Sari la conținut
Forum Roportal
Bird without wings

Termen limita licenta, echivalare studii

Postări Recomandate

Buna tuturor

 

Am absolvit acum 5 ani Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune la ASE Bucuresti(cu ciclu de 3 ani) dar nu mi-am sustinut inca examenul de licenta.

 

Aveti idee daca exista un termen limita de ani in care se poate sustine?....si inca ceva

 

oare se poate sustine examenul de licenta la o alta facultate cu acelasi profil din alt judet?

m-ar interesa sa o sustin la Universitatea "Stefan cel Mare" Suceava.

 

sau macar sa se echivaleze anii de studii....ma gandesc ca daca in strainatate unii ani de studii din Ro se pot echivala ar trebui cu atat mai mult sa se poata si in cadrul tarii, nu?

 

Multumesc anticipat :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc ca daca in strainatate unii ani de studii din Ro se pot echivala ar trebui cu atat mai mult sa se poata si in cadrul tarii, nu?

 

Nu te imbata cu apa rece, in strainatate sa zicem in Statele Unite nu se echivaleaza NIMIC, diplomele devin ZERO in ochii facultatilor, dovedesc doar cu ce ai pierdut timpul intre acei ani, si ti se ofera cateva credite la arte si religie poate, cu conditia ca incepi studiile din nou, altfel nimeni n-are treaba cu Diplomele straine, nici nu vor sa le vada!!!

Inveti de la inceput totul ce se cere ca sa obtii Bachelor's Degree in 4-5 ani, depinde cat de repede poti acumula creditele necesare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×