Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Cine ne invata sa fim falsi?

Postări Recomandate

Suntem falsi....toti suntem niste oameni slabi cu pretentia de a fi puternici...ne jucam unii cualtii..in viata toti ne credem ca la un bal mascat si schimbam masti....chiar si aici pe forum nu cred ca este cineva care sa nu fie fals..diferenta consta numai in procentul din personalitate pe care il ascundem....de exemplu eu am multe topicuri unde sunt fals...voi aveti puterea sa recunoasteti ca nu sunteti cei de pe forum si in viata de zi cu zi?

Si oare cine ne invata sa fim falsi??? Familia??Prietenii??? Sau pur si simplu este un mijloc de autoaparare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu,din pacate,poate!chiar nu sunt falsa!asa cum sunt pe forum,sunt si in real life!!

Si,nu cred ca este un mod de autoaparare,si cred ca noi singuri ne invatam asta!!poate pentru ca nu suntem multumiti de noi,iar..pe forum de exemplu ne facem asa o imagine cum am vrea sa fim noi in realitate.

Sau,poate pur si simplu,nu suntem de acord ca..niste straini,sa ne cunoasca asa cum suntem,si..ne"inventam"o indentitate ...psiholoaga ma fac :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mr.Purple..da-mi voie sa fiu exceptia care sa-ti confirme regula. :doh:

de acord cu tine ca multa lume o face.si da.,iti trebuie curaj ca sa o recunosti. Ma poti acuza de lasitate,sau poti crede ca asa sunt..Am aflat de cel putin 20 de ani ca lumea uraste sa auda adevarul despre ea si totusi continui sa o fac.Sunt catalogat cu mult mai multe calificative negative decat pozitive.Si da sunt egocentrist,arogant, superficial de multe ori,violent in exprimare,sunt unele lucruri in trecut pe care le-as schimba daca as putea.....dar fals?

neeeeeeeeee..not my type! :doh:

si sunt convins ca nu sunt singurul care nu da 2 bani pe a construi alta imagine care sa o arate lumi.

Si apropo..daca te astepti la multe posturi sincere care sa spuna:"da..sunt fals pentru ca ma urasc cum sunt,pentru ca frustrarile sunt deja cat casa si vreau sa ma dematerializez si sa devin apoi asa cum mi-as dori sa fiu..."ei bine,cred ca vei fi dezamagit

dar iti admir perseverenta,tupeul si UNEORI..umorul

Editat de Dunedainul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe forum de exemplu ne facem asa o imagine cum am vrea sa fim noi in realitate.

Sau,poate pur si simplu,nu suntem de acord ca..niste straini,sa ne cunoasca asa cum suntem,si..ne"inventam"o indentitate ...

 

Si asta nu se cheama falsitate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aia,explica'm!!!!ca este falsitatea!o imagine pe care noi ne'o cream!!nu stiu din ce cauza!!

mie nu'mi foloseste!!nu pot fi altcineva decat sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce o dam cotita atat...da dle eu recunosc, sunt uneori falsa, e un mod de aparare.

Falsitatea tine de imaturitate. Acum nu ma mai ascund ca la 18 ani, am invatat sa am mai multa incredere in mine...dar tot ma mai pitesc ... mai am multe de invatat si chiar forumul m-a ajutat sa vad multe caractere.

Cine ne invata sa fim falsi? Societatea dupa parerea mea, contactul cu oamenii, ideile preconcepute.....

Promit sa revin :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da' cine a zis ca trebuie sa ne invete cineva?!

Prindem din mers obiceiurile ori ne nastem viciati :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×