Sari la conținut
Forum Roportal
paul231

Probleme la Logan

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pentru cei interesati aici aveti datele tehnice a lui sLOGAN, pentru toate 4 variante.

[snapbacca]8889[/snapbacca]

A facut cineva mai mult de 12000cam cu var ambition? Ce probleme a avut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu stiu cum sa va spun ... da in afara de programul de finantare la Dacia nu ma atrage absolut nimic... Cred ca e o masina f aiurea... ca orice alta Dacie... e tare bancu ala cu "testu cu pisica" :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in ce priveste aspectul masinii ,aici este vorba de gusturi.daca iti iei un logan si mergi cat de cat cu el(nu drive-test) iti schimbi parerea despre el.in primul rand ca dupa 10000km nu se aude nimic la el si eu stau intr-un cartier cu drumuri destul de proaste si am fost si pe la pescuit cu el ceea ce eu cred ca este mare lucru la o dacia.cumnatul meu are o solenta si la 15000km troncane ca dracu.iar la 8000 de euroi ce masina iei sa rivalizeze ca motorizare,spatiu si tinuta de drum cu loganul (sa nu ma luati cu second-handuri aici vb de masini noi).

La 8000 de euroi iei un hyundai accent care bate la fund loganul, plus ca are garantie 5 ani. Nu un an jumate, si daca vrei 3 ani mai dai niste bani. Si nu se compara la consum, la tinuta de drum, si la stabilitate. Asa ca las-o asa cum a picat cu loganul: un Frankestein :yahoo: al masinilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inainte de a injura loganu puneti mana de-l conduceti... nu mai povestiti cosmarurile voastre sau ale altora! ia priviti foto de mai jos care e pe bune!

drive safely! :o:

post-33023-1146566515_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am logan nou nout, doar 170 km la bord.

Cutia sireneaza al dracului in viteza intai, dar cu aia oricum nu fac decat sa urnesc mastodontul...

Nu as face un capat de tara din asta, dar... consumul bate spre 8 mixt (111 km in oras, 59 km afara). Mentionez ca nu am folosit viteza a cincea decat parcurgand numai 35 km din 170.

 

Ecourile sunt ca loganul nu consuma excesiv pentru volumul lui. E totusi o masina mare !

E prematur sa fac afirmatii vizand consumul... deci...judecati singuri !

Sunt sofer de dacie din '84, mereu satisfacut de consumul redus (6-7l/100km) pe drumuri lungi (100-500km) la viteze "legale". Cand am sarit calul (peste 100km/k) dacia a halit pe masura, ca orice alta masina din clasa ei.

NU mai faceti tot felul de afirmatii ne-la-locul-lor despre consumul loganului. La peste 90 la ora orice masina consuma mult, iar loganul este una voluminoasa, cu frecari mari cu aerul. Consumul sau ar trebui comparat cu al unei masini de teren , mai degraba, decat cu al unei limuzine.

Am ales loganul pentru ca alte masini din aceeasi clasa erau cu cel putin 50% mai scumpe.

In plus, service-ul dacia are oameni destui, unii mai buni, altii mai rai, pe cand firmele de renume nu au deloc. Poate oportunistii si pilosii care au avut relatii cu patronii sevice-urilor respective.

Oricum, in Craiova nu prea ai ce alege...

 

Poate imi dati ceva sfaturi in legatura cu cutia trompetista...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Loganu merge binisor, de departe comparabil cu o masina moderna. nu stiu de ce sunt atatea reactii negative la adresa lui. eu am primit doar ecouri pozitive, de la multi colegi care si-au luat logan. sa fie toti niste mincinosi ?

Am si eu nemultumiri in legatura cu loganul meu cel nou, sireneaza ca dracu intr-a-ntaia, dar in rest nu am ce reprosa ... doar ca a scazut nivelul in rezervorul de lichid de frana, ca si in vasul de expansiune...ca sa nu ma gandesc la ce-o fi in cutia aia de viteze...

Daca si in motor o fi la fel ???

Ce se poate astepta de la o asemenea masina ??

 

 

 

si eu am masina noua ! 25 mai 2006

sper ca tu sa fii mai satisfacut decat mine

 

 

si eu sunt foarte multumit de loganul meu.

daca nu ar fi sirenajul enervant al cutiei de viteze intr-a-ntaia....noroc ca mai merg si cu a doua, si chiar cu a treia...intr-a patra e chiar bine, pana la 80-90, unde iar se aude ceva, apoi intr-a cincea se lasa o liniste...numai un usor fluierat se mai aude, discret, atat cat sa piseze nervul unui inginer !

 

ce ma sfatuiti sa fac ?? as putea juca putin pe nervii celor de la pitesti, ori sa ii stresez pe cei de la service-ul din oras care asigura garantiile ??

 

abia astept prima revizie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trully, mie imi consuma 12....nu e loganul meu, e al unui coleg, foarte bine intretinut. piata romana-otopeni-snagov si retur si a papat bine.

 

Apropo, cum adica `doar o urnesti`??? Da-i o talpa mai serioasa. Schimbi a doua cand sari de 3500 de ture si o sa vezi ca nu e chiar asa lenesa, dar vezi ca papa si mai rau :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

consuma 12?... da' ce, mergi cu a 2-a si motorul supraturat?... e anormal... eu am un consum mediu (urban + extraurban) de 6 si ceva... am un laureate de 1,4 din ianuarie... n-am nici un fel de probl cu el...

prima data cand am vazut loganu am zis ca e prea inalt... dar acum ma bucur ca e asa avand in vedere starea drumurilor... cu care intram in europa...

drive safely! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu merg supra-turat....eu schimb cand simt ca-mi cere...De obicei asta se intampla udneva intre 3500 si 4000. Bine, nici ca mosii care schimba la 1700-1800 de ture ca mai rau distrugi motorul. Consuma cum il inveti. la 1310 la 4000 zic ca mai am putin si zboara pistoanele prin capota: cere schimbarea pe la 3000 si putin.

 

Loganul, dupa cum am zis cere pe la 3500-4000 de ture. Si da, a consumat 12% [considera si conditii de aglomeratie, mai ales drumul de pe Dorobanti pana in Otopeni]. Sa zicem ca asta a fost consumul intr-un trafic mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×