Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Alcool de Lux, Bauturi Fine Pentru Cunoscători

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau numele unui brand de Whisky care nu are si un gust ce revine din gat dupa ce s-a baut, un gust de dop sau cereal putrezit, din asta.  

 

Eu ca bautoare ocazionala il simt, nu-mi place nici cu apa, sifon, gheata sau altceva sa-l amestec.  Trebuie sa cumpar la cineva si n-am idee

 

care va fi sticla, stiu ca exista ca odata am baut cu ani in urma dar nu m-a interesat atunci, si nici nu cred ca am mai gustat whisky de atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Johnnie Walker (Black Label)- imi place si mie (care nu prea beau alcool - seamana cu ceva din romania... tuica/palinca... parca).
IDShot_540x540.jpg

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult pentru raspuns, asta va fi sticla in ambalaj de cadou!!!   Acum imi aduc aminte ca cineva povestea cand se duce in vizita undeva la fiecare membru de familie duce alta culoare de eticheta din acest brand de bautura dar n-am intrebat-o de ce.

 

Cand pe rafturi sint prea multe sticle, este greu de ales cadoul potrivit avand in vedere si aroma ce revine ...

 

 

 

Si acum o intrebare ... Cate boabe de struguri sint intr-o sticla de vin???

 

HOW MANY GRAPES ARE IN A BOTTLE OF WINE

howmanygrapes.png


 http://thebacklabel.com/how-many-grapes-in-a-bottle-of-wine/#ixzz3qJC4KAPo

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur mult ca a mers recomandarea mea!

 

Cred ca e cam asa cu Johnnie Walker: cel cu eticheta rosie e cel mai ieftin, apoi vine cel negru (care e putin mai scump din cauza vechimii mai mari- 12 ani); urmeaza cele cu eticheta verde, gold si platinum (vechime 15-18 ani), si apoi cel cu eticheta albastra care e cel mai renumit, dar costa mult - intre $150 - $450.

 

Acum o sa citesc articolul cu boabele de struguri!

Editat de MeerKat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dexu ai depozit de alcool sau doar un bar in Man Cave???  

 

Este o sticla cu $18,000.00 si mai au tupeu sa pretinda si 18 dolari pentru transport daca-l comanzi ... halal oameni avari!!!  sa se mucegaiasca tot butoiul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai presat vinul tau ... eventual ai fiert si rachiul/tuica???

 

 

Sora mea are un mare pom de pere si acum cativa ani cand s-a mutat la tara langa Bucuresti, vecinii le spunea sa faca tuica din fructe.

 

A primit sfaturi si ajutor insa lichidul a pus in "sticle" de plastic ...  si le-a ascuns undeva bine sa-l gust si eu daca trec pe acolo.

 

S-a stricat bunatatea ca ea nu bea si a uitat unde a pus stilcele, la o curatenie generala le-a gasit ... nici de otet nu erau bune sau macar de spalat geamurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×