Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O femeie inseala, cand partenerul a uitat ...

Există şi femei care recunosc deschis când un tip li s-a părut tentant. Dar majoritatea pretind (iar unele mai şi cred :P ) că e vina celui înşelat, atunci când acţiunea le aparţine. Jocuri clasice, de genul "uite ce mi-ai făcut".

 

Si de ce insala femeile? Din acelasi motiv pentru care insala si barbatii. De ce credeti ca ar fi ceva diferit?

Pentru că femeile chiar sunt diferite de bărbaţi, chiar şi în privinţa motivelor pentru care înşală.

 

"All women want a hot, rich man. That is not possible for all women. There are a shortage of rich men, and a definite shortage of hot rich men, since if a man is rich he doesn't have to bother to look good. So if most of the men in a woman's life are of basically average looks and similar income, what is going to win out? Novelty, and power, which many outlaw bikers possess."

 

http://www.laddertheory.com/commonmiscconceptions.htm

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai ca imi place treaba cu ladder-ul :)

 

iar femeile inseala pentru ca pot si ele sa o faca. toti suntem oameni si gresim.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La modul practic, crede-ma ca niciunei femei nu ii place sa ii fie lovit colul de una foarte mare.

La modul practic, dacă e mare nu trebuie neapărat să fie dur sau brutal. Poate fi delicat. Dar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai ca imi place treaba cu ladder-ul :)

 

iar femeile inseala pentru ca pot si ele sa o faca. toti suntem oameni si gresim.

nu e neaparat o greseala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, de ce trebuie sa fie o gresala???

 

Face ce vrea o femeie ca si un barbat si nici sa se scuze nu este necesar sau sa raporteze cuiva ... nici lui dumnezeu!!! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred cca de fapt se inseala pe ea atunci cand isi inseala partenerul iar cand se abtine sa-l insele tot pe ea se inseala....simplu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, de ce trebuie sa fie o gresala???

 

Face ce vrea o femeie ca si un barbat si nici sa se scuze nu este necesar sau sa raporteze cuiva ... nici lui dumnezeu!!! :doh:

Normal, fiecare om este liber sa faca ce vrea, cand vrea, la capitolul asta, fara sa ceara permisiune, sa-si ceara scuze nu e musai, sa raporteze cuiva la fel. Dar ai uitat un lucru, inselat se cheama doar atunci cand cel/cea care inseala se afla intr-o relatie amoroasa. De fel inselatul merge mana in mana cu minciuna si lipsa de respect cat si de caracter. Cea din urma e discutabila in opinia multora, dar ma rog...

Anyway, deci omul poate face ce vrea dar dupa aceea va trebui sa accepte consecintele care rezulta in urma actiunilor sale, cu alte cuvinte daca partenerul/a lor dupa ce afla despre inselatorie, nu mai da doi scuipati pe ei si pune capat relatiei, atunci inselatorul sau inselatoarea nu trebuie sa se dea surprins/a si nici sa se roage de iertare, pentru ca in opinia ta inselatul nu e o greseala. Corect ? Fiecare trebuie sa isi asume actiunile si efectele secundare ale lor.

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ai uitat un lucru, inselat se cheama doar atunci cand cel/cea care inseala se afla intr-o relatie amoroasa. De fel inselatul merge mana in mana cu minciuna si lipsa de respect cat si de caracter. dupa aceea va trebui sa accepte consecintele ca partenerul ... nu mai da doi scuipati

 

Eu n-am uitat NIMIC, insa tema asta nu este pentru oricine, ca o persoana cand decide a insela, o face constient si nu-i pasa de consecinte. Femeile sint mai smechere decat atit, majoritatea au si copiii cu alt barbat si sotul habar n-are!!!

 

Nu se iau cuvintele la analizat prea mult in asemnea situatii, si unica chestie ce se ia in calcul ... ca a avut placerea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×