Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Voi ce apreciati la Romania?

Postări Recomandate

'e frumos la munte acolo, aveti vara frumoasa, femei frumoase si mancare buna. si e ieftin. pacat ca e asa dif mare intre cei care au si cei care nu au' a raspuns cel de langa mine la intrebarea asta.

mie imi place ca romanii stiu sa se distreze

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

'e frumos la munte acolo,

Ce nu a fost atins de mâna omului, asta merită apreciat în România.

Plus câteva tuneluri între Vatra Dornei şi Ilva Mică, dar şi alea au fost construite în perioada interbelică, nu în ultimii 30-40 de ani.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sentimentul de acasa.

Peisajele sunt cu adevarat frumoase si eu am vazut putin din Tara.

Oamenii care "fac orice" sa te traga pe sfoara des, asta este uneori disperant.

Imi place ca sunt mai vorbareti, calzi, poate melodramatici.

 

Cu amendamentul ca mi-as dori sa fie adevarati ardeleni, si sa vorbeasca romana,maghiara, germana :stars: (germana eu insami abia cateva cuvinte cotcodacesc).....engleza asa de moft, eu vreau sa imi cresc copiii aici.

Nu stiu cum o sa trecem de sentimentul de saracie, dar in Romania, inca nu se moare de foame.

 

Imbatranesc.....is patrioata si sentimentala :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca nu e razboi. :o:

You've made my day! :lol2: :lol2:

 

That's the spirit! :good: :flowers:

 

 

10 puncte ţi-aş da pentru postarea asta, dacă ar fi posibil! :yahoo:

Editat de harald
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca nu e situata intr-o zona seismica sau vulcanica, ca nu avem prea multe animale salbatice si feroce, care sa ne bata la usa cortului, ca-n Africa, sau alte zone ecuatoriale...

Ca nu avem tarantule, miriapozi, barzauni, scorpioni, vaduva neagra si alte insecte ce au venin aproape letal si pot intra foarte usor in locuinta noastra, ca nu trebuie sa traim cu frica de faptul ca am putea fi decapitati de niste membri ai unui cartel, ca nu trebuie sa bati o femeie cu pietre, pentru a-i demonstra ca patriarhatul inca mai e la putere si poate ca nu-i situata chiar in mijlocul Oceanului Pacific, de unde singurul mijloc de transport disponibil catre civilizatie, ar fi doar un avion de 3 persoane.

 

Iar faptul ca avem printre cele mai multe izvoare cu apa potabila din lume, ne va salva peste zeci de ani de zile. Ba chiar ne va imbogati.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce va este dor din tara, cand sunteti plecati?

 

Ma mai bucur de populatia de lupi si ursi. (In ciuda atacurilor din trecut,avem cea mai mare populatie de ursi din Europa)

 

ca nu trebuie sa bati o femeie cu pietre, pentru a-i demonstra ca patriarhatul inca mai e la putere

 

Exista alte 'modalitati' :crazy: pentru a demonstra ca patriarhatul inca mai este la putere.

 

Legumele ieftine si gustoase, ar fi un punct important. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×