesitat o cantitate enorma de sange B negativ si au avut.

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem sau nu speciali? Si ce ne face speciali? mie imi spunea mama ca-s speciala si eu am crezut-o :rot: Pe voi ce va face speciali? (daca mai este topicul asta, poate sa fie inchis)

1. Oamenii speciali sunt rari. 2. Sunt cei care reusesc sa fie autentici. 3. Ma abtin.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nimic..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au necesitat o cantitate enorma de sange B negativ si au avut.

 

Avand in vedere ca unde esti tu sint foarte multi din zona de unde provine si grupa sanguina din Asia, aici nu. Asta este singura diferenta!!! Pentru alte grupuri nu e nici o problema, insa toti cetatenii sint poftiti sa doneze sange si pentru Crucea Rosie dar si pentru militari ca este mai placut de primit inapoi sangele tau decat al altuia.

 

Desi populatia in Arizona este destul de alba, totusi provin din alte zone geografice, iar asiaticii din insulele din Pacific sau China nu au grupa asta si nici cei din Alaska sau indienii locali si nici cei din America de Sud.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca si-a mai proclamat cineva titlul asta pana acum (sunt prea special sa citesc tot topicul), dar eu sunt cel mai special user al acestui forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×