Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Pogorarea Sfantului Duh = Turnul Babel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Iar greaca in antichitate era limba universala deci arhicunoscuta.

 

Cred ca se vorbea si in Rai....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta pentru ca grecii sunt ortodocsi, extraterestrii nu fac casa buna cu ortodocsii, sunt asteptati cu bratele deschise doar de la Vatican incolo

 

Eu am vazut bisericile sfinte pline cu sfinti, inger, arhangheli cu aureole. Tu ce crezi ca sunt acele aureole, daca nu castile de protectie ale extraterestrilor cand zboara in spatiu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut bisericile sfinte pline cu sfinti, inger, arhangheli cu aureole.

Acele aureole reprezinta stralucirea data de sfintenie.

Cand mortii vor invia pentru judecata finala trupurile lor se vor deosebi prin stralucire functie de pacate. Cei fara pacat vor fi mai stralucitori ca soarele, cei plini cu pqacate vor fi negri ca taciunele asemenea diavolilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acele aureole reprezinta stralucirea data de sfintenie.

 

Acele aureole sunt simboluri circulare preluate de la vechii egipteni si care faceau cunoscuta apartenenta la un cult solar. Dar voi ati preluat de la altii si habar n-aveti ce ati preluat :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acele aureole sunt simboluri circulare preluate de la vechii egipteni si care faceau cunoscuta apartenenta la un cult solar.

Se poate, oricum aureolele egiptene au fost desfintate cu cult cu tot, deci aureolele reprezinta ce am zis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, in legatura cu subiectul topicului, oare cei care proslavesc atat de tare coborarea sfantului duh si vorbitul in limbi, nu sunt de fapt adoratori ai turnului babel si dusmani ai credintei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, in legatura cu subiectul topicului, oare cei care proslavesc atat de tare coborarea sfantului duh si vorbitul in limbi, nu sunt de fapt adoratori ai turnului babel si dusmani ai credintei?

 

Cred ca ai remarcat ca in NT "la inaintare" a fost trimis Sfantul Duh , Dumnezeu ramanand responsabil doar cu "centrarile : Sfantul Duh o insarcineaza pe Fecioara , Sfantul Duh recunoaste la botezul din apele Iordanului paternitatea lui Isus, Sfantul Duh face , tot ei drege pana se ajunge la faza cu vorbitul "in limbi". Io cred ca s-o ales praful de credinta ( cea initiala , veritabila , autentica recte VT ) si ca cei ce se considera astazi crestini sunt de fapt Sfantduhnitori , dusmani ai credintei .

Io asa cred , sa ma trazneasca Dumnezeu daca va mint.

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, in legatura cu subiectul topicului, oare cei care proslavesc atat de tare coborarea sfantului duh si vorbitul in limbi, nu sunt de fapt adoratori ai turnului babel si dusmani ai credintei?

Sunt lucratori ai lui Satan, darul vorbirii in limbi a existat doar pe vremea apostolilor scopul lui fiind unul cat se poate de firesc: raspandirea Evangheliei in limbile tuturor neamurilor.

De altfel nu mai exista vorbire in limbi in cel mai bun caz e vorba de transe de tip samanic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, in legatura cu subiectul topicului, oare cei care proslavesc atat de tare coborarea sfantului duh si vorbitul in limbi, nu sunt de fapt adoratori ai turnului babel si dusmani ai credintei?

 

Nu cred, ei doar au propria lor credinta, adevarata precum toate celelalte, dar si simptome nereligioase, ca sa nu le numesc patologice ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×