Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Prigoana crestinilor sec XXI

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foarte multi!

Si chiar si in Romania merg,intereseaza-te!

Adica tot noi sa ne interesam? Ti-e lene sa ne dai tu dovezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar eu am avut colegi care au mers la penitenciarul din Arad si stiu si de alte misiuni in Inchisorile din Romania!

 

Un lucru laudabil.

Si care a fost rezultatul?

 

Apropo despre prigoanele pe care le-au facut crestinii asupra altor religii cand vorbim?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am considerat acest forum liber si nu un forum cu restrictii, privind intrarea si iesirea de pe forum!

Pai nu tine de restricitii, ci de imaginea pe care ti-o faci in ochii celorlalti. Sper sa nu te superi, dar imaginea asta e de rahat. Si nu, acest mesaj nu se incadreaza in prigoana crestinilor din secolul XXI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pocaiti in inchisorile din romania? :good: ce gluma buna!

stii care-i partea frumoasa? ca eu, datorita meseriei, am fost intr-o inchisoare din romania, de cateva ori bune... nu vrei sa stii cum e inauntru !

Pocaitii se duc in inchisorile din Romania. La mine in biserica sunt persoane care fac asta regulat. De asemenea, pe langa faptul ca predica din Cuvant, ii ajuta cu mancare, cu haine - a nu se interpreta, ca nu le zice nimeni sa vina la noi in biserica - si fac tot ce este de competenta lor ca sa le usureze traiul acolo. Sunt persoane recunoscute de directorul inchisorii. Am fost si eu o data, de Craciun, pentru ca eu fac parte din cor si am fost cu colinda si cu niste daruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar eu am avut colegi care au mers la penitenciarul din Arad si stiu si de alte misiuni in Inchisorile din Romania!

Cu ce rezultat? Se incadreaza in subiect? :good: Crestinii sint prigoniti in inchisori?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo despre prigoanele pe care le-au facut crestinii asupra altor religii cand vorbim?

.... de exemplu cel mai mare genocid, cucerirea americilor de catre conchistadorii spanioli?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... de exemplu cel mai mare genocid, cucerirea americilor de catre conchistadorii spanioli?

 

Crestinii distrug salbatic templele cultului mitraic si metronic, le lichideaza fizic adeptii, inca din perioada in care sunt un simplu cult exotic in imperiu, doar o biata secta iudaica eretica, aproape; se rafuiesc insa si cu propria lor aripa gnostica, ca si cu toate "ereziile" ocazionate de dispute inevitabile si interminabile, care isi gasesc originea in lipsa de logica si ridiculul propriilor dogme, gen Trinitate, de exemplu.

 

Inca de la inceput blanzii crestini au dat la cap tuturor concurentilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... de exemplu cel mai mare genocid, cucerirea americilor de catre conchistadorii spanioli?

Eliminarea localnicilor nord-americani de catre colonistii crestini. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ce rezultat? Se incadreaza in subiect? :good: Crestinii sint prigoniti in inchisori?

Ce rezultate astepti? Daca-ti spun ca s-a pocait lumea, te multumeste? Cu siguranta ca ai replica si la asta.

Nu stiu daca mai sunt in ziua de azi prigoniti, in trecut stiu ca erau, azi or mai fi, dar nu de catre autoritati, ci de tovarasii de celula. Eu am adus dovezi, cineva cerea dovezi.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eliminarea localnicilor nord-americani de catre colonistii crestini. :good:

Asta e floare la ureche. Baietii au lucrat stiintific la a netezi drumul crestinismului

 

Imparatul crestin Constantin, distruge cartile celorlalte culte in timp ce sprijinea fabricarea de noi exemplare de Biblie. Prin 331 e.n., el expropriaza templele pagane, iar doar peste un pic mai mult de jumate de veac, imparatul Teodosie face din apostatii crestinismului niste paria sociali, expropriati de toata averea lor si lipsiti de dreptul de a se deplasa, dupa care finalmente, la instigarile si presiunile fanatice ale Episcopului de Milano (Sfantul Ambrosie), prin edictul din 391 interzice orice alt cult in afara crestinismului pe toata suprafata imperiului. Adio sincretism cu libertatea ta religioasa! Teodosie este cel care va interzice si Jocurile Olimpice, declarate ca manifestare a pag

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×