Sari la conținut
Forum Roportal
Spacer

Cum sa te placa profii?

Postări Recomandate

m-au cam luat de rau profesorii si nu stiu cum sa le intru in gratii acum . Ce as putea sa fac ??? :doh:
Si eu aveam probleme cu ei in liceu,mai ales in ultimul an,cand se luau toti de mine...mai ales profa de mate si dirigu de fizica...dar nu am incercat sa le intru in gratii,ca nu e genul meu.

Daca tu vrei sa te placa,ar trebui sa incepi sa cumperi buchete de flori :ok: si sa ridici mereu mana sa iesi la tabla... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu aveam probleme cu ei in liceu,mai ales in ultimul an,cand se luau toti de mine...mai ales profa de mate si dirigu de fizica...dar nu am incercat sa le intru in gratii,ca nu e genul meu.

Daca tu vrei sa te placa,ar trebui sa incepi sa cumperi buchete de flori :doh: si sa ridici mereu mana sa iesi la tabla... :doh:

 

 

Interesant... chiar ar trebui sa cumpar flori, dar imi trebuie o florarie cva :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta nu ii nimic ... pe mine toti profi au boala ..... cica dorm pre mult in ore ..... ce sa ma fac .... ca de trezit nu ma pot :doh: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta nu ii nimic ... pe mine toti profi au boala ..... cica dorm pre mult in ore ..... ce sa ma fac .... ca de trezit nu ma pot :ok: ;)
zi-le si tu ca esti bolnav...functioneaza asta...li se face mila de tine si te lasa in pace...sau spune-le ca ai un fratior mai mic si trebuie sa ai grija de el in fiecare noapte...si asta merge... :doh: :doh:

 

 

Interesant... chiar ar trebui sa cumpar flori, dar imi trebuie o florarie cva ;)
Ei,nu iti trebuie neaparat o florarie,cand pleci spre scoala,sari intr-o gradina si rupe o floare...ai sa vezi ca gestul e de apreciat... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cum e, si profa mea de psihologie are boala pe mine de la un timp, si nu pot sa-mi dau seama de ce :|

Orice spun/fac nu e bine, si ma critica in fata clasei.

Daca raspund la ora, zice "Pai asta e raspuns?!" :doh:

Nushu ce sa mai fac in privinta ei, imi fac temele, nu iau note mici, dar mereu trebuie aiba ceva de comentat...

Asa sunt unii profi, daca stai la locul tau nefacand nimic nu e bine, daca raspunzi si te implici, iar nu e bine.. pentru ca.. nu ii place fatza ta.

Nu prea ai ce sa le faci...

Editat de Nevermind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii profesori au o slabiciune anume pentru elevii ce se implica in proiectele initiate sau coordonate de ei. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am problerme cu unii profi si in special cu cea de chimie ..si toate au inceput cand a aflat ca sunt cu un baiat care e in clasa cu mien..si a zis ca vrea sa ma prezint a doua zi la ea in laborator ca sa vada cum ne sta impreuna..(mai bine zis sa rada un pic ca asta face de obicei cu toata lumea.) nu m-am dus si din urmatoarea ora ma ascuilta mereu pe mine si pe el si daca lipseste unul incepe cu comentarii ..am fost si la directorul educativ..sa linistit oleaca da cand are ea fluturasi iar incepe

 

 

daca ii arati ca esti bun la materia lui mai merge...daca stii sa faci glume bune..depinde de profesor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am probleme cu toti profii, de 3 ani tot asa se intampla, au reusit sa ma lase corigent la 6 obiecte :doh: e super nashpa. Daca vede ca stiu la lectie ma intreaba din altceva si pana la urma gasesc cate ceva ce nu stiu, nu pot invatza toata materia am numai 2 si 3 ar trebui sa ma mut, cred, de fapt sunt chiar sigur, dar intai trebuie sa trec clasa :doh:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...nu prea merita sa incerci sa ii faci pe profi sa te placa, adica eu una nu as face-o, daca le sunt antipatica, treaba lor,nu stiu ce pierd :doh: partea a doua e mai nasoala, ca se si razbuna....

oricum majoritatea profesorilor nu mai predau de drag, ajung sa faca mai totul la mantuiala si de aici si antipatiile nascute chiar si intre ei :doh: sa ii vezi cum se mananca de poponeata unii pe altii...asa ca nu mai ma mira nimic

generalizez, stiu ca mai sunt si profesori exceptionali ( da prea putini :ok: )

e recomandat sa nu le dai motive sa se ia de tine ;) te faci ca inveti la inceput si pe urma tai frunze la caini ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×