Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ma gandeam ca poate sa fie de folos. mie imi pare nu f greu de tinut si sunt destule persoane care vor sa dea jos ceva kg.

 

 

Cand citesc ca se maninca "tarate" imi aduc aminte de mancarea porcilor din copilarie ca lor le preparam cartofi fierti cu coaja, mai puneam frunze de sfecla cand se gaseau si tarite, le opaream!!! Sint norocoasa ca grupa mea sanguina nu-mi permite acest subaliment sa consum!!!

Daca as vrea sa tin dieta, mi-ar fi deajuns sa ajung la cuvantul asta, tatite oparite, ca n-as mai putea sa maninc o vreme nimic :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms de raspuns

 

Cand citesc ca se maninca "tarate" imi aduc aminte de mancarea porcilor din copilarie ca lor le preparam cartofi fierti cu coaja, mai puneam frunze de sfecla cand se gaseau si tarite, le opaream!!! Sint norocoasa ca grupa mea sanguina nu-mi permite acest subaliment sa consum!!!

Daca as vrea sa tin dieta, mi-ar fi deajuns sa ajung la cuvantul asta, tatite oparite, ca n-as mai putea sa maninc o vreme nimic :crazy:

nu mi se par deloc asa de scarboase cum zici tu. eu bag 2 lingurite in iaurt si le inghit repede :D (si nu se iau decat 2 lingurite pe zi..mare braza)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o lingura jumate in atac si doua linguri in croaziera, nu lingurite.

 

Taratele se pot gati in multe feluri... nu-s deloc scarboase.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut ca sunt linguri si nu lingurite :doh: bine c-am deschis topicul asta...

 

eu le iau cu iaurt, merge bine la mine treaba cu iaurtul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu iau pastile de crom, imi taie orice pofta de dulce. le folosesc de 1 an si nu am pofte de dulce. ai avut rezultate f bune cu dieta asta, am zis sa o incerc si eu. am gasit pe site-ul original un calculator, mie imi spunea ca e ideal sa dau jos 6 kg, insa cum ai zis si tu, m-as simti mult mai bine sa dau mai mult de ce spune dieta. as fi multumita cu -10.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mi se par deloc asa de scarboase cum zici tu. eu bag 2 lingurite in iaurt si le inghit repede :D (si nu se iau decat 2 lingurite pe zi..mare braza)

 

 

Asa ar zice si sora mea care mananca orice din categoria asta, insa eu am probleme cu multe alimente ca-mi vine rau doar daca le simt sau le vad, sa nici n-aud de unele e mai bine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zic ei ca mai jos de greutatea "ideala", organismul nu reuseste sa se mentina. Na, nu poate fi un calcul perfect. Mie mi-au zis 63, eu ma mentin in jurul la 61.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu la consumul de apa dau cu stangul in dreptul. niciodata nu am putut sa beau 1,5-2 l de apa zilnic, insa ma fortez acum. asta mi-e rasplata pentru toate sarbatorile, vizitele, cinele si mai stiu eu ce la ai lui. gateste maica-sa dumnezeieste si nu pot spune nu. weekend-urile le petrecem de obicei acolo si ne imbuiba pur si simplu. la 2 ore dupa cina serveste cafeluta. o serveste langa desert, 1-2 feluri, permanent o cutie cu bomboane pe masa, chipsuri sau/si grisine. am inceput de la o vreme sa spun nu si vad ca se obisnuiesc si ei cu ideea, am zis ca o sa le duc o poza cu mine cand eram f grasa si sa le explic ca eu si mancarea avem o relatie de iubire-ura de ani buni si nu imi face bine toata atentia asta. mai ales ca tipul mi-a zis ca numai de cand sunt eu in peisaj se exagereaza putin. m-am stricat de ras cand au zis ''lasa, tu esti mica, trebuie sa mananci'' ...off, imi iau taratele cu mine in weekend

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: viata grea.. eu cand am fost acasa, i-am innebunit pe toti cu regimul meu, maica-mea avea o singura mare problema, ce mai mananca fata asta azi, ce ii mai dau eu.

Cu apa te obisnuiesti, nici eu nu reuseam sa beau atat la inceput, dar o sa vezi ca incepe sa iti apara senzatia de sete. Asta-vara ajungeam si la 5l de lichid pe zi (3 de ceai cu 0% zahar si 2 de apa). Acum doar cate 2 pe zi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×