Sari la conținut
Forum Roportal
Indigo 1

Eurovision 2013

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prin castigarea finalei de anul trecut de catre Loreen - Euphoria, Suedia a obtinut dreptul de a organiza concursul Eurovison de anul acesta. Concursul se va tine pe Arena din Malmo (Suedia).

Semifinalele sunt programate in datele de 14 mai 2013 si 16 mai 2013 iar finala va avea loc in 18 mai 2013.

Romania va intra in concurs in a doua semifinala.

 

Aseara au fost alese primele 6 semifinaliste pentru Romania: 1. Casa Presei - "Un Refren" 2. Freestay - "Criminal Mind" 3. Luminiţa Anghel - "Unique" 4. Cezar - "It's my life" 5. Electric Fence - "Emilia" 6. Tudor Turcu - "Hello"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am ascultat si eu azi melodiile care merg in finala si nu mi-a venit sa cred ca astea au ramas din preselectiile de pana acum.

initial am crezut ca e o eroare. sunt foarte, foarte slabe. iar turcescu cu band-ul lui mi-a facut sila la propriu.

dintre toate atrocitatile alea am remarcat doar electric fance si atat.

foarte proasta prestatie a luminitei anghel, elena carstea n-a venit cu nimic deosebit, aceeasi muzica invechita si total neaecvata unei astfel de competitii.

 

n-au trecut de semifinale niste baieti care pe mine m-au surprins cu melodia asta.

parerea mea ca s-ar fi potrivit mai bine decat Turcescu si restul clasati ...

aruncati o ureche

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam acum peste cateva articole despre reprezentarea Romaniei la Eurovision in ultimii ani si am sa fac o mica selectie ca sa ne amintim cam ce a fost:

 

1993 - Dida Drăgan cu piesa "Nu pleca" nu a reuşit să treacă de semifinală pentru a concura

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se autosaboteaza. romania nu are bani pentru a organiza asa un concurs, stiu astia de ce trimit toti ratatii

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam acum peste cateva articole despre reprezentarea Romaniei la Eurovision in ultimii ani si am sa fac o mica selectie ca sa ne amintim cam ce a fost:

 

 

buna sinteza !

multumim :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate, dar TOATE melodiile de anul ăsta sunt catastrofale.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei sase castigatori ai celei de-a doua semnifinale sunt:

 

1.Narcis Iustin Ianau - "Seven" ( va mai amintiti de el? - voce are ; melodia ...hmmm !!)

2.Elena Carstea Muttart - "Spinning"

3.Ovidiu Anton - "Run away with me"

4.Cristian Prajescu - "The best thing in life is to love"

5.Al Mike feat. Renee Santana (foto) - "What is love"

6.Andrei Leonte - "Paralyzed"

 

Finala concursului Eurovision 2013 - Romania va avea loc pe 9 martie.

 

Marele castigator va reprezenta tara noastra in finala internationala din Suedia, la Malmo, in perioada 14-18 mai.

 

 

Ce melodii s-au clasat! :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cate ceva despre Eurovision!!

 

Concursul Muzical Eurovision este un festival de muzică pop european la care au aderat și unele state din Asia sau Africa de Nord. Prima ediție a festivalului a avut loc la Lugano, Elveția

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×