Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Proaste guverne aveti voi p-acolo de finanteaza cu bani de la buget studii sociologice in cadrul universitatilor de stat din care rezulta fix ce zice tanti Olga :tease: Sau nu sunt proaste, le mai scapa cate un adevar, sau o bucatica de adevar, fara sa vrea ? 8)

 

Stie cineva cine e Warren Farell ? Nu. Sa nu cumva sa va intereseze, altfel tre sa faceti miting sa blocati oamenii sa mai vina la seminariile lui. Paul Elam stie cineva cine e ? Da' Tom Lykis ? Stie cineva de ce departamentul de sociologie din Oslo si-a luat-o-n barba de la un documentar facut de un comediant norvegian ? A auzit cineva de S.C.U.M. Manifesto ? Si de ce era sa moara Andy Warhol din cauza lui, care nici macar nu era feminist/masculinist/etceterist, era un artist si regizor gay de mare succes ?

 

De Richard Dawkins a auzit cineva ? V.A.W.A. ? Alimony ? Rockefeller ? Aaron Russo ? Nimeni ?... Google it !

 

Sa nu uitam legea mishto de la francezi - aia n-au voie sa se uite la colegele lor, ii ia mama lu' proces verbal, hartuire se cheama la ei.

 

Ia sa vedem noi... cine a votat acesti politicieni care au votat aceste legi deosebite ?... Oare... cele despre care povesteste Harald ? :think: Misterios, indeed :yes:

Editat de Darianna
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Deci sustii si tu ineptia ca majoritatea femeilor casatorite au copii cu alti barbati, in secret ? Caci altfel nu vad relevanta la tot ce ai insirat tu in mesaj.

Oricum pe mine ma depasesc subiectele astea. Am un punct de vedere extrem de rigid in privinta asta. Pentru inselat nu exista scuza, justificare, eschivare, in opinia mea. Si ma abtin foarte mult sa spun pe sleau ce gandesc despre cei care o fac. Mi-e ca as jigni ingrozitor pe unii oameni care poate sunt membri pe aici. Better safe than sorry.

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de ce departamentul de sociologie din Oslo si-a luat-o-n barba de la un documentar facut de un comediant norvegian ?

asta e afirmatia ta, nu si-a luat-o in barba de la nimeni, mai putin de la un individ care a facut un doc de 14 min. revino-ti!daca a facut ceva documentarul ala, a fost sa arate ca NO a dat sansa femeii sa faca munca de 'barbat' si invers. si bine daca exemplul ar fi urmat si de alte tari. s-ar ajunge unde s-a ajuns si aici. si anume sa se inteleaga ca suntem diferiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci inseamna ca e irelevanta relatia sau problemele pe care le ai in relatie, declicul se produce din cauza ca te atrage respectivul.

 

Nu e irelevanta relatia, dar da, cum vezi unul care-ti place, cum inseli, nu-ti faci scrupule gen vai, dar ce facque eu, imi insel sotul, vai ce imorala sunt ... Pentru ca nu-l iubesti pe sotul. Daca ti-ai iubi sotul, nu ai mai insela.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e irelevanta relatia, dar da, cum vezi unul care-ti place, cum inseli, nu-ti faci scrupule gen vai, dar ce facque eu, imi insel sotul, vai ce imorala sunt ... Pentru ca nu-l iubesti pe sotul. Daca ti-ai iubi sotul, nu ai mai insela.

Foarte bine, da' o faci mai mult din cauza ca nu-l iubesti pe respectivul sau ca-ti place de ala?!

Eu asta zic, sa spuna bre lumea sincer: da ma, am facut cu ala sau cu aia, pentru ca mi-a placut.

E aiurea sa spuna sau sa sugereze cineva, ca doar barbatii fac sex pentru ca le place cum arata una sau alta, e ca si cum ai zice ca femeile nu se gandesc la sex, ca nu-s atrase, ca nu-s seduse...ele fac doar dragoste si dintr-o data, daca e sa faca dragoste si cu altcineva, este din cauza aluia pe care nu-l mai iubesc exclusiv.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu-s de acord fafanele. eu daca-l iubesc pe tipul cu care sunt, nu ma duc cu altu pentru ca arata misto. poa' sa fie el decupat din reviste, degeaba. tre sa fie o problema in relatia mea ca sa ma duc cu altu'. ori sunt eu incuiata rau, ori nu stiu..dar nu vad logica 'mah, daca e bine acasa, ce sa caut teleleu?'

