Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Prigoana crestinilor sec XXI

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BISERICA IN SUFERINTA

 

Turcia - Crestin batut si amenintat cu moartea

 

India Autoritatile - ineficiente in lupta impotriva violentei

 

Egipt - O biserica a ars iar un crestin a fost omorat

 

Palestina - Amenintare cu bomba impotriva unei societati biblice

 

Crestinii arabi - victime ale violentei musulmanilor impotriva caricaturilor daneze

 

Nigeria - Revoltele din Nigeria s-au soldat cu zeci de morti

 

Pakistan - Doua biserici arse in Pakistan

 

Sri Lanka - Pastor din Sri Lanka amenintat cu moartea

 

Filipine - Sase filipinezi ucisi pentru ca l-au marturisit pe Hristos

 

................. etc .......................

 

Material preluat de la www.persecution.net/country

 

daca ma vad posturi de sapte pagini, le tai direct.

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astfel de evenimente au fost prezise de Cel care a fost Prorocul, Isus Hristos Fiul lui Dumnezeu:"...Atunci va vor da sa fiti chinuiti si va vor omora si veti fi urati de toate popoarele pentru numele Meu".(Mat.24.9).

Dumnezeu sa le dea credinta ca si lui Daniel, celor care trec prin astfel de incercari, pentru ca cei care trec acest test vor avea cu siguranta numele scris in cartea Vietii lui Dumnezeu. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astfel de evenimente au fost prezise de Cel care a fost Prorocul, Isus Hristos Fiul lui Dumnezeu:"...Atunci va vor da sa fiti chinuiti si va vor omora si veti fi urati de toate popoarele pentru numele Meu".(Mat.24.9).

Dumnezeu sa le dea credinta ca si lui Daniel, celor care trec prin astfel de incercari, pentru ca cei care trec acest test vor avea cu siguranta numele scris in cartea Vietii lui Dumnezeu. :doh:

Asa este draga Hans ,numai ca foarte curand prigoana acesta se va extinde in toata lumea! Cred ca este vremea sa strangem randurile si sa cerem ajutore si protectie de la Dumnezeu! Si daca o fi sa trecem prin toate acestea sa ramanem credinciosi pana la capat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca un mesaj kilometric care putea fi redus la atit:

Material preluat de la www.persecution.net/country

Cine crezi ca citeste cum le plingi de mila crestinilor? Mai ales cind incearca evanghelizarea arabilor? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este draga Hans ,numai ca foarte curand prigoana acesta se va extinde in toata lumea! Cred ca este vremea sa strangem randurile si sa cerem ajutore si protectie de la Dumnezeu! Si daca o fi sa trecem prin toate acestea sa ramanem credinciosi pana la capat!

dumneata chiar esti speriat de bombe, din cate vad eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dumneata chiar esti speriat de bombe, din cate vad eu...

Nu sunt speriat, fiindca am nadejdea ca Dumnezeu va fi cu mine chiar si prin valea umbrei mortii! Am experimentat asta ,asa ca ma incred in El!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt speriat, fiindca am nadejdea ca Dumnezeu va fi cu mine chiar si prin valea umbrei mortii! Am experimentat asta ,asa ca ma incred in El!

Ai trecut demult de sperietura... e ceva mult mai intens.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai trecut demult de sperietura... e ceva mult mai intens.

Da ,imi este familiara atitudinea ta de "atacant"! Ma rog ca Domnul sa-ti dea o inima noua! Pe viitor o sa ocolesc mesajele de genul acesta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca un mesaj kilometric care putea fi redus la atit:

 

Cine crezi ca citeste cum le plingi de mila crestinilor? Mai ales cind incearca evanghelizarea arabilor? :doh:

 

 

1. Oameni buni dati-o naibii cu posturile astea de 2 km!!! :doh:

2. Cea ma mare prigoana impotriva crestinilor a facut-o biserica (catolica).

3. Exact ca si in secolele 1-4 cand crestinii provocau de buna voie autoritatile imperiale de dragul martiriului cam acelasi lucru se intampla si acuma. Sa propovaduiesti crestinismul intr-o tara musulmana e sinucidere curata. Si cine face asta nu poate invoca mila nimanui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×