Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Taratele mai pot fi facute turtite la cuptor, cu un ou si putina branza degresata. Si daca le vreti dulci, cu indulcitor. Si eventual putina scortisoara, cum zice Ama.

 

Ma apucasem si eu de Dukan, ca eu am o problema cu autodisciplina si asta mi se parea cura cea mai putin restrictiva. Am slabit 8 kile 3 luni, dar atat am si tinut, ca m-am imbolnavit si nu mai puteam sa tin. Nu m-am imbolnavit din cauza dietei, insa, daca ai predispozitii catre boala, e bine ca dieta sa fie tinuta cu atentie. Sau deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cea mai slaba branza care o gasesc e Philadelphia si are 7% grasime...hm

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi e una cremoasa, 0,2%, de la Exquisa. Eu cu asta ma impacam cel mai bine, ca aia proaspata de vaci mi se pare inecacioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu la consumul de apa ... niciodata nu am putut sa beau 1,5-2 l de apa zilnic,

 

 

Asta depinde si de temperatura de afara, la frig nu se poate bea asa de mult, insa la noi la caldura se bea mult mai mult si nu e mult!!! Daca mai maninci si fructe, salate si verzituri crude esti tot acolo. Am vazut un documentar la TV unde niste studente au baut la apa ... iar un alt grup a baut doar daca le-a fost sete si au mancat foarte multe fructe si salate cum fac acum fetele si nici una nu erau deshidratate ca se compenseaza. Insa nu era caldura excesiva doar de primavara.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh, n-are nici o treaba. Eu as manca orice, oricat, oricum, chiar daca am tinut un an dieta.

Eu sunt genul care cand slabeste, se uita in oglinda, se admira multumita, dupa care-si spune " Mno bun, acum pot sa mananc ce vreau, ca sunt slaba" :rot:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cea mai slaba branza care o gasesc e Philadelphia si are 7% grasime...hm

 

Tu crezi tot ce se scrie pe cutii??? Eu nu!!! Daca vrei, iti dau reteta cum se face branza slaba din lapte degresat deja de tine, ca si fi sigura de ce maninci, dar cred ca stii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baga reteta, d-na Olga. ca numai branza nu facusem :doh:

 

da, cam ai dreptate aici, la ce frig este p-aici mi-e putin cam greu cu apa. NO, din punctul meu de vedere, e o tara fantastica, insa tare prost sta la capitolul alimente. Nu gasesti nici pe jumatate din variatia de produse gasite in RO sau in SE. imi storc creierii cu ce sa imi iau la mine in weekend, retete de atac. O sa fac un tort pt ei si o paine de casa, asa in dar de 8 martie, iar eu sa plec cu punga de carne si OO

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tre sa le imparti pe doua zile.. sunt cantitati mari.

4 oua.. cam nasol, ca sa fii sigura ca nu o sa ai probleme, evita sa mananci mai mult de doua galbenusuri pe saptamana. Albusul nu e naspa, dar galbenusurile cresc colesterolul si fix asta tre sa eviti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×