Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Alcool de Lux, Bauturi Fine Pentru Cunoscători

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Grand Marnier w/ Glasses Gift 750ml Btl

Acest set intr-o cutie cadou mi-a oferit omu' pentru ceva record personal al sau, l-am pus bine in rezerva ca nu vreau sa-l desfac, poate mai cumpar unu sa am la copiii ce sa las invechit deja ca eu pot sa beau din orice pahar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Screenshot-2020-12-19-at-11.39.00-887x1024.png

Primul gin regal, direct din Buckingham Palace lansat de Regina si lasat ca mostenire in ultimele momente al vietii.

"Asta sa beti in amintirea mea"  va fi indicat in Biblia Anglicana unde ea este dzeul suprem si absolut.   Aprovizionati-va ca dupa acel trist eveniment care se apropie, se va scumpi enorm de mult.   Va fi un mare party daca fiul Charles ajunge pe tron, prima oara va face curatenie in pivnita cu sticlele bune impreuna ca sotia si pe urma va numara si banii.   

 

Regina Elisabeta nu se mai satură de gin. Iată ce bea și ce poți bea și tu | Rețete și vedete (retetesivedete.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slide 17 of 17: If you're shopping for your home bar, keep one 750ml bottle (called "a fifth") of your favorite spirit on hand, but go for smaller sizes of liquors that you may not use frequently. As for mixers, choose single-serving containers when possible. If you're planning a party (when the booze goes fast) figure on pouring 16 drinks from each fifth of liquor, plus 1 liter of a mixer for every three guests, and 1 pound of ice per person. That sounds like a lot of ice, but remember that you'll lose a fair amount to melting over time, especially if it's hot out.Related: 21 Summer Beers to Cool You Off On a Hot Day

msn.com/en-us/foodanddrink/cocktails/national-cocktail-day-spirits-and-mixers-every-home-bar-should-have

Aceste sticle sint MUSAI sa le avem in casa, ne indica articolul, azi fiind Ziua Nationala al Cocktail-urilor in America, in bar-uri cel mult.  Dupa rasarit de soare merg sa ma uit in jur in magazinul de bauturi alcoolice, acolo le gasesc sub un acoperis pe toate sticlele astea dar nu le voi cumpara decat poate cateva in sticle mai aparte ca am drum in acea directie sa merg la un loc pentru niste teste X-ray ca nu raspund la telefon, am ajuns sa mergem pentru termin in persoana, poate nici nu mai sint deschisi, o sa vad.   Insa magazinul "Total Wine" nu da faliment, e plin de clienti.     

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Alcool-Sanitar-Mona-500×500Gest extrem după ce Mihai Bendeac a rămas fără băutură: „Am băut spirt Mona!” (gsp.ro)

Alcool Sanitar / Spirt Mona 500ml BiocidAvizat 16,66 lei 9,64 lei (tva inclus)

Unu care nu vede si partea luminoasa al tunelului, bea pe orice puna mana, nu regreta nimic, nu va plange nimeni dupa el.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai furat aliment din magazine

Langa vinuri sau tarii, un platou de branzeturi cu nuci si fructe este foarte recomandat de oferit musafirilor, chiar si mezeluri, sa captuseasca bine peretii stomacului contra eroziune de la alcool.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

20211025johnniewalkerwhiskyitalalkohol.jpg?w=644&h=428

https://www.travelo.hu/boresgasztro/20211025-skocia-johnnie-walker-noi-whiskykeszito-mester.html?utm_source=hirstart&utm_medium=referral

Victoria Eady Butler de origini afro-americana din 2019 a meritat titlul de  preparatoare whisky,  titlu detinut doar de barbati pan-atunci.

Asta este surpriza mare ca in industria asta cei mai inalti producatori nu erau femei din toate partile lumii, dar mai nou decand se bea cot la cot cu femeile, au cedat si capetele incoronate al tariilor renumite si imbatranite. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Advertisement

Invitatie la dialog!!!   O activitate placuta in aceste seri/nopti racoroase si in Arizona de Sud.   Bautura este de calitate si deloc ieftina intr-o zona de eliti al capitalei, Scottsdale. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

May be an image of bottle and text

Sampania maghiara marca "Sfantu' Stefan" se recomanda pentru momentele cele mai deosebite, la cel mai inalt nivel.

Fain, dar de ce nu s-ar bea dupa orice daca omu' are chef dar n-are nimic de celebrat???   

Asa va fi la mine intr-o zi din luna asta cand fac o mancare super buna si nu chiar ieftina dar n-avem nici un eveniment sau moment semnificativ de celebrat.  Asta nu ma impiedica sa fiu bine dispusa si sa beau ce vreau!!!  Daca am chef ma imbat, ca nu-mi comanda nimeni si daca desfac o sampanie, termin sticla.   Chiar dimineata merg sa-mi cumpar sampanie, desi am destule in casa de la copiii ca ei primesc cadouri multe si ce nu le place, ajunge la mine, asa sintem intelesi.   Dar nu numai bautura, cafea, ceaiuri scumpe si aromate din niste pachete cadou in cosulet, biscuiti faramiciosi nu stiu de unde, am adus deja jumatate portbagaj ultima oara pe la ei ca sa nu umble copilul ca le-ar imprastia prin casa. 

Deja a retinut ca un pachet se desface, dar inainte se aplauda si se striga "yeeeee"  si ar proceda cu toate cadourile de sub pom ca din Noiembrie a gata deja si cu un remote control schimba culoarea becurilor instalate pe bradul aftificial.   Au ingardit bradul, doar la remote control are acces si-i place si la niste jucarii noi, dar si carti cu animale domestice, pe cele din Zoo le-a vazut deja si doar de jirafa ii place, era mai blanda familia de uriasi decat alte fiare nervoase ca ei au fost cand erau active animalele.   O maimuta mica voia sa-l mangaie dar este geam special intre oameni si animale, nu gratii de fier sau in cusca locuiesc ci in libertate, doar separat de vizitori.   

Oare pentru care sfant se bea azi???            

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×