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e afirmatia ta, nu si-a luat-o in barba de la nimeni, mai putin de la un individ care a facut un doc de 14 min. revino-ti!daca a facut ceva documentarul ala, a fost sa arate ca NO a dat sansa femeii sa faca munca de 'barbat' si invers. si bine daca exemplul ar fi urmat si de alte tari. s-ar ajunge unde s-a ajuns si aici. si anume sa se inteleaga ca suntem diferiti.

:gdevil: :think:

 

Ok...

 

http://www.youtube.com/watch?v=KQ2xrnyH2wQ

 

1/7... n-are 14 minute, nu ?

 

http://henrylaasanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/89740-norja-lakkauttaa-naistutkimuksen

 

In caz ca era afirmatia mea...

 

http://www.otcontinued.com/viewtopic.php?t=14103&start=0

 

http://www.aaronsleazy.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=886

 

Evident ca sunt in dezacord, scopul, cinstit... a fost sa arate pe ce arunca guvernul bani si cum incearca sa-si dreseze cetatenii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca-l iubesti si nu-l inseli, nu mai face subiectul topicului nu?

Topicul e despre motivele pentru care insala femeia, care, dupa parerea mea, tre' sa fie ca ale barbatului...si de multe ori poate ca sunt.

Nu numai barbatii se gandesc la sex, nu numai barbatii sunt atrasi de o tanti care arata bine, nu numai barbatii insala pentru ca le-a placut respectiva.

Daca relatia nu-ti merge, esti nemultumita de ea si asa mai departe....si atunci apare un nenea care nu te atrage de nicio culoare, mai inseli?! Pai eu cred ca nu, ca nu ai avea de ce. Eh, relatia nu ti s-a schimbat, dar nu ai inselat pentru ca nu ti-a placut de nenea ala, corect?

Si atunci, daca inseli cand intalnesti pe cineva de care iti place, de ce nu se cheama ca ai inselat pentru ca ti-a placut de respectivul?

Editat de Mr.Pervy McPervert
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci sustii si tu ineptia ca majoritatea femeilor casatorite au copii cu alti barbati, in secret ? Caci altfel nu vad relevanta la tot ce ai insirat tu in mesaj.

Oricum pe mine ma depasesc subiectele astea. Am un punct de vedere extrem de rigid in privinta asta. Pentru inselat nu exista scuza, justificare, eschivare, in opinia mea. Si ma abtin foarte mult sa spun pe sleau ce gandesc despre cei care o fac. Mi-e ca as jigni ingrozitor pe unii oameni care poate sunt membri pe aici. Better safe than sorry.

Asa... deci... studiile, statisticile, si ce-or mai fi, spun ca 1-3 copii din 10 sunt facuti cu altii si crescuti de altii, fara ca aia care-i cresc sa stie ca nu-s ai lor. Asa ca POATE (da, tin cu ursu', ursoaica tre sa mai slabeasca) nu majoritatea femeilor practica smecheria asta... dar, dupa cum se stie (citat din Stalin, dealtfel un mare egalitarist, cand femeile americane crosetau, el a pus femeile sovietice sa fie savanti la rachete si chestii), femeile se pricep mult mai bine decat barbatii la a ascunde orice le-ar dauna imaginii, intereselor, etc. Prin urmare, exista o sansa ridicata de nesinceritate, fie si in studii anonime.

Si sa nu jignesti pe nimeni, plz, plz, plz, cu caramele si motz de cireasa pe coliva... ca suntem numai uameni, nu sfinti O:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine e clar PARTEA FINACIARA si STATUTUL conteaza....

E mai usor sa gasesti scuze decat sa-ti rezolvi propriile probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×